Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Sinking City - poradnik do gry

The Sinking City - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Eksploracja w The Sinking City The Sinking City poradnik, solucja

Eksploracja otoczenia i podróże po mieście stanowią istotny element gry The Sinking City. Nawet jeśli zamierzasz jedynie skupić się na wątku głównym gry, podróże do miejsc przeznaczenia i budynków związanych z prowadzeniem śledztwa nie może zostać pominięte. Do poruszania się wykorzystasz chód, pływanie oraz elementy szybkiej podróży.

Poruszanie się po mieście

Bohater porusza się większość gry na piechotę. Ma możliwość kucania, by przejść przez mniejsze otwory i poniżej przeszkód, a także sprintu, po przytrzymaniu właściwego klawisza (Shift). Może także wspinać się na większość obiektów o wysokości ok. 1 metra, pokonując w ten sposób przeszkody i płoty oraz wspinając się na wyżej położone miejsca. Nie ma jednak możliwości wspinania się po drabinie. Bohater może otrzymać obrażenia od upadku z wysokości.

Łodzie

Łódka - wejdź na nią używając klawisza akcji, będąc w pobliżu - Eksploracja w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry
Łódka - wejdź na nią używając klawisza akcji, będąc w pobliżu

Ponadto do transportu pomiędzy wodami, czyli głównie zatopionymi fragmentami ulic, służą łódki. Znajdziesz je przy każdym molo. Możesz także pływać samodzielnie, lecz dłuższe przebywanie w wodzie (powyżej 5 sekund) powoduje utratę zdrowia z powodu atakujących cię węgorzy.

Możesz w każdej chwili opuścić łódź, by np - Eksploracja w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Możesz w każdej chwili opuścić łódź, by np. zebrać loot na wysepce, naciskając ESC.

Szybka podróż

Budka telefoniczna - Eksploracja w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry
Budka telefoniczna
Symbol punktu szybkiej podróży - Eksploracja w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry
Symbol punktu szybkiej podróży

Odkrywaj budki telefoniczne, by odblokować punkty szybkiej podróży. Podróże te są darmowe. Możesz przenosić się z jednej budki do innej, nie z dowolnego miejsca na mapie. Punkty szybkiej podróży po odkryciu zostają oznaczone na mapie ikoną róży wiatrów.

Gdy wczytujesz grę, bohater przenosi się do najbliższej budki telefonicznej. Tak więc: jeśli jesteś daleko od najbliższej budki, zapisz grę i wczytaj ją, by znaleźć się przy niej. Jeśli jesteś na nowym obszarze, zrób to samo - odkryjesz wtedy najbliższy punkt szybkiej podróży automatycznie.

Używanie mapy

Na mapie zostają oznaczone miejsca kluczowe dla fabuły, jak posterunki policji czy posiadłości. Znajdziesz tu także punkty i miejsca związane z śledztwami głównymi (ikona lupy). Ponadto oznaczone czaszką zostaną strefy zainfekowane oraz różą wiatrów punkty szybkiej podróży (budki telefoniczne), a także symbole właściwe dla kluczowych budynków (krzyż - szpital; książka -archiwum; budynek - uniwersytet, urząd).

Jeśli znajdziesz ciekawe miejsce, możesz także umieścić w nim własny znacznik: naciśnij przycisk Umieść znacznik (Spacja) i wybierz jego wygląd, by łatwiej zapamiętać, co w danym punkcie może się znajdować - Eksploracja w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Jeśli znajdziesz ciekawe miejsce, możesz także umieścić w nim własny znacznik: naciśnij przycisk "Umieść znacznik" (Spacja) i wybierz jego wygląd, by łatwiej zapamiętać, co w danym punkcie może się znajdować.

Po wybraniu z dziennika misji i komendy wskazania punktu na mapie, możesz wstawić nazwane punkty misji na mapie, właściwe dla każdego z celów zadania.

