Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Fear of the dark. Poradnik do gry Layers of Fear 2 stanowi kompendium wiedzy na temat tego zagadkowego horroru typu survival. Z naszej publikacji dowiesz się, jak rozwiązać wszystkie zagadki. Znajdziesz tu również szczegółową solucję przejścia gry.

Poradnik do gry Layers of Fear 2 oferuje kompletny i bardzo rozbudowany opis przejścia produkcji studia Bloober Team. W solucji opisaliśmy wszystkich pięć aktów, których przejście jest wymagane do ukończenia gry. Nasz opis przejścia informuje o rozwiązaniach zagadek środowiskowych, interaktywnych przedmiotach nadających się do podnoszenia, a także o wyborach, które prowadzą do kilku różnych zakończeń. Wszystkie trudne momenty gry posiadają bardzo dokładne opisy i dodatkowo wzbogacone zostały wysokiej jakości obrazkami.

Zagadki Layers of Fear 2 dokładniej opisaliśmy również w osobnym rozdziale naszego poradnika. Rozdział ten powinien być pomocny jeśli szukasz jedynie rozwiązania jakiejś konkretnej zagadki i nie chcesz psuć sobie zabawy czytając cały opis przejścia. Z opisu każdej dużej zagadki dowiesz się gdzie ona się znajduje i jakie czynności należy wykonać żeby ją zaliczyć. Nasz poradnik uzupełnia rozdział o osiągnięciach. Poradnik trofeowy zestawia wszystkie dostępne trofea i podpowiada jak można każde z nich odblokować.

Layers of Fear 2 jest kontynuacją popularnego horroru z 2016 roku. To przygodówka fpp z elementami gry akcji, w której zajmujemy się badaniem kolejnych lokacji, rozwiązywaniem zagadek, kolekcjonowaniem przedmiotów i unikaniem potencjalnych zagrożeń. Akcja drugiej części rozgrywa się na pokładzie płynącego statku, przy czym tak samo jak w "jedynce" w trakcie eksploracji okolicy jesteśmy świadkami wielu dezorientujących czy paranormalnych scen.

Szukam rozwiązania zagadki

Zapraszamy do rozdziału Zagadki w naszym poradniku do Layers of Fear 2. Został on podzielony według kolejno przechodzonych aktów. Każda trudna zagadka ma swoją osobną stronę. Dowiesz się krok po kroku jakie czynności należy wykonać żeby ją rozwiązać.

Ile zakończeń ma gra Layers of Fear 2?

Gra Layers of Fear 2 ma trzy zakończenia. Odblokowanie każdego z nich nagradzane jest osiągnięciem. Dodatkowo po obejrzeniu wszystkich trzech zakończeń otrzymasz osobne złote trofeum.

W celu obejrzenia wszystkich zakończeń musisz ukończyć grę co najmniej trzy razy za każdym razem podejmując decyzje zgodne z upatrzonym zakończeniem. W trakcie przechodzenia gry czekają cię cztery duże wybory.

Komplet informacji o dostępnych zakończeniach znajdziesz na stronie Zakończenia w naszym poradniku. Każdy ze wspomnianych czterech ważnych wyborów ma ponadto swoją osobną stronę w naszej solucji.

Kilka porad na start

1 - Layers of Fear 2 - poradnik do gry
 1. Szepty oznaczają, że w pobliżu jest jakiś interaktywny przedmiot. Po tym jak usłyszysz szepty rozejrzyj się zawsze za interaktywnym obiektem, który można obejrzeć wysłuchując przy tym dodatkowo komentarza.
 2. Możesz wyświetlić transkrypcję trudnego do odczytania tekstu. Możesz mieć problemy z odczytaniem tekstu np. gdy odnajdziesz list pozostawiony przez dziecko. Wystarczy wcisnąć klawisz transkrypcji żeby na ekranie pojawił się normalny tekst (przykład na powyższym obrazku).
 3. Kajuta bohatera jest jego "bazą wypadową". Do kajuty powracasz po zaliczeniu każdego aktu gry. Warto wtedy ponownie się po niej rozejrzeć, albowiem możesz wykonać nowe czynności (np. obejrzeć znalezione slajdy) czy odnaleźć nowe interaktywne przedmioty.
 4. Nie możesz powracać do poprzednich lokacji. Staraj się dokładnie badać każdą nową odwiedzaną miejscówkę. Zbyt szybkie przejście do kolejnego obszaru może doprowadzić do tego, że zamkną się za tobą drzwi i nie będziesz mógł powrócić np. po pominiętą znajdźkę.
 5. Rekomendowane jest granie z założonymi słuchawkami. Autorzy gry rekomendują przechodzenie jej grając na słuchawkach. Warto wiedzieć, że Layers of Fear 2 zawiera tzw. jump scares, które mogą być przez to bardziej intensywne, choć tego typu "straszaków" jest mniej, niż w poprzedniej odsłonie serii.
 6. Gra potrafi być dezorientująca. Musisz się do tego po prostu przyzwyczaić. Nie zdziw się jeśli nagle przeniesiony zostaniesz w jakieś nowe miejsce albo np. po ponownym otwarciu tych samych drzwi pojawią się zupełnie inne lokacje nadające się do zbadania. Pocieszeniem jest to, że zawsze do głównego celu podróży prowadzi tylko jedna ścieżka, a więc nie możesz się zgubić.

Czy w Layers of Fear 2 można zginąć?

Tak, w niektórych scenach życie sterowanej postaci znajdzie się w niebezpieczeństwie - Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Tak, w niektórych scenach życie sterowanej postaci znajdzie się w niebezpieczeństwie. Wszystkie tego typu trudne miejsca omówione zostały w naszym opisie przejścia. Zawalenie danej sceny doprowadzi do wyświetlenia ekranu informującego o śmierci bohatera (przykładowy na obrazku). Możesz wybrać opcję kontynuacji i powtórzyć daną scenę od ostatniego punktu kontrolnego.

