Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GreedFall - poradnik do gry

GreedFall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Lista trofeów w GreedFall GreedFall poradnik, solucja

Na tej stronie możesz znaleźć poradnik trofeowy do GreedFall. Zamieściliśmy bardzo szczegółowe instrukcje odblokowania każdego z 59 trofeów gry. Dowiesz się o wymaganiach poszczególnych osiągnięć oraz o tym jak najłatwiej można je zdobyć.

Poradnik trofeowy jest w przygotowaniu. Będziemy go na bieżąco aktualizować o nowe opisy osiągnięć.

Ważne informacje o trofeach gry GreedFall

 1. GreedFall pozwala na zdobycie aż 59 trofeów - 1 platynowego trofeum (tylko w wersji na PS4), 1 złotego, 7 srebrnych i 50 brązowych.
 2. Niektóre trofea związane są z wyborami i mogą wzajemnie wykluczać się. Jeśli chcesz odblokować wszystkie osiągnięcia powiązane z jakąś decyzją, to zapisz wcześniej swój stan gry. Pozwoli ci to łatwo powrócić do sceny z wyborem i inaczej się zachować.
 3. Na potrzeby zdobycia platyny musisz obejrzeć wszystkie dostępne zakończenia gry, gdyż z każdym głównym zakończeniem powiązane jest inne trofeum.
 4. Jeśli masz w planach zdobycie platynowego trofeum to musisz ukończyć grę w najtrudniejszym trybie Extreme Mode. Jest on na szczęście dostępny od samego początku gry i nie trzeba go wcześniej odblokować.
 5. Staraj się od samego początku gry zajmować innymi członkami drużyny - oddzielne trofea zdobywa się za wykonanie ich wszystkich osobistych zadań oraz za nawiązanie romansów z czterema różnymi towarzyszami. Jeżeli zbyt długo będziesz zwlekał z poprawieniem z kimś relacji, to w ważnych momentach fabuły mogą pojawić się związane z tym komplikacje (np. towarzysz cię zdradzi).
 6. Trofea romansów wzajemnie wykluczają się. Rozwiązaniem tego problemu jest utworzenie zapasowego sejwa i powrót do niego po tym jak odblokujesz jakieś osiągnięcie. To nie jedyny problem, bo niektóre opcje romansów są dostępne tylko dla określonej płci bohatera. Wynika to po prostu z preferencji seksualnych towarzyszy. Nawet jeśli odblokowałeś wszystkie romanse dla danej płci, to musisz rozpocząć nową grę postacią przeciwnej płci. Nie trzeba jej na szczęście w całości po raz drugi przechodzić, a jedynie dotrzeć do miejsca, w którym rozpoczynają się brakujące romanse.
 7. Dąż do uzyskania dobrych felacji z frakcjami tubylców, Theleme i Sojuszu Mostu. Za poprawę relację z każdą z nich przyznawane jest oddzielne trofeum.
 8. W grze jest sporo trofeów z atakowania wrogów na różne sposoby, np. w walce wręcz, z użyciem zaklęć, broni palnej czy pułapek. W miarę możliwości staraj się polegać na różnych rozdzajach ataków żeby na bieżąco pracować nad odblokowaniem różnych osiągnięć.
 9. Kilka trofeów dotyczy pokonywania Opiekunów, czyli silnych bossów. Licz się z tym, że rozprawienie się z nimi wszystkimi będzie wymagane do uzyskania dostępu do platynowego trofeum. Walki z Opiekunami opisaliśmy w rozdziale Opcjonalni bossowie.
 10. Na potrzeby platyny musisz docelowo odblokować wszystkie umiejętności, tzn. wojownika, techniczne i magiczne (oddzielne trofeum dla każdej z kategorii). Sporym ułatwieniem jest to, że gra pozwala na zresetowanie umiejętności postaci, dzięki czemu na nowo można rozdysponować zgromadzone punkty rozwoju.
 11. Zdobycie platynowego trofeum może ci zająć 50 godzin lub nawet więcej. Dużo uzależnione jest od tego czy od razu wybierzesz najwyższy poziom trudności czy najpierw postanowisz przejść grę na jednym z niższych ustawień. Dodatkowo wymagane jest wykonywanie sejwów w kluczowych momentach fabuły, tzn. przed scenami, w których czekają cię ważne wybory.
 12. Trofea związane z romansami wymuszają rozpoczęcie gry po raz drugi po to żeby odblokować romanse "zablokowane" dla konkretnej płci głównego bohatera. Nie musisz na szczęście przechodzić całej gry drugi raz, a jedynie awansować w kampanii na tyle żeby odblokować misje towarzysza i zaliczyć je na poczet rozpoczęcia romansu.