Wchodzenie do budynków i symbole

Jedna ze znalezionych notatek mówi o symbolach, które odnajdziesz w świecie gry - Eksploracja w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry
Jedna ze znalezionych notatek mówi o symbolach, które odnajdziesz w świecie gry

W The Sinking City możesz wchodzić tylko do budynków oznaczonych na mapie, oraz opcjonalnie tych, które posiadają białe symbole na drzwiach frontowych - litera H - umieszczone na drzwiach oznacza, że budynek jest zamieszkały. Inne symbole:

  1. V - oznaczają wejścia do stref zainfekowanych oraz niebezpiecznych obszarów, gdzie powinieneś spodziewać się groźnych potworów,
  2. Spirala - miejsca związane ze śledztwami i/lub fabułą,
  3. Krzyż i 3 K - bardzo niebezpieczne obszary.
Symbol H wskazuje, że drzwi do budynku powinny być otwarte (chyba, że jest to budynek fabularny - być może zostaną odblokowane później) - Eksploracja w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry
Symbol "H" wskazuje, że drzwi do budynku powinny być otwarte (chyba, że jest to budynek fabularny - być może zostaną odblokowane później)

Wskazówka: niektóre oznaczenia, szczególnie "H" na białych drzwiach, są trudne do dostrzeżenia, czasem wręcz niemożliwe. Wykorzystanie Oka umysłu pozwoli ci zobaczyć znaki w błękitnej otoczce, dzięki czemu łatwiej zlokalizujesz skrzynie z lotem, cele misji oraz budynku, do których musisz wejść w ramach zadania.

Loot i przedmioty

Nawet, jeśli znajdziesz nowe bronie w budynkach, niestety nie możesz ich podnieść - Eksploracja w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry
Nawet, jeśli znajdziesz nowe bronie w budynkach, niestety nie możesz ich podnieść

W grze znajdujesz przedmioty, które stanowią materiały craftingowe i naboje, które służą jako amunicja do broni oraz waluta w Oakmont City. Przeszukać możesz tylko miejsca, które zostaną oznaczone białym rombem, gdy się do nich zbliżysz. By przeszukać schowek, przytrzymaj klawisz akcji. W grze nie odnajdziesz przedmiotów niestandardowych - jak nowe bronie czy wartościowe przedmioty, które mógłbyś sprzedać.

Z reguły większość mebli (skrzynie, szafy itp - Eksploracja w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Z reguły większość mebli (skrzynie, szafy itp.), które możesz przeszukać oznaczona jest białymi symbolami, dlatego nie musisz lawirować między wszystkimi elementami wyposażenia budynku. W mieście możesz przeszukiwać także niektóre śmietniki i bagażniki samochodów.

Miejsca opanowane przez potwory

Zbliżenie się do zainfekowanego obszaru powoduje oznaczenie go na stałe na mapie i pozwala otrzymać trochę doświadczenia - Eksploracja w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry
Zbliżenie się do zainfekowanego obszaru powoduje oznaczenie go na stałe na mapie i pozwala otrzymać trochę doświadczenia

Miejsca opanowane przez potwory zwane są w poradniku Zainfekowanymi obszarami. Odkryjesz je, gdy zbliżysz się do nich - zostaną na stałe zaznaczone na twojej mapie Z reguły musisz przejść przez barykadę, by dostać się na ten obszar. Wewnątrz niego czyhają na ciebie potwory.

Obszary zainfekowane obejmują z reguły obszar do trzech ulic - Eksploracja w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Obszary zainfekowane obejmują z reguły obszar do trzech ulic. Każde wejście na obszar jest zabarykadowane, lecz możesz ją zwykle ominąć, przejść przez budynek lub wspiąć się na barykadę. W zainfekowanych obszarach:

  1. znajdziesz grupy potworów co kilka metrów - nie spiesz się z podróżą, by nie wywołać za sobą całej armii potworów;
  2. skrzynie w tym miejscu zawierają bardzo bogaty loot,
  3. są to najlepsze miejsca do expienia,
  4. w niektórych miejscach znajdziesz unikalne skarby (oznaczane w dzienniku jako Unikaty - Złoto Istot z Głębin).

Strefy zainfekowane nie znikają - nie mogą zostać na stałe "oczyszczone".