Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Najczęściej zadawane pytania Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Red Dead Redemption 2 zawiera listę pytań i odpowiedzi na temat gry. Pytania powiązane są z zawartością i różnymi wersjami gry.językowe gry. Oddzielnie zestawione są języki napisów i dubbingu.

Ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2021

Na tej stronie poradnika znajdziecie mini FAQ do gry Red Dead Redemption 2. Jest to zestawienie różnorakich pytań związanych z grą, jej dostępnością i treścią. Zamieściliśmy ponadto skróconą informację czym jest RDR 2.

Red Dead Redemption 2 w pigułce

Kontynuacja wielkiego hitu Rockstara długo kazała na siebie czekać. Pierwsza część Red Dead Redemption wydana jeszcze na PS3 i Xbox 360 18 maja 2010 roku. Gra zebrała wysokie oceny, zdobyła przychylność zarówno dziennikarzy jak i graczy. Po ośmiu latach Rockstar Games wraca do tematu, lecz tym razem fabuła przenosi nas wstecz (RDR2 jest więc prequelem). Sławny gang Dutcha van der Lindego w wyniku nieudanego napadu w Blackwater zmuszony jest do walki o przetrwanie. Główny bohater, Arthur Morgan, będzie musiał więc podejmować decyzję, które pozwolą przetrwać mu jak i całemu gangowi.

Powrót na Dziki Zachód w RDR2. - Red Dead Redemption 2: Najczęściej zadawane pytania - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Powrót na Dziki Zachód w RDR2.

RDR 2 wciąż jest grą third person perspective (TPP), choć twórcy dodali również możliwość korzystania z widoku FPP. Powraca oczywiście dobrze znany system spowolnienia czasu Zabójczej precyzji (Dead Eye), umożliwiający szybką eliminację kilku przeciwników. Prequel to nadal otwarty świat, a mapa świata jest ogromna. Świat jest większy niż w GTA5, a twórcy ujawnili, że w części drugiej znajdzie się cała mapa znana z pierwszej części Red Dead Redemption, także możemy zwiedzić m.in. New Austin czy Armadillo. RDR2 działa na silniku GTA 5, jednak został znacznie usprawniony na potrzeby nowego projektu. Engine gry wykorzysta m.in. dobrodziejstwa systemu Euphoria, czyli zaprojektowanej przez NaturalMotion animacji 3D postaci, obejmującej całą sylwetkę czy mięśnie ciała. Przykładowo, dzięki temu przeciwnicy umierają niezwykle realistycznie i efektownie.

Red Dead Redemption 2 posiada również tryb multiplayer o nazwie Red Dead Online, który wystartował kilka miesięcy po premierze gry. Zawiera on treść fabularną i pozwala wielu graczom na badanie tego samego świata i wchodzenie w różnego rodzaju interakcje (np. wzajemne atakowanie się, podróżowanie w grupach, wspólne polowania). RDR Online domyślnie instaluje się razem z podstawową grą, aczkolwiek możliwe jest też samego komponentu sieciowego.

Przepustka sezonowa - czy jest w grze?

Nie, Rockstar Games nie przygotowało season passa, czyli przepustki sezonowej, podobnie zresztą jak miało to miejsce w przypadku premiery GTA5. Gra doczekała się natomiast licznych mikrotransakcji dotyczących sieciowego trybu Red Dead Online, które pozwalają na szybsze odblokowywanie dostępnej zawartości i ogólnie na ułatwianie sobie gry.

Granie offline - czy jest możliwe?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. W przypadku wersji na PC wymagane jest zalogowanie się do serwerów gry za każdym razem gdy jest ona uruchamiana. Edycje konsolowe umożliwiają z kolei rozgrywkę offline, choć z oczywistych względów nie jest wtedy dostępny moduł Red Dead Online.

Czy Red Dead Redemption 2 to prequel?