Trofeum Platinum (Trophy Platinum)

Rodzaj trofeum: platynowe

Sposób odblokowania: Zdobądź wszystkie trofea GreedFall.

Komentarz: Trofeum to możesz odblokować tylko na PlayStation 4.

Cała naprzód! (All Sails Set!)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Udało ci się wyruszyć na Teer Fradee.

Komentarz: Nie mozesz przegapić tego osiągnięcia, bo jest ono związane z postępami w głównej fabule. Drużyna wyrusza w morską podróż po ukończeniu prologu gry w mieście Serene, a konkretnie tuż po pokonaniu pierwszego bossa (Nieznana kreatura - Unknown Creature). Zainteresuj się opisem przejścia głównego questu Wielka wyprawa z naszej solucji.

Sekrety księcia (The Prince's Secrets)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Udało ci się odkryć sekret Kongregacji i swojego pochodzenia.

Komentarz: Nie mozesz przegapić tego osiągnięcia, bo jest ono związane z postępami w głównej fabule. Zainteresuj się opisem przejścia głównego questu Stare państwa w Nowym Świecie z naszej solucji.

Nieudany przewrót (Missed Coup)

Rodzaj trofeum: srebrne - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Udało ci się zapobiec przewrotowi Strażników Denara.

Komentarz: Nie mozesz przegapić tego osiągnięcia, bo jest ono związane z postępami w głównej fabule. Zainteresuj się opisem przejścia głównego questu Zdrada! z naszej solucji.

Karą za zdradę jest śmierć (Betrayal in Blood)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabito przyjaciela, który okazał się zdrajcą.

Komentarz: Trofeum to wymaga niestety spełnienia specyficznych wymagań. W trakcie przechodzenia głównej misji Zdrada! musi załączyć się wariant, który zakłada, że Kurt zdradzi głównego bohatera. Stanie się tak jeśli w momencie przystępowania do tego questu nie miałeś dostatecznie rozwiniętych relacji z Kurtem (dodatnie punkty reputacji). Może to być wynikiem tego, że nie zająłeś się zlecanymi przez Kurta pobocznymi misjami. Po tym jak Kurt dokona aktu zdrady musisz go zabić i dopiero wtedy przyznane zostanie osiągnięcie.

W imię Oświeconego (In the Name of the Englightened)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ocalono Theleme przed przewrotem Strażników.

Komentarz: To trofeum również dotyczy zdrady Kurta w głównej misji Zdrada!. Jeśli w tej misji nie wykonałeś wszystkich opcjonalnych zadań, to po jej ukończeniu kapitan rewolty ucieknie. Musiszj ruszyć na pomoc Theleme i je wyzwolić, a zyskasz trofeum.

Trofea W imię Oświeconego i Sojusz nadal trwa wzajemnie się wykluczają.

Sojusz nadal trwa (A Preserved Alliance)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ocalono Sojusz przed przewrotem Strażników.

Komentarz: To trofeum również dotyczy zdrady Kurta w głównej misji Zdrada!. Jeśli w tej misji nie wykonałeś wszystkich opcjonalnych zadań, to po jej ukończeniu kapitan rewolty ucieknie. Musiszj ruszyć na pomoc San Matheus i je wyzwolić, a zyskasz trofeum.

Próba wody (Waterproof)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Udało ci się przejść próbę Glendana.

Komentarz: Nie mozesz przegapić tego osiągnięcia, bo jest ono związane z postępami w głównej fabule. Zainteresuj się opisem przejścia głównego questu Próba Wody z naszej solucji.

Ucieczka z kamiennego więzienia (Outside the Stone Prison)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Udało ci się uwolnić Constantina ze szponów Vinbarra.

Komentarz: Nie mozesz przegapić tego osiągnięcia, bo jest ono związane z postępami w głównej fabule. Zainteresuj się opisem przejścia głównego questu Sanktuarium Vinbarra z naszej solucji.

Gra o wpływy (Influence Game)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Udało ci się wpłynąć na wybór i przeforsować swojego faworyta na Wielkiego Króla.

