Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Pojedynek rewolwerowy - jak wygrać? Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Red Dead Redemption 2 zamieściliśmy podpowiedzi kiedy dochodzi do pojedynków rewolwerowych oraz jak strzelać w pojedynku rewolwerowym.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Pojedynki rewolwerowe (Duels) są jednym z trudniejszych elementów gry Red Dead Redemption 2. Wymagają one przygotowania oraz szybkiej reakcji już przy wyjęciu rewolweru z kabury. Na tej stronie poradnika zamieściliśmy podpowiedzi kiedy dochodzi do pojedynków rewolwerowych oraz jak strzelać w pojedynku rewolwerowym.

Najważniejszą informacją jest to, że nie możesz wyzwać każdej napotkanej osoby na pojedynek rewolwerowy - Red Dead Redemption 2: Pojedynek rewolwerowy - jak wygrać? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Najważniejszą informacją jest to, że nie możesz wyzwać każdej napotkanej osoby na pojedynek rewolwerowy. Dochodzi do nich w odgórnie zaplanowanych momentach. Pojedynki rewolwerowe mogą załączać się:

  1. Podczas zaliczania misji. Doskonałym przykładem jest tu poboczne zadanie Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta, w ramach którego trzeba rozegrać aż trzy pojedynki na rewolwery.
  2. W losowych spotkaniach. Arthur może zostać wyzwany na pojedynek po tym jak zainicjuje przypadkowe spotkanie oznaczone na mapie małą kropką. Do przykładowego tego typu pojedynku może dojść w trakcie eksploracji miasteczka Valentine.
Każdy pojedynek rewolwerowy składa się z dwóch faz - Red Dead Redemption 2: Pojedynek rewolwerowy - jak wygrać? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Każdy pojedynek rewolwerowy składa się z dwóch faz. Pierwsza faza to przygotowanie się do szybkiego wyciągnięcia rewolweru z kabury poprzez naładowanie paska Zabójczego instynktu. Twoim zadaniem jest zapełnienie okrągłego pola interakcji, które pojawia się wokół ikony ataku w prawym dolnym rogu ekranu - zaznaczyliśmy je na dołączonym obrazku. Musisz tego dokonać poprzez częściowe wciśnięcie R2 / prawego triggera. Nie możesz wcisnąć triggera aż do samego końca. Najlepiej jest go wcisnąć mniej więcej do połowy.

Po tym jak zapełni się pasek przejdziesz do drugiej fazy, czyli do szybkiego wyciągnięcia rewolweru i oddania strzału - Red Dead Redemption 2: Pojedynek rewolwerowy - jak wygrać? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po tym jak zapełni się pasek przejdziesz do drugiej fazy, czyli do szybkiego wyciągnięcia rewolweru i oddania strzału. Zacznij od wciśnięcia do końca R2 / prawego triggera. To nie wszystko, bo musisz wycelować w przeciwnika i oddać strzał zanim on zrobi to samo.

Czasu na oddanie strzału jest niewiele, tak więc w trakcie pierwszych pojedynkach rewolwerowych staraj się po prostu nakierować jak najszybciej celownik na dowolną część ciała przeciwnika (np. na klatkę piersiową) i od razu oddać strzał. Po tym jednak jak lepiej zapoznasz się z tym mechanizmem możesz podejmować próby celowania w inne części ciała. Przykładowo trafienie przeciwnika w nogę albo w dłoń, w której trzyma rewolwer pozwoli pokonać go bez konieczności jego zabijania. Jest to przydatne jeśli gra dodatkowo nagradza lub wymusza pojmanie kogoś żywcem lub jeśli chcesz zdobyć dodatnie punkty honoru za rozbrojenie oponenta.