Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Sinking City - poradnik do gry

The Sinking City - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Prowadzenie śledztw w The Sinking City The Sinking City poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry The Sinking City zamieściliśmy ogólne informacje na temat prowadzenia i rozwiązywania śledztw (spraw). Gorąco polecamy skorzystać z zamieszczonych tu wskazówek jeśli utkwiłeś w martwym punkcie w trakcie śledztwa lub po prostu jeśli nie chcesz bardzo dokładnie podążać w oparciu o nasz opis przejścia gry i kolejne kroki wolisz ustalać samemu.

Wpływ poziomu trudności na przebieg gry

Jeszcze przed rozpoczęciem gry możesz oddzielnie ustawić poziom trudności śledztwa (Investigation) - Prowadzenie śledztw w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Jeszcze przed rozpoczęciem gry możesz oddzielnie ustawić poziom trudności śledztwa (Investigation). Wybór ten nie ma wpływu na czynności wymagane do rozwiązywania zagadek w grze, a jedynie na to co jak bardzo gra będzie ci pomagała (lub nie) w odnajdywaniu i poprawnym analizowaniu kolejnych śladów.

  1. Na niskim poziomie trudności (Newcomer) kluczowe ślady są oznaczane ikonami sugerującymi ich zastosowanie (np. odnalezienie lokacji na mapie świata albo odwiedzenia archiwum). Znacząco zmniejsza to ryzyko, że pojawi się kłopot ustalenia kolejnego kroku w danym śledztwie.
  2. Na normalnym poziomie trudności (Detective) kolekcjonowany materiał dowodowy pozbawiony jest ikonek z podpowiedziami. Musisz samodzielnie ustalać czy dany ślad ma jakieś zastosowanie i jeśli tak to czego ono dotyczy.
  3. Na wysokim poziomie trudności (Master sleuth) gra ogranicza dodatkowo dwa inne typy podpowiedzi. Nie otrzymasz informacji o zebraniu wszystkich śladów z danej lokacji ani informacji o tym, że możesz skorzystać z Pałacu Umysłu i połączyć w nim zebrane wskazówki.

Gromadzenie materiału dowodowego

Nowe ślady do teczki z aktami możesz zdobywać aż na siedem głównych sposobów - Prowadzenie śledztw w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Nowe ślady do teczki z aktami możesz zdobywać aż na siedem głównych sposobów:

1) Podstawowa eksploracja lokacji oznaczonych ikoną lupy - To najważniejsza metoda, dzięki której możesz odblokować najwięcej śladów. Ważną informacją jest to, że gra nie "podświetla" interaktywnych obiektów. Dopiero po tym jak podejdziesz do jakiegoś obiektu może pojawić się ikona zbadania/zabrania go. Staraj się w rezultacie dokładnie badać wszystkie pomieszczenia i obszary. Zaglądaj w każdy kąt.

Uwaga - Jeśli masz wybrany wysoki poziom trudności, to gra nie wyświetli na ekranie informacji o tym, że znalazłeś wszystkie kluczowe dowody i że zbadałeś lokację w 100%.

2) Korzystanie z Oka Umysłu - Okazja do użycia tego gadżetu może pojawić się podczas zwykłej eksploracji okolicy - Prowadzenie śledztw w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

2) Korzystanie z Oka Umysłu - Okazja do użycia tego "gadżetu" może pojawić się podczas zwykłej eksploracji okolicy. Bądź wyczulony na zniekształcenia obrazu, które sygnalizują możliwość użycia Oka Umysłu. Możesz dzięki niemu np. dokładniej obejrzeć odnaleziony przedmiot czy pozbyć się ściany-iluzji.

3) Korzystanie z Pałacu Umysłu - Pałac Umysłu to osobne menu, w którym możesz pozyskiwać nowe ślady - Prowadzenie śledztw w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

3) Korzystanie z Pałacu Umysłu - Pałac Umysłu to osobne menu, w którym możesz pozyskiwać nowe ślady. Twoim zadaniem jest łączenie wskazówek w pary. Każda poprawna para wskazówek odblokowuje dedukcję, która może stać się nowym śladem. Gra niekiedy proponuje dwie różne dedukcje. Mogą to być różne konkluzje i są wtedy powiązane z różnymi wariantami zaliczenia sprawy. Dedukcja nigdy nie jest ostatecznym wyborem. Nawet jeśli dojdziesz do konkluzji, że np. postać X musi zginąć, to po dotarciu do momentu podjęcia decyzji może inaczej się zachować i pozostawić ją przy życiu. Pałac Umysłu traktuj w kategoriach pomocy w awansowaniu w śledztwie, nie jako miejsce, w którym podejmuje się nieodwracalne decyzje.

Uwaga - Jeśli masz wybrany wysoki poziom trudności, to gra nie wyświetli na ekranie informacji o odblokowaniu nowych wskazówek i możliwości połączenia ich w Pałacu Umysłu.

4) Retrokognicja - Okazja do przystąpienia do retrokognicji pojawia się tylko w wybranych lokacjach oznaczonych ikoną lupy - zazwyczaj chodzi o miejsca zbrodni i inne lokacje, w których doszło wcześniej do jakichś wydarzeń - Prowadzenie śledztw w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

4) Retrokognicja - Okazja do przystąpienia do retrokognicji pojawia się tylko w wybranych lokacjach oznaczonych ikoną lupy - zazwyczaj chodzi o miejsca zbrodni i inne lokacje, w których doszło wcześniej do jakichś wydarzeń. Musisz wkroczyć do niebieskiego obłoku, zlokalizować wszystkie interaktywne punkty i następnie ustalić chronologiczną kolejność wydarzeń. Trzeba podchodzić do kolejnych punktów i oznaczać je cyframi 1, 2, 3 itd.