Komentarz: Nie mozesz przegapić tego osiągnięcia, bo jest ono związane z postępami w głównej fabule. Zainteresuj się opisem przejścia głównego questu Nowy Wielki Król z naszej solucji.

En on mil frichtimen

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Udało ci się wejść do świątyni i porozmawiać z En on mil frichtimen.

Komentarz: Nie mozesz przegapić tego osiągnięcia, bo jest ono związane z postępami w głównej fabule. Zainteresuj się opisem przejścia głównego questu Twarzą w twarz z Bogiem z naszej solucji.

Coś tu gnije (Something Is Rotten)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Udało ci się odkryć knowania Constantina.

Komentarz: Nie mozesz przegapić tego osiągnięcia, bo jest ono związane z postępami w głównej fabule. Zainteresuj się opisem przejścia głównego questu Śladami szaleństwa z naszej solucji.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! (All for One, One for All!)

Rodzaj trofeum: srebrne - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Udało ci się zjednoczyć wszystkie frakcje przeciwko Constantinowi.

Komentarz: Zdobycie tego trofeum może ci niestety sprawić dużo problemów. W momencie przystąpienia do głównej misji Razem za Teer Fradee musisz mieć przyjazne relacje ze wszystkimi frakcjami. Pozwoli to spotkać się z ich liderami, którzy dołączą do walki.

Dodatnie punkty reputacji dla frakcji najłatwiej można zdobywać wykonując zlecane przez nich poboczne misje. Więcej o tej mechanice możesz dowiedzieć się ze strony Reputacja.

Lepszy świat (A Better World)

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Udało ci się pogodzić wszystkie frakcje i przywrócić równowagę.

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z zakończeniami. Musisz zabić Constantina i wcześniej zjednoczyć wszystkie frakcje przeciw Constantinowi. Duncan zostanie mianowany na króla. Więcej informacji o zakończeniach znajdziesz w osobnym rozdziale poradnika.

Powrót do korzeni (Back to the Roots)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Pozostawiono stary kontynent swojemu smutnemu losowi.

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z zakończeniami. Musisz zabić Constanina i doprowadzić do tego żeby Dedre została królową. Tubylcy wygnają innych z wyspy. Więcej informacji o zakończeniach znajdziesz w osobnym rozdziale poradnika.

Wielki krok ku pokojowi (A Big Step Towards Peace)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Wybrano równowagę kosztem utraty niektórych sojuszników.

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z zakończeniami. Musisz zabić Constantina i wcześniej przeoczyć sojusz z jedną-dwoma frakcjami. Duncan zostanie mianowany na króla. Więcej informacji o zakończeniach znajdziesz w osobnym rozdziale poradnika.

Wyspa na sprzedaż (Island for Sale)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Wybrano stary świat kosztem własnych korzeni.

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z zakończeniami. Musisz zabić Constaina i doprowadzić do tego żeby Ullan został królem. Wyspa zostanie przejęta od tubylców. Więcej informacji o zakończeniach znajdziesz w osobnym rozdziale poradnika.

Nowi bogowie (New Gods)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Wybrano przymierze z Constantinem, stając się nowym bóstwem wyspy.

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z zakończeniami. Musisz zjednoczyć się z Constantinem. Więcej informacji o zakończeniach znajdziesz w osobnym rozdziale poradnika.

Im trudniej, tym lepiej (A Passion for Extreme)

Rodzaj trofeum: srebrne - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Ukończ grę w najtrudniejszym trybie.

Komentarz: To jedno z najtrudniejszych trofeów, a to dlatego, że wymusza ukończenie głównej fabuły gry na najwyższym poziomie trudności Extreme. Cechuje się on licznie występującymi, szybszymi oraz znacznie silniejszymi przeciwnikami, przez co każda potyczka może stanowić duże wyzwanie. Więcej o poziomach trudności możesz dowiedzieć się zaglądając na stronę Jaki wybrać poziom trudności? w naszym poradniku.

Nie zmieniaj poziomu trudności w żadnym momencie gry, bo przepadnie szansa zdobycia osiągnięcia. Pamiętaj też, że musisz zaliczyć jedynie główny wątek fabularny. Możesz pomijać np. walki z opcjonalnymi bossami gry.

Przekonująca pomoc (Serve to Convince)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończ 20 misji pobocznych.