Dodatkowa uwaga - Śmierć bohatera może zablokować ci dostęp do jakiegoś osiągnięcia. To samo tyczy się sytuacji, w której np. popełnisz jakiś błąd i nie rozwiążesz danej zagadki czy nie zaliczysz danej sceny za pierwszym podejściem.

Czy mogę zapisać stan gry?

Nie, gra Layers of Fear 2 nie pozwala na tworzenie manualnych zapisów - Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Nie, gra Layers of Fear 2 nie pozwala na tworzenie manualnych zapisów. Po jej spauzowaniu możesz jedynie powrócić do menu głównego. Musisz polegać na autosejwach, które generowane są po dotarciu do każdej nowej lokacji (ikona zapisu pojawia się w lewym dolnym rogu ekranu).

Brak ręcznych sejwów może ci niestety utrudnić np. zdobywanie trofeów przyznawanych za wzajemnie wykluczające się czynności albo za zaliczanie zagadek bez popełniania błędów. Jeśli grasz na PC lub na PS4 możesz "oszukiwać" grę dzięki wykonywaniu kopii zapasowych sejwów. Po tym jak popełnisz jakiś błąd będziesz mógł wgrać stare sejwy i ponownie rozegrać daną scenę.

W wersji PC sejwy z Layers of Fear 2 domyślnie przechowywane są w następującym ukrytym katalogu:

C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\LOF2

Czy mogę wyłączyć czarno-biały filtr?

Czarno-biały filtr automatycznie pojawia się w określonych scenach gry - Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Czarno-biały filtr automatycznie pojawia się w określonych scenach gry. Nie możesz go wyłączyć, gdyż jest to celowy zabieg artystyczny ze strony twórców gry. Czarno-biały filtr nie utrzymuje się przez całą grę. W wybranych scenach gra przywraca domyślne ustawienia obrazu lub załącza inne filtry.

Jak otworzyć okno inwentarza?

W Layers of Fear 2 nie jest dostępne okno inwentarza - Layers of Fear 2 - poradnik do gry

W Layers of Fear 2 nie jest dostępne okno inwentarza. Możesz jedynie wyświetlić ikony zebranych przedmioty poprzez przytrzymanie przycisku inwentarza (TAB w wersji PC). Przenoszone rzeczy wyświetlone zostaną w prawym dolnym rogu ekranu (przykład na obrazku).

Lista przedmiotów nie uwzględnia rzeczy, które jedynie obejrzałeś i których nie zabrałeś ze sobą. Przedmioty z inwentarza są ponadto usuwane z niego po zakończeniu każdego z pięciu aktów gry.

Najważniejsze klawisze sterowania PC w Layers of Fear 2

Sterowanie w Layers of Fear 2 nie jest bardzo skomplikowane. Poniżej zestawiliśmy najważniejsze klawisze sterowania dla wersji na komputery osobiste.

Poruszanie się postacią - Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Poruszanie się postacią.

Rozglądanie się - Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Rozglądanie się.

Poruszanie myszą może też być wymagane po wejściu w interakcję z jakimś przedmiotem (np. obracanie pokrętłem).

Interakcja - Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Interakcja. Przy każdym interaktywnym przedmiocie pojawia się jakaś ikona (np. ręki) po tym jak się do niego dostatecznie zbliżysz.

Przybliżenie obrazu - Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Przybliżenie obrazu. Możesz z tego korzystać np. gdy chcesz obejrzeć jakiś przedmiot z bliska.

Podczas wykonywania innych czynności wciśnięcie PPM doprowadza do anulowania akcji.

2 - Layers of Fear 2 - poradnik do gryKucanie - Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Kucanie. Jest ono pomocne np. gdy musisz schować się albo przejść przez szyb wentylacyjny.

Bieg - Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Bieg. Przydaje się on szczególnie w tych miejscach, w których należy przed kimś uciekać.

Transkrypcja - Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Transkrypcja. Korzystaj z niej, gdy masz problemy z przeczytaniem jakiegoś dokumentu. Pojawi się zwykły tekst i szybciej zapoznasz się z jego treścią.

Na jakim komputerze uruchomię Layers of Fear 2?

Gra Layers of Fear 2 posiada niewielkie wymagania sprzętowe i z powodzeniem może zostać uruchomiona nawet na kilkuletnim sprzęcie. Poniżej zestawiliśmy minimalne wymagania sprzętowe PC dla gry Layers of Fear 2.

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit lub Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3 3.4 GHz lub AMD A8-7600 3.1 GHz
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Wersja DirectX: 11
 5. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 270
 6. Miejsce na dysku: 10 GB HDD

Oznaczenia kolorystyczne w poradniku

W naszym poradniku do Layers of Fear 2 zastosowaliśmy następujące oznaczenia kolorystyczne:

 1. Zielonym kolorem oznaczyliśmy przedmioty nadające się do zabrania.
 2. Pomarańczowym kolorem oznaczyliśmy przedmioty, które można jedynie obejrzeć lub których można użyć (np. różnego rodzaju dźwignie).
 3. Pogrubiona czcionka pojawia się w ważnych miejscach w solucji. Może ona np. ostrzegać o lokacjach, w których bohater może zginąć.

Informacje o Layers of Fear 2 - poradnik do gry

Autor : Jacek Stranger Hałas

Ostatnia aktualizacja : 24 maja 2019

Poradnik zawiera : strony: 68, ilustracje: 404 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Layers of Fear 2 - poradnik do gry