Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GreedFall - poradnik do gry

GreedFall - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Reputacja w GreedFall GreedFall poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do GreedFall znajdziesz informacje jak zwiększać reputację, w jakich okolicznościach można pogorszyć reputację oraz jak poprawiać relacje z głównymi frakcjami świata gry. Utrzymywanie dobrych stosunków z frakcjami jest ważne, zwłaszcza że pogodzenie wszystkich frakcji jest wymagane do obejrzenia jednego z zakończeń gry.

Jak sprawdzić aktualną reputację?

Aktualny stan relacji z poszczególnymi frakcjami możesz sprawdzać na karcie bohatera - Reputacja w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Aktualny stan relacji z poszczególnymi frakcjami możesz sprawdzać na karcie bohatera. W momencie rozpoczynania gry prawie wszystkie frakcje wykazują podejrzliwość w stosunku do sterowanej postaci.

Informacje o wszystkich najważniejszych ugrupowaniach świata gry znajdziesz na stronie Frakcje w naszym poradniku.

Dodatnia reputacja

Dodatnią reputację możesz zdobywać na dwa dość oczywiste sposoby - Reputacja w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Dodatnią reputację możesz zdobywać na dwa dość oczywiste sposoby:

  1. Wykonuj questy zlecane przez przedstawicieli danej frakcji. Zainteresuj się przede wszystkim pobocznymi questami. Są one często różnorakimi przysługami i zleceniami.
  2. Podejmuj w zaliczanych misjach decyzje po myśli danej frakcji.
Informacja o zmianie statusu w relacjach z frakcją zawsze wyświetlana jest po prawej stronie ekranu, czyli w tym samym miejscu gdzie pokazywane są też m - Reputacja w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Informacja o zmianie statusu w relacjach z frakcją zawsze wyświetlana jest po prawej stronie ekranu, czyli w tym samym miejscu gdzie pokazywane są też m.in. cele misji czy nazwy zdobywanych przedmiotów. W przykładzie z naszego obrazka relacje z frakcją Strażnicy Denara (Coin Guard) poprawiły się o 1 punkt.

Ujemna reputacja

Większym problemem jest możliwość utraty reputacji, tzn - Reputacja w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Większym problemem jest możliwość utraty reputacji, tzn. pogorszenia relacji z daną frakcją. Może do tego przede wszystkim dojść jeśli w trakcie zaliczania jakiegoś questu podejmiesz decyzję sprzeczną z interesami danej frakcji lub zagrozisz / zranisz / zabijesz jakąś osobę powiązaną z frakcją.

Pamiętaj, że w niektórych questach czekają cię wzajemnie wykluczające się wybory. W miarę możliwości podejmuj takie decyzje, dzięki którym można jedynie zyskać reputację dla którejś z frakcji i nie utracić żadnych punktów reputacji. Warto zapisywać grę przed każdą ważną sceną, gdyż pozwoli ci to "przetestować" różne warianty zachowania i wybrać ten najlepszy.

Punkty reputacji możesz też łatwo utracić jeśli zostaniesz przyłapany w zakazanej strefie będącej pod kontrolą którejś z frakcji - Reputacja w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Punkty reputacji możesz też łatwo utracić jeśli zostaniesz przyłapany w zakazanej strefie będącej pod kontrolą którejś z frakcji. W takich sytuacjach najlepiej zacząć skradać się lub poszukać innych sposobów zapewnienia sobie dostępu do zakazanego obszaru (np. zdobycie przebrania członka frakcji).

W trakcie skradania się w zakazanej strefie możesz wykonywać ataki skrytobójcze na strażnikach i nie będą one karane utratą reputacji. Stanie się tak jednak tylko jeśli ciche zabójstwo odbędzie się bez udziału świadków.

Reputacja - Towarzysze

Punkty reputacji oddzielnie zdobywa się dla każdego z członków drużyny - Reputacja w GreedFall - GreedFall - poradnik do gry

Punkty reputacji oddzielnie zdobywa się dla każdego z członków drużyny. Podobnie jak w przypadku frakcji twoje relacje z większością z nich są początkowo neutralne. Mogą one się zmienić na przestrzeni całej gry na lepsze lub na gorsze.

  1. Staraj się zagadywać członków drużyny w trakcie wizyt w obozach i innych bezpiecznych lokacjach. Możesz otrzymywać od nich misje. Przystępuj do nich i staraj się w nich podejmować decyzje po myśli towarzysza.
  2. Z członkami drużyny możesz też odbywać niezobowiązujące rozmowy. Wyczerpuj wszystkie opcje dialogowe. Warto dodać, że niektóre z nich mogą być powiązane z romansami, które dokładniej opisaliśmy na osobnych stronach poradnika.