Komentarz: Poboczne questy pojawiają się w osobnej zakładce dziennika. Możesz wybierać dowolne opcjonalne zadania. W grze jest ich oczywiście więcej niż 20. Listę misji pobocznych znajdziesz w naszej solucji. Zamieściliśmy też w niej opisy przejścia poszczególnych zadań.

Przyjaźń ponad wszystko (Friendship Above All)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończ wszystkie misje towarzyszy.

Komentarz: Misje towarzyszy opisaliśmy w osobnym rozdziale naszego poradnika. Po tym jak przyłączysz jakąś nową postać dotrzyj do obozu drużyny. Nad głową towarzysza powinien pojawić się wykrzyknik. To oznaka, że dany towarzysz chce z tobą pogadać. Wysłuchaj jego prośby, dzięki czemu w dzienniku pojawi się nowy quest.

Każdy towarzysz zleca w sumie trzy różne questy. W trakcie przechodzenia każdej z misji staraj się dodatkowo podejmować decyzje po myśli towarzysza na potrzeby odbycia romansu.

Strażnik miłości (Guardian of Love)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Stwórz związek z Kurtem.

Komentarz: Kurt to jeden z członków drużyny. Więcej informacji o stworzeniu związku z tą postacią znajdziesz w rozdziale o romansach. Romans z Kurtem jest możliwy tylko jeśli grasz kobietą.

Musisz zacząć od zaliczenia trzech zadań pobocznych dla Kurta. W trakcie kolejnych rozmów z Kurtem wybieraj takie opcje dialogowe, dzięki czemu najbardziej poprawią się relacje z tą postacią. W trakcie jednego z kolejnych spotkań Kurt zaproponuje randkę. Spotkaj się z nim w jednej z posiadłości głównego bohatera. Po tym jak prześpisz się z Kurtem kolejnego dnia wyzna ci miłość. Dopiero w tym momencie możesz się z nim związać. Związek z Kurtem blokuje pozostałe 3 romanse. Jeśli chcesz zdobyć wszystkie 4 osiągnięcia powiązane z różnymi romansami, to zapisz wcześniej stan gry i nie wiąż się z Kurtem po tym jak wyzna miłość.

Minundhanem

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Stwórz związek ze Siorą.

Komentarz: Siora to jeden z członków drużyny. Więcej informacji o stworzeniu związku z tą postacią znajdziesz w rozdziale o romansach. Romans z Siorą jest możliwy niezależnie od wybranej płci bohatera.

Musisz zacząć od zaliczenia trzech zadań pobocznych dla Siory. W trakcie kolejnych rozmów z Siorą wybieraj takie opcje dialogowe, dzięki czemu najbardziej poprawią się relacje z tą postacią. W trakcie jednego z kolejnych spotkań Siora zaproponuje randkę. Spotkaj się z nią w jednej z posiadłości głównego bohatera. Po tym jak prześpisz się z Siorą kolejnego dnia wyzna ci miłość. Dopiero w tym momencie możesz się z nią związać. Związek z Siorą blokuje pozostałe 3 romanse. Jeśli chcesz zdobyć wszystkie 4 osiągnięcia powiązane z różnymi romansami, to zapisz wcześniej stan gry i nie wiąż się z Siorą po tym jak wyzna miłość.

Miłość i botanika (Love and Botany)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Stwórz związek z Aphrą.

Komentarz: Aphra to jeden z członków drużyny. Więcej informacji o stworzeniu związku z tą postacią znajdziesz w rozdziale o romansach. Romans z Aphrą jest możliwy tylko jeśli grasz mężczyzną.

Musisz zacząć od zaliczenia trzech zadań pobocznych dla Aphry. W trakcie kolejnych rozmów z Aphrą wybieraj takie opcje dialogowe, dzięki czemu najbardziej poprawią się relacje z tą postacią. W trakcie jednego z kolejnych spotkań Aphra zaproponuje randkę. Spotkaj się z nią w jednej z posiadłości głównego bohatera. Po tym jak prześpisz się z Aphrą kolejnego dnia wyzna ci miłość. Dopiero w tym momencie możesz się z nią związać. Związek z Aphrą blokuje pozostałe 3 romanse. Jeśli chcesz zdobyć wszystkie 4 osiągnięcia powiązane z różnymi romansami, to zapisz wcześniej stan gry i nie wiąż się z Aphrą po tym jak wyzna miłość.

Miłość i morze (Love and the Sea)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Stwórz związek z Vasco.

