Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Hitman 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Hitman 2 - poradnik do gry

Hitman 2 - poradnik do gry

Mordercza precyzja. Poradnik do Hitman 2 stanowi kompleksowy zbiór porad oraz szczegółowy opis przejścia tej wymagającej gry akcji. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się o wszystkich wariantach ukończenia misji, oraz jakie warunki trzeba spełnić, by zdobyć komplet trofeów.

Ostatnia aktualizacja: 20 września 2021

Poradnik do gry Hitman 2 zawiera wszystkie niezbędne informacje do ukończenia głównej kampanii w 100%, tzn. do odkrycia i zaliczenia wszystkich wyzwań oraz poznania wszystkich technik zabójstw celów misji z poszczególnych zleceń. Oferuje on ponadto wiedzę na potrzeby bardzo dokładnego zbadania obszarów rozgrywanych misji.

Największym rozdziałem niniejszego poradnika jest szczegółowy opis przejścia gry, w którym znajdziecie bardzo dokładne opisy 6 głównych misji / lokacji fabularnych gry. Do każdej z lokacji z podstawowej kampanii Hitman 2 przygotowaliśmy przede wszystkim wysokiej jakości mapę, na której zaznaczone są m.in. cele misji, ważne lokacje czy przydatne przedmioty. Dobre poznanie każdej miejscówki jest kluczową sprawą, gdyż są one bardzo rozbudowane i oferują wiele różnych sposobów docierania w kluczowe miejsca. Innym ważnym elementem opisu przejścia każdej mapy są różne warianty zabójstw powiązane z misjami fabularnymi oraz pojedynczymi wyzwaniami - dowiecie się jakie założenia ma każde zabójstwo i jak je poprawnie wykonać. Solucję uzupełniają opisy mniejszych celów misji (np. zdobycie jakiegoś przedmiotu questowego), opisy wyzwań powiązanych z eliminacjami celów misjami i eksploracją mapy, a także zestawienia najlepszych przebrań i przedmiotów nadających się do odnalezienia.

Drugim większym rozdziałem jest poradnik trofeowy do Hitman 2. Gra posiada bardzo dużą liczbę trofeów i osiągnięć. Ich opisy podzieliliśmy przede wszystkim według lokacji, których dotyczą. Uwzględniliśmy również opisy trofeów z gry Hitman 1, które możecie zdobywać po zaimportowaniu map z poprzedniej odsłony cyklu.

Główne rozdziały poradnika uzupełnia przede wszystkim rozdział FAQ, z którego dowiecie się m.in. jak otwierać zamki, jak używać trucizny (śmiertelne oraz trutki na szczury), jak pozyskać karabin snajperski, czy jak przemycać przedmioty w pilnie strzeżone miejsca. Oprócz tego przygotowaliśmy informacje o sterowaniu w grze i wymaganiach sprzętowych PC Hitman 2.

Hitman 2: Szybkie porady na start

 1. Jak najczęściej używajcie Instynktu Zabójcy. Jest on całkowicie darmowy i nielimitowany, a może Wam służyć m.in. do łatwego i bardzo skutecznego śledzenia postaci przebywających na mapie czy odnajdywania ważnych interaktywnych obiektów. Docenicie go zwłaszcza gdy polujecie na cel misji oraz gdy chcecie unikać wykrycia przez podrzędnych strażników.
 2. Przejdźcie się dokładnie po każdej nowej mapie. Lokacje w grze Hitman 2 (za wyjątkiem Hawke's Bay) są gigantyczne. Nie powinniście nigdy śpieszyć się z wykonaniem zaplanowanych zabójstw. Polecamy poświęcić nawet kilka godzin na eksplorację każdej nowej mapy po to żeby poznać jej główne obszary, ścieżki i sposoby przedostawania się do niedostępnych strzeżonych stref.
 3. Zadania fabularne ułatwiają planowanie eliminowania celów misji. Każde z nich możecie zacząć śledzić i dowiadywać się dzięki temu o okazjach np. do zamordowania kogoś na osobności czy w zaaranżowanym wypadku. W opcjach gry możecie ustalić stopień podpowiedzi podsuwanych przez grę - może ona dokładnie wyjaśniać kroki lub podsuwać jedynie niewielkie wskazówki.
 4. Każdą misję powinniście starać się przejść bez wykrycia. Wszczęcie alarmu niekoniecznie jest równoznaczne z przegraną, ale Agent 47 może mieć duże problemy z pokonaniem wrogów w bezpośrednich starciach i znacznemu pogorszeniu może ulec Wasza nota końcowa. Warto zawsze dążyć do uzyskania statusu Cichego zabójcy, tzn. zabicia celów misji będąc niewykrytym i nie pozostawiając żadnych śladów swojej obecności.
 5. Przebrania bardzo ułatwiają docieranie w niedostępne miejsca. Szukajcie okazji do zaskakiwania i ogłuszania np. strażników, pracowników służby czy VIP-ów. Zakładając ubrania tych osób możecie uzyskiwać dostęp do stref niedostępnych dla osób postronnych. Musicie jednak pamiętać o tym, że niektórzy wrogowie mogą rozpoznać Agenta 47 w przebraniu - nad ich głowami widoczne są kropki i najlepiej ich omijać.
 6. Nie dajcie się zauważyć przez kamery ochrony - może to doprowadzić do wszczęcia alarmu oraz pogorszenia oceny na koniec misji. Jeśli popełniliście błąd i zostaliście zauważeni, to zlokalizujcie na mapie pomieszczenie ochrony po to żeby skasować wszystkie zapisy z monitoringu i usunąć ślady swojej obecności.
 7. Jak najczęściej zapisujcie stan gry. Wybierając domyślny normalny poziom trudności możecie sejwować bez ograniczeń (jest to limitowane na najwyższym poziomie). Korzystajcie z tej opcji żeby zabezpieczać się przed wpadkami, np. morderstwem odnotowanym przez kogoś z najbliższej okolicy. Dobrze jest też wykorzystywać różne sloty na zapisy.