Jeśli poprawnie wybrałeś kolejność, to ekran zabłyśnie na zielono i Reed skomentuje przebieg wydarzeń. Jeśli pomyliłeś się, to ekran zabłyśnie na czerwono. Musisz wtedy zmienić ustawioną kolejność na inną (prawidłową).

5) Podążanie za znakami (omenami) - To kolejna opcjonalna aktywność pojawiająca się tylko w niektórych lokacjach - Prowadzenie śledztw w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

5) Podążanie za znakami (omenami) - To kolejna opcjonalna aktywność pojawiająca się tylko w niektórych lokacjach. Znaki (omeny) mogą pojawić się po załączeniu Oka Umysłu. Mają one też różną postać - mogą to być np. sylwetki ludzi, kruki czy latające potwory. Podążanie za śladami może ci pozwolić dotrzeć np. do sekretnego przedmiotu, miejsca ukrywania się poszukiwanej osoby czy tajnego przejścia.

6) Przepytywanie postaci niezależnych - Zadawaj napotykanym NPC-om wszystkie możliwe pytania, dzięki czemu można odblokować nowe ślady (np - Prowadzenie śledztw w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

6) Przepytywanie postaci niezależnych - Zadawaj napotykanym NPC-om wszystkie możliwe pytania, dzięki czemu można odblokować nowe ślady (np. zeznanie świadka, przedmiot albo informację o nowej lokacji do zbadania.

Uwaga - Pilnuj się w przypadku wariantów dialogowych powiązanych z wyborami. Jeśli wzajemnie się one wykluczają, to wybierz opcję zachowania dotyczącą popchnięcia śledztwa w pożądanym przez ciebie kierunku.

7) Odwiedzanie archiwów - Archiwa przydają się w sytuacjach, w których musisz np - Prowadzenie śledztw w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

7) Odwiedzanie archiwów - Archiwa przydają się w sytuacjach, w których musisz np. odnaleźć czyjeś miejsce zamieszkania albo dotrzeć do akt policyjnych na temat działalności przestępczej w danej dzielnicy miasta. Musisz wybrać właściwe archiwum (np. policyjne albo ratusza), dysponować dowodem do analizy oraz poprawnie ustawić 3 kryteria poszukiwań. Tylko wtedy wyszukanie zakończy się sukcesem.

Uwaga - Temat odwiedzania archiwów na potrzeby zaliczania śledztw dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie Jak korzystać z archiwów?.

Analizowanie materiału dowodowego

Za każdym razem gdy odblokujesz nowy ślad wyrób sobie nawyk otwarcia teczki z dowodami (Casebook) i przeanalizowania go - Prowadzenie śledztw w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Za każdym razem gdy odblokujesz nowy ślad wyrób sobie nawyk otwarcia teczki z dowodami (Casebook) i przeanalizowania go:

  1. Jeśli masz ustawiony niski poziom trudności, to gra obok ważnych dowodów rzeczowych wyświetli ikonę z podpowiedzią na temat ich zastosowania. Może to być np. ikona sugerująca, że dowód jest powiązany z rozmową albo z wizytą w archwium.
  2. Jeśli masz ustawiony normalny lub wysoki poziom trudności śledztwa, to nie będziesz informowany o rodzajach zebranego materiału dowodowego.

Niezależnie od wybranego poziomu trudności czytaj dokładnie opisy odblokowywanych śladów. To właśnie w opisach znajdują się bardzo ważne informacje. Mowa tu przede wszystkim o adresach budynków, które następnie możesz zlokalizować na mapie Oakmont - pamiętaj, że gra nie zaznaczy sama lokacji na mapie miasta. Z opisów materiału dowodowego możesz się też dowiedzieć np. kogo należy w następnej kolejności przepytać albo jakie znaczenie ma zabrany przedmiot.

Zamknięcie śledztwa

Śledztwo automatycznie jest zamykane po wykonaniu wszystkich powiązanych z nim głównych czynności - Prowadzenie śledztw w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Śledztwo automatycznie jest zamykane po wykonaniu wszystkich powiązanych z nim głównych czynności. Otrzymasz informację o ukończeniu sprawy (przykładowy komunikat na obrazku). Gra może też opcjonalnie wyświetlić o zdobytych nagrodach (XP, bronie, amunicja itp.), o odblokowanych nowych dowodach rzeczowych oraz o rozpoczętym nowym śledztwie (jeśli sprawy rozgrywa się jedną po drugiej).

Warto zaznaczyć, że śledztwo może zakończyć się nawet jeśli nie odnalazłeś lub poprawnie nie przeanalizowałeś 100% dowodów rzeczowych. Pod uwagę brane są tylko te czynności, dzięki którym może posunąć śledztwo do przodu. Zaliczanie spraw na 100% jest mimo wszystko rekomendowane, bo zdobędziesz dzięki temu więcej punktów doświadczenia. Nasza solucja uwzględnia odnajdywanie i badanie wszystkich możliwych śladów.

Poboczne sprawy

Pobocznymi sprawami możesz zajmować się równolegle do rozwiązywania głównych śledztw - Prowadzenie śledztw w The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Pobocznymi sprawami możesz zajmować się równolegle do rozwiązywania głównych śledztw. Możesz je odblokowywać na różne sprawy - w miarę zaliczania głównych spraw, dzięki odnajdywaniu tablic ogłoszeniowych, czy spotykaniu się z postaciami niezależnymi. Poboczne misje opisaliśmy w osobnym rozdziale naszej solucji.

W danym momencie możesz mieć aktywną dowolną liczbę pobocznych spraw. Nie musisz też czekać z ich zaliczaniem aż dokończysz aktualną główną sprawę. Możesz sobie w dowolnym momencie zrobić przerwę od głównego śledztwa i zająć się opcjonalną misją.