Komentarz: Vasco to jeden z członków drużyny. Więcej informacji o stworzeniu związku z tą postacią znajdziesz w rozdziale o romansach. Romans z Vasco jest możliwy niezależnie od wybranej płci bohatera.

Musisz zacząć od zaliczenia trzech zadań pobocznych dla Vasco. W trakcie kolejnych rozmów z Kurtem wybieraj takie opcje dialogowe, dzięki czemu najbardziej poprawią się relacje z tą postacią. W trakcie jednego z kolejnych spotkań Vasco zaproponuje randkę. Spotkaj się z nim w jednej z posiadłości głównego bohatera. Po tym jak prześpisz się z Vasco kolejnego dnia wyzna ci miłość. Dopiero w tym momencie możesz się z nim związać. Związek z Vasco blokuje pozostałe 3 romanse. Jeśli chcesz zdobyć wszystkie 4 osiągnięcia powiązane z różnymi romansami, to zapisz wcześniej stan gry i nie wiąż się z Vasco po tym jak wyzna miłość.

Wielkość na arenie (Arena Excellence)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zwycięstwo we wszystkich wyzwaniach na arenie.

Komentarz: Z walkami na arenie powiązany jest poboczny quest Mistrz Areny, który rozpoczyna się w Tawernie Strażników Denara - jego opis przejścia znajdziesz w naszej solucji.

Arena to miejsce, w którym stacza się walki z kolejnymi falami wrogów. Wyzwanie zostało podzielone na 5 rund - podczas każdej rundy musisz wygrać trzy potyczki z różnym składem przeciwników. Między potyczkami zostaniesz uleczony, jednak poziom trudności znacząco rośnie wraz z kolejnymi starciami.

Finałowym przeciwnikiem na arenie jest boss - Ndaig Meneimen - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Finałowym przeciwnikiem na arenie jest boss - Ndaig Meneimen. Boss ma bardzo dużo pancerza, mnóstwo zdrowia i jest naprawdę silny. Bardzo pomagają uniki, kontra i leczenie pozostałych towarzyszy.

Carants

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ciesz się dobrą reputacją u tubylców.

Komentarz: Tubylcy to jedna z głównych frakcji gry GreedFall. Na potrzeby zwiększania reputacji wykonuj questy (także poboczne) zlecane przez członków tego ugrupowania. Dodatkowo podejmuj w questach decyzje po myśli tubylców i unikaj wyborów, które mogą doprowadzić do otrzymania ujemnych punktów reputacji (np. obrażenie / zaatakowanie / zabicie kogoś związanego z frakcją tubylców).

Więcej informacji o tym jak działa system reputacji w grze znajdziesz na stronie Reputacja w naszym poradniku.

Wybraniec Theleme (Theleme's Chosen)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ciesz się dobrą reputacją w Theleme.

Komentarz: Theleme to jedna z głównych frakcji gry GreedFall. Na potrzeby zwiększania reputacji wykonuj questy (także poboczne) zlecane przez członków tego ugrupowania. Dodatkowo podejmuj w questach decyzje po myśli Theleme i unikaj wyborów, które mogą doprowadzić do otrzymania ujemnych punktów reputacji (np. obrażenie / zaatakowanie / zabicie kogoś związanego z frakcją Theleme).

Ulubieniec Sojuszu Mostu (Favoured with the Bridge Alliance)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ciesz się dobrą reputacją w Sojuszu Mostu.

Komentarz: Sojusz Mostu to jedna z głównych frakcji gry GreedFall. Na potrzeby zwiększania reputacji wykonuj questy (także poboczne) zlecane przez członków tego ugrupowania. Dodatkowo podejmuj w questach decyzje po myśli Sojuszu Mostu i unikaj wyborów, które mogą doprowadzić do otrzymania ujemnych punktów reputacji (np. obrażenie / zaatakowanie / zabicie kogoś związanego z frakcją Sojusz Mostu).

Poszukiwacz (Explorer)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Znajdź i rozpal wszystkie ogniska.

Komentarz: Ogniska oznaczane są specjalnymi ikonami na mapie świata. Po dotarciu do opuszczonego obozu musisz podejść do ogniska żeby je rozpalić.

Poboczny quest Eksploracja i kartografia (Exploration and Cartography) pozwoli ci śledzić aktualne postępy i dowiedzieć się ile ognisk znajduje się w każdym z regionów świata gry - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Poboczny quest Eksploracja i kartografia (Exploration and Cartography) pozwoli ci śledzić aktualne postępy i dowiedzieć się ile ognisk znajduje się w każdym z regionów świata gry.