Hitman 2: Opis przejścia gry

Nasza solucja do gry Hitman 2 podzielona została według głównych map / lokacji dostępnych w grze. Każda mapa oferuje mnóstwo zawartości i możecie na niej spędzić nawet kilkanaście lub więcej godzin odkrywając i przechodząc unikalną nową zawartość. Opisy przejścia poszczególnych etapów zawierają mapy lokacji, główne warianty zabójstw, pomniejsze cele misji i zestawienia najlepszych przedmiotów.

Zew Nocy - Hawke's Bay

 1. Mapa lokacji i informacje o misji
 2. Przygotowanie na przyjazd celu
 3. Zamordowanie Almy Reynard
 4. Opuszczenie Hawke's Bay
 5. Wyzwania: wyczyny
 6. Wyzwania: eksploracja

Linia Mety - Miami

 1. Mapa lokacji i informacje o misji
 2. Zadania fabularne
 3. Zamordowanie Sierry Knox
 4. Zamordowanie Roberta Knox
 5. Wyzwania: wyczyny
 6. Wyzwania: eksploracja
 7. Opuszczenie Miami
 8. Najlepsze przebrania
 9. Moses Lee - jak zdyskwalifikować?
 10. Przebranie Mosesa Lee - jak zdobyć?
 11. Śmiertelna trucizna - gdzie znaleźć?
 12. Dopalacz Oktanowy Kronstadt - gdzie znaleźć?

Trzygłowy wąż - Santa Fortuna

 1. Mapa lokacji i informacje o misji
 2. Zadania fabularne
 3. Zamordowanie Jorge Franco
 4. Zamordowanie Rico Delgado
 5. Zamordowanie Andrei Martinez
 6. Opuszczenie Santa Fortuny
 7. Śmiertelna trucizna - gdzie znaleźć?
 8. Monitoring - gdzie sabotować?
 9. Zaginieni muzycy - gdzie znaleźć?

Pościg za zjawą - Bombaj

 1. Mapa lokacji i informacje o misji
 2. Maelstrom - jak łatwo zidentyfikować?
 3. Zadania fabularne
 4. Zamordowanie Vanyi Shah
 5. Zamordowanie Dawooda Rangana
 6. Kryjówka Kruków - jak przedostać się?
 7. Śmiertelna trucizna - gdzie znaleźć?
 8. Monitoring - gdzie sabotować?

Inne życie - Zatoczka Whittleton

 1. Mapa lokacji i informacje o misji
 2. Trzy wskazówki - gdzie łatwo znaleźć?
 3. Zadania fabularne
 4. Zamordowanie Nolana Cassidy'ego
 5. Zamordowanie Janusa
 6. Opuszczenie Zatoczki Whittleton
 7. Śmiertelna trucizna - gdzie znaleźć?
 8. Monitoring - gdzie sabotować?

Stowarzyszenie Arki - Wyspa Sgail

 1. Mapa lokacji i informacje o misji
 2. Pierwsze przebranie - jak łatwo zdobyć?
 3. 10 unikalnych monet - jak łatwo zebrać?
 4. Zadania fabularne
 5. Zamordowanie Sophii Washington
 6. Zamordowanie Zoe Washington
 7. Stała (Constant) - jak zachować się?
 8. Monitoring - gdzie sabotować?

Misje bonusowe

 1. The Last Yardbird - misja trybu Sniper Assassin

Hitman 2: Trofea i platyna

Hitman 2 ma do zaoferowania bardzo dużą liczbę osiągnięć, choć nie ma wśród nich platynowego trofeum. Zdobycie 100% trofeów może zająć dużo czasu i ich opisy podzieliliśmy przede wszystkim według lokacji, z którymi są powiązane. Oprócz tego przygotowaliśmy opisy osiągnięć z gry Hitman 1, którymi możecie zająć się po zaimportowaniu ich do Hitmana 2 (misja Spuścizny - Legacy).