Tak! Wydarzenia w RDR2 to zostały osadzone w roku 1899, czyli poprzedzają wydarzenia z jedynki. W dwójce gang Dutcha van der Lindego wciąż istnieje, a w jego skład - oprócz głównego bohatera - wchodzi m.in. główny bohater pierwszej części, czyli John Marston. Marston jest jeszcze wówczas aktywnym członkiem gangu, a cała historia opowiada właśnie historię upadku grupy przestępczej jak i wyjaśni, co dokładnie skłoniło Marstona do porzucenia drogi występku.

Steam - czy gra jest dostępna?

Tak, wydanie gry Red Dead Redemption 2 na komputery osobiste jest dostępne do zakupienia w sklepie Steam. Nie jest to jedyny sklep do dokonania zakupu RDR2 - jest ona również dostępna w Epic Games Store i Rockstar Social Club.

RDR2 na Switch - czy ukaże się?

Na chwilę obecną ani producent gry, ani jej wydawca nie zajęli oficjalnego stanowiska w tej kwestii. Chociaż omawiana gra wydaje się zbyt zaawansowana technicznie, by zadziałać na konsoli Nintendo, to niektórzy branżowi specjaliści wciąż żywią nadzieję na powstanie takiej wersji. Wskazują oni na udane przeniesienie na platformę Nintendo tak złożonych tytułów, jak Doom, Wolfenstein 2 czy też LA Noire samego studia Rockstar. Jeszcze inną ewentualnością wydaje się udostepnienie Red Dead Redemption 2 użytkownikom Switcha za pośrednictwem usługi streamingowej. W przypadku zapowiedzi wersji na Nintendo Switch zaktualizujemy informacje w poradniku.

Tryb zombie (Undead Nightmare) - czy będzie dostępny?

Na chwilę obecną brak jest jakichkolwiek oficjalnych informacji dotyczących dołączenia do gry trybu zombie, znanego w pierwszej części jako Undead Nightmares Challenge. Biorąc jednak po uwagę duże zainteresowanie odbiorców gry takim trybem, nie można wykluczyć, że zostanie on dodany w którymś z planowanych DLC.

Widok fpp (pierwszoosobowy) - czy jest dostępny?

Gra została wyposażona w pełnoprawny system widoku z pierwszej osoby. W wersji Playstation 4 gracz ma możliwość zmiany widoku "w locie" za pomocą zintegrowanego z kontrolerem touchpada. Poza widokiem typu TPP i FPS, gracz ma również możliwość obserwowania rozgrywki za pomocą znanej z gier Rockstar kamery typu "cinematic".

Jak długie jest Red Dead Redemption 2?

Red Dead Redemption 2 jest bardzo długą grą. Oferuje ona około 100 głównych misji, a do tego należy doliczyć poboczne zadania oraz przeróżne dodatkowe aktywności, którymi można zajmować się pomiędzy misjami głównego wątku fabularnego. Według obietnic producentów gry na ukończenie Red Dead Redemption 2 trzeba poświęcić około 60 godzin, przy czym wartość ta nie uwzględnia zaliczenia całej produkcji w stu procentach ani czasu spędzonego w trybie Red Dead Online.

Świat gry - czy jest duży?

Tak, mapa świata w Red Dead Redemption 2 jest bardzo duża i zróżnicowana. Składają się na nią w głównej mierze tereny niezamieszkałe - lasy, rozległe pustkowia i polany, a nawet obszary w górach, w których grzęźnie się w śniegu. Na mapie znajduje się też kilka dużych miast (w tym bardzo obszerne Saint Denis) oraz wiele mniejszych wiosek.

Jaką kategorię wiekową otrzymał Red Dead Redemption 2?

Europejska agencja raitingowa PEGI oceniła najnowsza grę studia Rockstar jako przeznaczą jedynie dla pełnoletnich odbiorców (rating 18+).

Indianie - czy pojawiają się w grze?

Natywna ludność kontynentu północnoamerykańskiego nie pełni pierwszoplanowej roli w historii przedstawionej w Red Dead Redemption 2. Jest to w pełni zgodne z realiami historycznymi - w odtwarzanym w grze roku 1899, praktycznie wszyscy Indianie przebywali w specjalnych, zamkniętych rezerwatach. Odsetek rdzennych obywateli USA przebywający na wolności był znikomy.