Wirtuoz walki wręcz (Melee Virtuoso)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zadaj 500 razy obrażenia bronią do walki wręcz.

Komentarz: Na potrzeby tego trofeum musisz używać dowolnych technik walki wręcz (z użyciem broni białej lub bez). Jeśli wybrałeś startową klasę związaną z innym stylem gry, to zaczekaj po prostu aż będziesz mógł odblokować umiejętności dotyczące walki wręcz. Warto zaznaczyć, że gra oddzielnie podlicza każdy udany atak. Nie musisz zabić 500 wrogów w ten sposób.

Mag bojowy (War Mage)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zadaj 500 razy obrażenia za pomocą zaklęcia atakującego.

Komentarz: Na potrzeby tego trofeum musisz używać zaklęć atakujących, tzn. magii. Jeśli wybrałeś startową klasę związaną z innym stylem gry, to zaczekaj po prostu aż będziesz mógł odblokować umiejętności dotyczące magii i pozwalające używać magicznych pierścieni. Warto zaznaczyć, że gra oddzielnie podlicza każdy udany atak. Nie musisz zabić 500 wrogów w ten sposób.

Muszkieter (Musketeer)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zadaj 300 razy obrażenia za pomocą strzału.

Komentarz: Na potrzeby tego trofeum musisz używać dowolnych odmian broni palnej. Jeśli wybrałeś startową klasę związaną z innym stylem gry, to zaczekaj po prostu aż będziesz mógł odblokować umiejętności dotyczące walki dystansowej. Warto zaznaczyć, że gra oddzielnie podlicza każdy udany atak. Nie musisz zabić 300 wrogów w ten sposób.

Podstęp (Deceitful)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zadaj 200 razy obrażenia za pomocą pułapek.

Komentarz: Tak samo jak w przypadku pułapek wrogów możesz otruwać również dzięki wykorzystywaniu alchemicznych mikstur (przykładową pokazuje dołączony obrazek). Dodatkowo możesz korzystać np. z broni zdolnych do zatruwania przeciwników. Gra tak samo jak w poprzednich trofeach oddzielnie podlicza każde udane otrucie. Nie musisz zabić 100 wrogów dzięki truciznom.

Mistrz trucizn (Poisoning Artist)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Otruj 100 razy wrogów.

Komentarz: Tak samo jak w przypadku pułapek wrogów możesz otruwać również dzięki wykorzystywaniu alchemicznych mikstur. Dodatkowo możesz korzystać np. z broni zdolnych do zatruwania przeciwników. Gra tak samo jak w poprzednich trofeach oddzielnie podlicza każde udane otrucie. Nie musisz zabić 100 wrogów dzięki truciznom.

Jeszcze łyczka? (Another Sip?)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Użyj 50 eliksirów.

Komentarz: Mogą to być dowolne eliksiry, np. lecznicze albo zwiększające szybkość ataków. Nowe eliksiry możesz odnajdywać w świecie gry, kupować od handlarzy lub osobiście wytwarzać.

Skrytobójcze ostrze (Shadow Blade)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Użyj 30 razy swoich umiejętności zabójstwa.

Komentarz: Trofeum to dotyczy skrytobójczych ataków z zaskoczenia, które możesz wykonywać po zakradnięciu się do przeciwnika od tyłu. Na ekranie powinna pojawić się informacja o możliwym ataku z ukrycia (Stealth Attack).

Poprawnie wykonana akcja powinna doprowadzić do natychmiastowego zabójstwa - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Poprawnie wykonana akcja powinna doprowadzić do natychmiastowego zabójstwa. Najlepiej zaskakiwać pojedynczych przeciwników, dzięki czemu w trakcie skradania się nie zostaniesz zauważony przez inne postacie.

Leśny władca (Master of the Woods)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij Opiekuna Lasu (Wood Guardian).

Komentarz: To jeden z dodatkowych bossów gry. Walki ze wszystkimi Opiekunami opisaliśmy w rozdziale Opcjonalni bossowie w naszym poradniku.

Król szczytów (King of the Peaks)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij Opiekuna Góry (Mountain Guardian).

Komentarz: To jeden z dodatkowych bossów gry. Walki ze wszystkimi Opiekunami opisaliśmy w rozdziale Opcjonalni bossowie w naszym poradniku.

