Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Gniew Amazonek - trofeum w Assassin's Creed Odyssey Assassin's Creed Odyssey poradnik, solucja

Na stronie jest opis odblokowania trofeum Gniew Amazonek (Wrath of the Amazons) gry Assassin's Creed: Odyssey. Osiągnięcie to przyznawane jest za przepołowienie innego statku posiadając załogę złożoną z samych kobiet.

Najbardziej problematycznym założeniem tego osiągnięcia jest doprowadzenie do sytuacji, w której w skład aktywnej załogi Adrestii będą wchodziły same kobiety - Gniew Amazonek - trofeum w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Najbardziej problematycznym założeniem tego osiągnięcia jest doprowadzenie do sytuacji, w której w skład "aktywnej" załogi Adrestii będą wchodziły same kobiety. Wymóg ten nie dotyczy bohatera - trofeum możesz bezproblemowo zdobyć jeśli grasz Alexiosem.

Zmiana członków załogi przebywających na pokładzie statku ma kosmetyczny charakter, tzn. nie wpływa na ich statystyki czy na umiejętności w atakowaniu innych statków. Podmiany wyglądu członków załogi dokonuje się w menu statku w zakładce Załoga Barnabasa (Barnabas's Crew).

1 - Gniew Amazonek - trofeum w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry
Domyślnie nie dysponujesz kobiecą załogą - Gniew Amazonek - trofeum w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Domyślnie nie dysponujesz kobiecą załogą. Możesz odmienić ten stan rzeczy na kilka sposobów. Jedną z metod jest zakupienie kobiecej załogi w sklepie Ubisoftu.

My na potrzeby odblokowania trofeum polecamy skorzystać z metody polegającej na dostatecznym awansowaniu w głównym wątku fabularnym gry. W siódmym rozdziale kampanii przystąp do igrzysk olimpijskich na wyspie Elis. Musisz rozegrać wszystkie questy z wzięcia w nich udziału. Ostatni "olimpijski quest" to Pankracjon (Pankration), który zakłada pokonanie aktualnego mistrza tej dyscypliny Dorieusa. Wygranie tej walki nagradzane jest m.in. kobiecą załogą greckich atletek (Greek Athletes - Female). Możesz ustawić je jako aktywne w menu statku (obrazek 2).

To jeszcze nie wszystko, bo gra bierze pod uwagę również ustawionych specjalnych przybocznych (poruczników), których umieszcza się w aktywnych slotach w głównym menu zarządzania statkiem - Gniew Amazonek - trofeum w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

To jeszcze nie wszystko, bo gra bierze pod uwagę również ustawionych specjalnych przybocznych (poruczników), których umieszcza się w aktywnych slotach w głównym menu zarządzania statkiem. Rozpoznanie płci przybocznego może być niestety problematyczne, gdyż wielu z nich korzysta z nakryć głowy. Problem ten najlepiej rozwiązać usuwając wszystkich przybocznych z aktywnych slotów. Docelowo w menu statku powinny znajdować się cztery puste sloty - pokazuje to obrazek.

Możesz już wypłynąć na otwarte wody i zacząć polować na inne statki - Gniew Amazonek - trofeum w Assassins Creed Odyssey - Assassins Creed Odyssey - poradnik do gry

Możesz już wypłynąć na otwarte wody i zacząć polować na inne statki. Sposób przepołowienia wrogiego statku został dokładnie omówiony w opisie trofeum Prędkość taranowania. Dla przypomnienia:

  1. Musisz zaatakować dowolny inny okręt i osłabić go na tyle żeby pozostała mu minimalna ilość energii.
  2. Nie kontynuuj atakowania wrogiego okrętu ani nie podejmuj próby abordażu. Zamiast tego nakieruj Adestrię na boczną część osłabionego statku.
  3. Niedługo przed dopłynięciem do niego przytrzymaj przycisk staranowania wrogiej jednostki pływającej (Ram). Powinna ona zostać przepołowiona, dzięki czemu zdobędziesz osiągnięcie.