Trofea Hitman 2

 1. Wprowadzenie i podstawowe informacje
 2. Podstawowa zawartość
 3. Hawke's Bay
 4. Miami
 5. Santa Fortuna
 6. Bombaj
 7. Zatoczka Whittleton
 8. Wyspa Sgail
 9. Himmelstein

Trofea Hitman Legacy

 1. Paryż
 2. Sapienza
 3. Marrakesz
 4. Bonusowe misje
 5. Bangkok
 6. Kolorado
 7. Hokkaido

Hitman 2: FAQ

Rozdział FAQ naszego poradnika zawiera odpowiedzi na kilka często zadawanych pytań. Są to ważne kwestie pod kątem ułatwienia sobie zaliczania misji:

 1. Trucizna - jak użyć do zabójstwa? - Wyjaśniamy jak prawidłowo korzystać z dostępnych w grze trucizn do neutralizowania lub eliminowania celów misji i innych osób przebywających na mapie.
 2. Zamki - jak otwierać? - Na stronie są informacje jak radzić sobie z zamkniętymi drzwiami i przejściami, które napotyka się w niemal każdej misji.
 3. Karabin snajperski - jak odblokować? - Zamieściliśmy porady jak wejść na stałe w posiadanie pierwszej snajperki, która może ułatwiać zabijanie celów misji z dużych odległości.
 4. Kamery - jak unikać? - Na stronie znajdziecie zestaw porad jak rozpoznawać kamery ochrony i jak skutecznie unikać znalezienia się w ich polu widzenia.
 5. Przemycanie przedmiotów - jak? - Strona podpowiada na jakich zasadach odbywa się przemycanie przedmiotów (np. broni, gadżetów) do lokacji, w których rozgrywane są kolejne misje.

Hitman 2: Przewodnik po grze

Na kolejnych stronach rozdziału przewodnika po grze omówiliśmy dokładniej wybrane mechanizmy rozgrywki, a także zamieściliśmy różnorakie porady dotyczące eksploracji, skradania się czy nagród za zaliczanie misji i ich wyzwań.

 1. Poziomy trudności - Dowiecie się jakie są dostępne poziomy trudności i czego dotyczą główne różnice pomiędzy nimi.
 2. Wyzwania - Wyjaśniamy czym są wyzwania, kiedy można się nimi zajmować oraz jakie nagrody przewidziano za ich zaliczanie.
 3. Punktacja - Wyjaśniamy co wpływa na liczbę punktów przyznawanych na koniec misji i jak poprawiać swoje wyniki punktowe.
 4. Przygotowania do misji i zadania fabularne - Informujemy jakie kroki obejmują przygotowania przed misją, a także na czym polegają zadania powiązane z konkretnymi mapami.
 5. Instynkt - Dowiecie się czym jest tzw. Instynkt zabójcy oraz jak poprawnie z niego korzystać.
 6. Walka - Zamieściliśmy różne porady na temat staczania i wygrywania bezpośrednich walk.
 7. Skradanie się i używanie przebrań - Na stronie znajdziecie liczne wskazówki jak działać z ukrycia, co robić z ciałami wyeliminowanych postaci oraz jak poprawnie korzystać z przebrań.

Hitman 2: Długość gry

Ukończenie gry Hitman 2 po raz pierwszy powinno Wam zająć kilkanaście godzin, przy czym jest to tak naprawdę wstęp przed przystąpieniem do dokładniejszego badania map oraz zaliczania różnych wariantów zabójstw celów misji, które są często osobnymi zadaniami fabularnymi. Chcąc zaliczyć grę Hitman 2 w 100 procentach możecie zostać zmuszeni do spędzenia z nią nawet ponad 100 godzin. Więcej informacji o szacowanym czasie rozgrywki znajdziecie na stronie Długość gry.

Hitman 2: Wymagania sprzętowe PC

 1. Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / Windows 10
 5. Miejsce na dysku: około 60 GB

Więcej informacji na temat zalecanych wymagań sprzętowych znajdziecie na osobnej stronie Wymagania sprzętowe.

Autorzy Poradnika

Patrick Homa

Patrick Homa

Blisko dziesięć lat swojej freelancerskiej współpracy z GRYOnline.pl poświęcił pomaganiu graczom w zbieraniu sekretów i pokonywaniu wszelkich trudności jako autor poradników. Niestraszny mu żaden gatunek gier i uważa, że od grafiki i wodotrysków ważniejsza jest fabuła, model rozgrywki i mechaniki. Wolny czas spędza na przemierzaniu lasów rowerem i craftowaniu nowych "receptur" w kuchni. Wieczorami z pasją oddaje się też ściganiu w symulatorach wyścigowych.

więcej

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Hitman 2 - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 90, ilustracje: 657 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 8.

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 14 listopada 2018, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 16 listopada 2018, odwiedź Opis przejścia

Poradnik trofeowy

Ostatnia aktualizacja : 14 listopada 2018, odwiedź Poradnik trofeowy

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Hitman 2 - poradnik do gry