Stwór z bagien (Swamp Creature)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij Opiekuna Bagien (Swamp Guardian).

Komentarz: To jeden z dodatkowych bossów gry. Walki ze wszystkimi Opiekunami opisaliśmy w rozdziale Opcjonalni bossowie w naszym poradniku.

Potwór z plaży (The Wrecker)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij Opiekuna Plaży (Beach Guardian).

Komentarz: To jeden z dodatkowych bossów gry. Walki ze wszystkimi Opiekunami opisaliśmy w rozdziale Opcjonalni bossowie w naszym poradniku.

Legenda równin (The Legend of the Plains)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij Opiekuna Równiny (Plains Guardian).

Komentarz: To jeden z dodatkowych bossów gry. Walki ze wszystkimi Opiekunami opisaliśmy w rozdziale Opcjonalni bossowie w naszym poradniku.

Polowanie z ogarami (Hunting with the Hounds)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 20 zwierząt.

Komentarz: Zwierzęta spotyka się znacznie rzadziej od potworów. Eliminuj po prostu wszystkie stworzenia jakie napotkasz w trakcie przemierzania świata gry, dzięki czemu docelowo spełnisz wymagania tego osiągnięcia.

Pogromca potworów (The Monsters' Nightmare)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 600 potworów.

Komentarz: Zabijaj wszystkie napotykane potwory w trakcie podróżowania po świecie gry. Najlepiej oczywiście wybierać najsłabsze kreatury, które mogą szybko zginąć.

Dyplomacja siłowa (Coercive Diplomacy)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zabij 300 ludzi.

Komentarz: Mogą to być np. bandyci, których napotyka się od samego początku gry, strażnicy czy członkowie wrogich frakcji.

Pełne kieszenie (Full Pockets)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Opróżnij 100 skrzyń.

Komentarz: Każdą interaktywną skrzyń z lootem rozpoznasz po tym, że błyszczy. Możesz je odnajdywać od samego początku gry.

Gabinet osobliwości (Curiosity Cabinet)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zbierz 200 razy składniki.

Komentarz: Trofeum to dotyczy pozyskiwania składników do craftingu. Możesz je odnajdywać np. w skrzyniach lub po prostu w świecie gry (jak choćby rosnące rośliny).

Owiane legendą (Worthy of Legends)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zdobądź legendarny przedmiot.

Komentarze: Legendarne przedmioty są najrzadszą kategorią sprzętu odnajdywanego w grze. Miejsca pozyskiwania tego typu artefaktów opisaliśmy w rozdziale Przedmioty legendarne w naszym poradniku. Legendarne przedmioty odnajduje się m.in. lokacjach, w których do pokonania byli Opiekunowie (opcjonalni bossowie gry). Na potrzeby trofeum wystarczy zdobyć jeden dowolnie wybrany legendarny obiekt.

Śladami mistrzów (In the Footsteps of the Masters)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Odblokuj nową umiejętność.

Komentarz: Nową umiejętność po raz pierwszy możesz odblokować po awansowaniu na 2 poziom doświadczenia.

Sztuka wojny (The Art of War)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Odblokuj wszystkie umiejętności wojownika.

Komentarz: Startowe umiejętności wojownika to Ciężka broń jednoręczna, Jednoręczna broń biała oraz Broń palna. Oprócz nich musisz też odblokować kolejne, do których prowadzą odgałęzienia drzewka rozwoju postaci.

Technika nie do podrobienia (Incomparable Technique)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Odblokuj wszystkie umiejętności techniczne.

Komentarz: Startowe umiejętności techniczne to Rozstawienie pułapki, Broń palna oraz Jednoręczna broń biała. Oprócz nich musisz też odblokować kolejne, do których prowadzą odgałęzienia drzewka rozwoju postaci.

Magiczna perfekcja (Magical Perfection)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Odblokuj wszystkie umiejętności magiczne.

Komentarz: Startowe umiejętności magiczne to Boski pierścień magiczny, Obezwładnienie oraz Ciężka broń jednoręczna. Oprócz nich musisz też odblokować kolejne, do których prowadzą odgałęzienia drzewka rozwoju postaci.

Pełnia talentu (Full of Talent)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Przydziel nowy punkt talentu.

Komentarz: Nowy punkt talentu możesz przydzielić po awansowaniu na 5 poziom doświadczenia.

Biegłość (Expertise)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Odblokuj 3 poziomy talentu.

