Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Strącony kapelusz - jak odzyskać? Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Red Dead Redemption 2 opisuje, jak odzyskać utracony kapelusz bądź inne nakrycie głowy. Postać je straci, jeśli otrzyma obrażenia w walce wręcz, spadnie z konia albo zderzy się z jakąś przeszkodą.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Kapelusz to ważny element ubioru każdego kowboja i nie inaczej jest w Red Dead Redemption 2. Sterowana postać może niestety łatwo utracić kapelusz np. w wyniku otrzymania obrażeń w walce wręcz czy zderzenia się z jakąś przeszkodą. Na tej stronie poradnika informujemy w jaki sposób odzyskać utracony kapelusz (lub inne nakrycie głowy).

1 - Red Dead Redemption 2: Strącony kapelusz - jak odzyskać? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Utrata kapelusza nie jest kwestią życia i śmierci w RDR 2, aczkolwiek może to być irytujące jeśli korzystałeś z jakiegoś ulubionego nakrycia głowy, które specjalnie zakupiłeś w sklepie - Red Dead Redemption 2: Strącony kapelusz - jak odzyskać? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Utrata kapelusza nie jest kwestią życia i śmierci w RDR 2, aczkolwiek może to być irytujące jeśli korzystałeś z jakiegoś ulubionego nakrycia głowy, które specjalnie zakupiłeś w sklepie.

  1. Rozejrzyj się przede wszystkim po okolicy gdzie straciłeś kapelusz. Są duże szanse na to, że nie zniknął jeszcze i można go ponownie podnieść.
  2. Jeśli nie możesz znaleźć kapelusza to powróć do obozu gangu. Dotrzyj do namiotu Arthura i zbadaj skrzynię, w której składowane są elementy ubioru (pokazuje ją obrazek 1). Możesz już przejść do zakładki z posiadanymi nakryciami głowy (Hats) i ponownie wybrać ulubiony kapelusz z listy. Kapelusze są permanentnie przypisywane do bohatera w momencie ich otrzymania lub zakupienia.

Dodatkowa uwaga - Skrzynia zawiera też oczywiście wszystkie inne posiadane elementy ubioru. Powracaj do niej gdy np. musisz zmienić strój z zimowego na letni.

Jeżeli nie chcesz za każdym razem powracać do skrzyni z ubraniami to możesz zautomatyzować proces odzyskiwania kapelusza poprzez trwałe przypisanie nakrycia głowy do inwentarza konia bohatera - Red Dead Redemption 2: Strącony kapelusz - jak odzyskać? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Jeżeli nie chcesz za każdym razem powracać do skrzyni z ubraniami to możesz "zautomatyzować" proces odzyskiwania kapelusza poprzez trwałe przypisanie nakrycia głowy do inwentarza konia bohatera. Rozpocznij od podświetlenia interesującego Cię przedmiotu i wciśnij przycisk dodania go do inwentarza konia (domyślnie Kwadrat w wersji na PlayStation 4).

Podczas podróżowania na koniu możesz wcisnąć przycisk wywołania rozwijanego menu (domyślnie L1) i przejść do ostatniej zakładki, tj. do inwentarza konia (Horse). Z nowego rozwijanego menu wybierz kapelusz, który wcześniej przypisałeś (przykład na obrazku).