Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Rozwój postaci - wytrzymałość, zdrowie, Zabójczy instynkt Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Na stronie poradnika do Red Dead Redemption 2 wyjaśniamy m.in. jak zwiększać wytrzymałość i zdrowie bohatera.

Ostatnia aktualizacja: 3 kwietnia 2023

W miarę przechodzenia gry Red Dead Redemption 2 Arthur staje się coraz silniejszy i coraz lepiej może radzić sobie w walkach, gdyż rosną jego główne atrybuty. Na tej stronie poradnika informujemy na jakich zasadach rozwijana jest postać w RDR2 oraz jak skutecznie zwiększać zdrowie, wytrzymałość i Zabójczy instynkt

Arthur opisany jest trzema głównymi atrybutami - Red Dead Redemption 2: Rozwój postaci - wytrzymałość, zdrowie, Zabójczy instynkt - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Arthur opisany jest trzema głównymi atrybutami. Są to zdrowie, wytrzymałość (stamina) oraz Zabójczy instynkt. Każdy z tych parametrów w momencie rozpoczęcia gry znajduje się na pierwszym poziomie. Możesz awansować atrybuty na wyższe poziomy dzięki zdobywaniu punktów doświadczenia - najlepsze techniki zdobywania xp opisaliśmy poniżej.

Rozwijanie atrybutów przekłada się na powiązane z nimi wskaźniki energii. Awansowanie atrybutu oznacza po prostu, że dotyczący go pasek energii ulegnie wydłużeniu. Pozwoli to Arthurowi dłużej przeżyć po otrzymaniu obrażeń, częściej biegać czy dłużej korzystać z trybu spowolnienia czasu.

Jak rozwijać zdrowie w RDR2?

Najlepsze sposoby na zdobywanie xp do rozwijania atrybutu zdrowia to:

 1. Pokonywanie innych osób w walkach wręcz. Punkty doświadczenia otrzymasz niezależnie od tego, czy powaliłeś jedynie przeciwnika na ziemię, czy zginął on w walce wręcz.
 2. Korzystanie z łuków oraz przedmiotów do rzucania (noże, tomahawki itp.). Gra przyzna o wiele więcej punktów doświadczenia jeśli zaatakowany cel zginął.
 3. Ogłuszanie lub zabijanie przeciwników w wyniku ataków z ukrycia.
 4. Zabijanie dzikich zwierząt bez uszkadzania ich skór. Możesz tego dokonywać trafając zwierzęta w głowę lub w ich słabe punkty (np. w serce).
 5. Wiosłowanie łodzią.
 6. Łowienie ryb. Punkty doświadczenia otrzymasz w momencie złowienia ryby. Liczba zdobytych punktów xp zależy od jej wielkości.
 7. Zaliczanie wyzwań powiązanych z atrybutem zdrowia. Punkty doświadczenia przyznawane są tylko raz dla każdego wyzwania.
 8. Wypicie unikalnego eliksiru Ginseng Elixir - Gwarantuje on premię do doświadczenia. Przedmioty te możesz zdobywać w trakcie przechodzenia gry np. z tytułu atakowania obozowisk wrogich gangów, zaliczania przypadkowych spotkań czy wykonywania zadań odnajdywania sekretów i wysyłania znajdziek pocztą.

Jak rozwijać wytrzymałość w RDR2?

Najlepsze sposoby na zdobywanie xp do rozwijania atrybutu wytrzymałości (staminy) to - Red Dead Redemption 2: Rozwój postaci - wytrzymałość, zdrowie, Zabójczy instynkt - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Najlepsze sposoby na zdobywanie xp do rozwijania atrybutu wytrzymałości (staminy) to:

 1. Sprint. Pamiętaj, że zwykły bieg nie wystarczy. Musisz przytrzymywać przycisk sprintu, co wiąże się z wyczerpywaniem wskaźnika energii wytrzymałości.
 2. Pływanie. Gra bierz pod uwagę ilość czasu poświęconego na pływanie, a nie pokonany dystans.
 3. Przetrwanie potyczki z niewielką ilością zdrowia. Premię xp otrzymasz tylko jeśli na koniec bitwy główny bohater ma nie więcej niż 1/4 punktów zdrowia.
 4. Zaliczanie wyzwań powiązanych z atrybutem wytrzymałości. Punkty doświadczenia przyznawane są tylko raz dla każdego wyzwania.
 5. Wypicie unikalnego rumu Aged Pirate Rum - Gwarantuje on premię do doświadczenia. Przedmioty te możesz zdobywać w trakcie przechodzenia gry np. z tytułu atakowania obozowisk wrogich gangów, zaliczania przypadkowych spotkań czy wykonywania zadań odnajdywania sekretów i wysyłania znajdziek pocztą.

Jak rozwijać Zabójczy instynkt w RDR2?

Najlepsze sposoby na zdobywanie xp do rozwijania atrybutu Zabójczego instynktu (Dead Eye) to:

 1. Zabijanie przeciwników w trybie swobodnego celowania.
 2. Trafianie przeciwników w głowę z odległości co najmniej 50 metrów. Możesz łatwo zdobywać tu xp dzięki poleganiu na karabinach wyposażonych w lunety.
 3. Oskórowanie dzikiej zwierzyny. Liczba otrzymanych punktów doświadczenia jest uzależniona od gatunku zwierzęcia.
 4. Wytwarzanie przedmiotów oraz gotowanie. Zawsze otrzymuje się tyle samo xp niezależnie od rodzaju przedmiotu przygotowanego w oparciu o crafting.
 5. Zajmowanie się codziennymi obowiązkami w obozie gangu Dutcha. Do obowiązków zalicza się np. przenoszenie ciężkich przedmiotów (worków, siana itp.).
 6. Odnajdywanie sekretów. Mogą to być np. kości dinozaurów czy karty kolekcjonerskie. Gra tak samo nagradza za każdą zdobytą znajdźkę.
 7. Zaliczanie wyzwań powiązanych z atrybutem Zabójczego instynktu. Punkty doświadczenia przyznawane są tylko raz dla każdego wyzwania.
 8. Zjedzenie unikalnej waleriany Valerian Root - Gwarantuje ona premię do doświadczenia. Przedmioty te możesz zdobywać w trakcie przechodzenia gry np. z tytułu atakowania obozowisk wrogich gangów, zaliczania przypadkowych spotkań czy wykonywania zadań odnajdywania sekretów i wysyłania znajdziek pocztą.