Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GreedFall - poradnik do gry

GreedFall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak docierać w niedostępne miejsca w GreedFall? GreedFall poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry GreedFall zamieściliśmy zbiór podpowiedzi na temat tego jak docierać do pozornie niedostępnych lokacji. Mogą to być np. wnętrze budynku czy oddalona półka. Z pomocą przyjdą przede wszystkim różnorakie talenty.

Niewidzialne ściany

Pierwsza wiadomość jest taka, że w grze GreedFall jest sporo niewidzialnych ścian - Jak docierać w niedostępne miejsca w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Pierwsza wiadomość jest taka, że w grze GreedFall jest sporo niewidzialnych ścian. Jeśli twoja postać zderzyła się z niewidzialną przeszkodą, to niestety nie możesz nic na to poradzić. Jest to po prostu informacja od autorów, że nie zaplanowali opcji przejścia dalej.

To samo może wydarzyć się po dotarciu na obrzeża danego regionu - Jak docierać w niedostępne miejsca w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

To samo może wydarzyć się po dotarciu na obrzeża danego regionu. W takiej sytuacji odszukaj na mapie ikoną globusa symbolizującą miejsce, z którego można zaplanować podróż do innych regionów świata gry.

Ściany nadające się do zburzenia

Możesz burzyć tylko te ściany, przy których pojawia się stosowna informacja - przykład takiej ściany pokazuje powyższy obrazek - Jak docierać w niedostępne miejsca w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Możesz burzyć tylko te ściany, przy których pojawia się stosowna informacja - przykład takiej ściany pokazuje powyższy obrazek.

W celu zniszczenia osłabionej ściany musisz spełnić dwa wymagania - Jak docierać w niedostępne miejsca w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

W celu zniszczenia osłabionej ściany musisz spełnić dwa wymagania. Pierwszy z nich to odblokowanie talentu Nauka, czyli tego powiązanego z szeroko rozumianą alchemią. Wystarczy pierwszy poziom talentu.

Drugi wymóg to dysponowanie związkiem chemicznym Alchemical Preparation of Elemental Damage, czyli swego rodzaju bombą, która w momencie eksplozji zadaje obrazenia od żywiołów - Jak docierać w niedostępne miejsca w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Drugi wymóg to dysponowanie związkiem chemicznym Alchemical Preparation of Elemental Damage, czyli swego rodzaju bombą, która w momencie eksplozji zadaje obrazenia od żywiołów. Bombę możesz pozyskać na dwa sposoby:

  1. Kupić gotową od handlarza - powinna kosztować około 50 sztuk złota.
  2. Własnoręcznie przygotować przy stole rzemieślniczym w oparciu o crafting (alchemię) - Musisz rozwinąć Naukę na poziom 2 oraz dodatkowo pozyskać składniki alchemiczne - 3x żywica sosny (Pine Resin) i 2x żywica smoczej krwi (Dragonblood Resin).

Wąskie belki

Do niektórych lokacji prowadzą wąskie belki wymagające balansowania ciałem - przykład takiego obiektu pokazuje powyższy obrazek - Jak docierać w niedostępne miejsca w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Do niektórych lokacji prowadzą wąskie belki wymagające balansowania ciałem - przykład takiego obiektu pokazuje powyższy obrazek.

Domyślnie nie możesz przejść po belce - Jak docierać w niedostępne miejsca w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Domyślnie nie możesz przejść po belce. Konieczne jest odblokowanie talentu Wigor. Wystarczy mieć zakupiony jego pierwszy poziom.

Miejsca wykonywania skoków

Jeszcze inny typ przeszkody to oddalone półki, do których należy doskoczyć - Jak docierać w niedostępne miejsca w GreedFall? - GreedFall - poradnik do gry

Jeszcze inny typ przeszkody to oddalone półki, do których należy doskoczyć. Warto zaznaczyć, że nie możesz skakać w każdym miejscu w grze, a tylko w tych lokacjach, w których gra przewiduje taką opcję. Na ekranie musi pojawić się informacja o możliwości wykonania skoku i przykład takiego miejsca pokazuje powyższy obrazek.

Ponownie musisz odblokować talent Wigor, ale tym razem na poziom 2. Zakup najpierw podstawową wersję tego talentu i następnie jego pierwsze ulepszenie.