Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

SnowRunner - poradnik do gry

SnowRunner - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

SnowRunner: Dostosowywanie pojazdów i ciężarówek SnowRunner poradnik, solucja

W tym dziale poradnika do gry SnowRunner prezentujemy możliwości dostosowywania pojazdów. Przedstawiamy listę dostępnych opcji i opisujemy na co mają wpływ.

Garaż w grze SnowRunner oferuje duże możliwości w personalizacji posiadanych samochodów. Obok typowo kosmetycznych zmian, jak kolor, ilość świateł czy klakson, o wiele bardziej istotne są ulepszenia osiągów ciężarówek oraz wyposażenie dodatkowe, jakie można zamontować. Wszelkich przeróbek dokonujemy w garażu, w menu Dostosuj (Customize).

Wpływa na moc pojazdu, a więc możliwość holowania ciężkich ładunków, zwłaszcza po wzniesieniach - SnowRunner: Dostosowywanie pojazdów i ciężarówek - SnowRunner - poradnik do gry

Silnik

Wpływa na moc pojazdu, a więc możliwość holowania ciężkich ładunków, zwłaszcza po wzniesieniach. Większa moc powoduje większe zużycie paliwa.

Skrzynia biegów

Pozwala zamontować skrzynię z większą ilością biegów "niskich", do jazdy w ciężkim terenie i pod górę, lub typowo drogowe, "wysokie" przełożenia, zapewniające szybką jazdę po drogach asfaltowych.

Zawieszenie

Umożliwia zamontowanie podwyższonego zawieszenia. Chroni to silnik przed uszkodzeniami od kamieni i głazów na wertepach oraz pozwala pokonywać głębsze przeszkody wodne. Taki pojazd jest jednak bardziej podatny na wywrócenie na bok przy jeździe po pochylonym terenie.

Opony

Opony to jedna z najistotniejszych przeróbek w ciężarówce. Mają wymierny wpływ na to, jak pojazd poradzi sobie w danym terenie. Gdy trasy biegną przez szczególnie błotniste drogi lub lód, warto zainwestować w specjalistyczne opony. Dostępne opcje to:

 1. Autostrada - Highway
 2. Uniwersalne - Allterrain
 3. Teren - Off-road
 4. Błoto - Mud
 5. Łańcuchy - Chain

Wyciągarka

Pozwala zamontować wyciągarkę z dłuższą liną, mocniejszą - mogąca uciągnąć cięższe ładunki oraz autonomiczną. Ta ostatnia nie wymaga pracującego silnika, dzięki czemu może nas uratować w pojeździe, który przewrócił się na trasie.

Blokada dyferencjału

Blokada dyferencjału działa tylko przy "niskim biegu". Umożliwia obracanie kół z jednakową prędkością, co pomaga wyjechać z błotnych pułapek.

Koło zapasowe

Naprawia uszkodzone koła w aktualnie używanej ciężarówce.

Snorkel

Odprowadzenie wydechu na górę samochodu. Lepsze wariant umożliwiają pokonywanie głębszych przeszkód wodnych.

AWD

Pozwala zamontować odłączany napęd na wszystkie koła AWD. Dzięki temu można go włączać podczas jazdy w trudnym terenie i wyłączać na drogach asfaltowych, by oszczędzać paliwo.

Rama - dodatki (Frame Addons)

Dodatki montowane na ramie to najbardziej bogata i wszechstronna kategoria. Jej zawartość różni się od typu przerabianego samochodu, np. pickupy typu Zwiad mają o wiele mniejszy wybór niż ciężarówki. Część z nich pokrywa się z rodzajami przyczep, jakie możemy znaleźć lub zakupić. Dostępne opcje to:

 1. Bagażnik dachowy (Roof Rack)
 2. Mały bagażnik dachowy (Small Roof Rack)
 3. Materiały do naprawy - bagażnik (Trunk Repair Supplies)
 4. Ciężki żuraw (Heavy Crane)
 5. Płaska platforma (Flat Bed)
 6. Dodatek Van - do napraw (Van body addon)
 7. Dodatek serwisowy - rama (Maintenance Frame Addon)
 8. Burty - platforma (Sideboard bed)
 9. Zbiornik paliwa (Fuel tank)
 10. Żuraw załadunkowy (Loading crane)
 11. Siodło wysokie (Saddle high)
 12. Siodło niskie (Saddle low)
 13. Wibrator sejsmiczny (Seismic Vibrator)
1 - SnowRunner: Dostosowywanie pojazdów i ciężarówek - SnowRunner - poradnik do gry