Komentarz: Na potrzeby tego trofeum możesz wybrać dowolny spośród sześciu głównych talentów. Każdy z nich ma 3 poziomy rozwoju i w celu odblokowania każdego kolejnego poziomu musisz przydzielić punkt talentu.

Włamywacz (Cat Burglar)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Otwórz 20 kłódek.

Komentarz: Do rozbrajania kłódek (oraz zamków w drzwiach) potrzebny jest talent Otwieranie zamków (Lockpicking). Możesz wybrać go już w trakcie tworzenia nowej postaci lub dopiero w dalszej fazie gry po odblokowaniu nowych punktów talentów.

Talent Otwieranie zamków ma 3 poziomy - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Talent Otwieranie zamków ma 3 poziomy. Po tym jak dotrzesz do jakiejś kłódki możesz dowiedzieć się jaki poziom talentu wymagany jest do jej otwarcia (nie są wymagane żadne dodatkowe przedmioty, np. wytrychy). Ulepszenie talentu pozwoli ci otwierać więcej kłódek, ale możesz także pozostać przy pierwszy poziomie i rozglądać się za najsłabszymi zamkami do rozbrojenia.

Więcej informacji o otwieraniu zamków znajdziesz na stronie Jak otwierać skrzynie i drzwi? w naszym poradniku.

Rzemieślnik (Artisan)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Stwórz 10 udoskonaleń wyposażenia.

Komentarz: Do udoskonalania wyposażenia potrzebny jest talent Rzemiosło (Craftsmanship). Możesz wybrać go już w trakcie tworzenia nowej postaci lub dopiero w dalszej fazie gry po odblokowaniu nowych punktów talentów. Początkowo wystarczy odblokować jego pierwszy poziom, aczkolwiek kolejne poziomy talentu pozwolą na tworzenie bardziej zaawansowanych udoskonaleń.

Do konstruowania udoskonaleń możesz domyślnie przystąpić po dotarciu do stołu rzemieślniczego i wybraniu przedmiotu z wolnymi slotami na ulepszenia - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Do konstruowania udoskonaleń możesz domyślnie przystąpić po dotarciu do stołu rzemieślniczego i wybraniu przedmiotu z wolnymi slotami na ulepszenia. Oprócz posiadania talentu Rzemiosło musisz także dysponować materiałami do craftingu, które możesz odnajdywać lub kupować. Możesz zbudować 10 dowolnie wybranych udoskonaleń.

Temat craftingu dokładniej opisaliśmy w naszym przewodniku po grze w rozdziale Rzemiosło i alchemia.

Alchemik (Alchemist)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Stwórz 10 związków chemicznych.

Komentarz: Tworzenie związków chemicznych to inaczej alchemia i jest ona początkowo niedostępna. Musisz pozyskać talent Nauka (Science). Możesz wybrać go już w trakcie tworzenia nowej postaci lub dopiero w dalszej fazie gry po odblokowaniu nowych punktów talentów. Początkowo wystarczy odblokować jego pierwszy poziom, aczkolwiek kolejne poziomy talentu pozwolą na tworzenie bardziej zaawansowanych mikstur.

Do tworzenia związków chemicznych możesz domyślnie przystąpić po dotarciu do stołu rzemieślniczego i przejściu do zakładki z przedmiotami jednorazowego użytku (Consumables) - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Do tworzenia związków chemicznych możesz domyślnie przystąpić po dotarciu do stołu rzemieślniczego i przejściu do zakładki z przedmiotami jednorazowego użytku (Consumables). Oprócz posiadania talentu Nauka musisz także dysponować składnikami do craftingu, które możesz odnajdywać lub kupować. Możesz stworzyć 10 dowolnie wybranych mikstur.

Temat craftingu dokładniej opisaliśmy w naszym przewodniku po grze w rozdziale Rzemiosło i alchemia.

Droga do potęgi (On the Path to Power)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Przydziel nowy punkt atrybutu.

Komentarz: Nowy punkt atrybutu możesz przydzielić po awansowaniu na 4 poziom doświadczenia.

W poszukiwaniu doskonałości (In Search of Perfection)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Odblokuj 5 poziomów atrybutu.

Komentarz: Na potrzeby tego trofeum możesz wybrać dowolny spośród sześciu głównych atrybutów. Każdy z nich ma 5 poziomów rozwoju i w celu odblokowania każdego kolejnego poziomu musisz wydać punkt atrybutu.