Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

This is the Police 2 - poradnik do gry

This is the Police 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podwładni w grze This is the Police 2 This is the Police 2 poradnik, solucja

Podstawą rozgrywki w This Is The Police 2 jest zarządzanie twoimi podwładnymi. To dzięki nim jesteś w stanie reagować na zgłoszenia oraz wykonywać różne przysługi mieszkańcom miasta.

Początkowo masz do dyspozycji jedenastkę podwładnych. Stanowią oni twój punkt wyjścia, dzięki któremu będziesz mógł rozwijać swój oddział. Po każdym dniu będziesz mógł zatrudnić kolejnych pracowników. To jakich pracowników będziesz miał do wyboru jest losowe, więc nigdy nie wiadomo na jakiego trafisz i czy znajdzie się, ktoś warty zatrudnienia. Zatrudnianie danego pracownika wymaga posiadania określonej ilości zawleczek. "Cena" za takiego pracownika zależy od ilości punktów doświadczenia oraz poziomu rozwoju zdolności danego policjanta. Przy zatrudnianiu musisz zwrócić także uwagę na to czy dany policjant nie jest alkoholikiem. Jest to oznaczone ikonką w lewym górnym rogu, jego portretu. Za wszelką cenę unikaj zatrudniania alkoholików. Mogą oni powodować wypadki samochodowe, co zmusi spowoduje ich hospitalizację, a ty stracisz na pewien czas pracownika. Chociaż można próbować leczyć ich za pomocą terapii, to zazwyczaj jest ona nieskuteczna.

Komunikat o wypadku spowodowanym przez pijanego policjanta. - Podwładni w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Komunikat o wypadku spowodowanym przez pijanego policjanta.

Twoi pracownicy mają do ciebie określony stosunek. W zależności od tego jak ich traktujesz mogą być oni lojalni lub też nie. Na to jaki mają oni do ciebie stosunek w danym momencie, wpływa to czy odmawiasz im wolnego w momencie, kiedy o nie proszą. Musisz jednak pamiętać, że twoi podwładni nie zawsze mówią ci prawdę. Może się zdarzyć, że kierując na zmianę policjanta, który miał wcześniej wolne, spowoduje on jakieś komplikacje. Im częściej będziesz im odmawiać tym mniej będą cię lubić. Brak lojalności ze strony policjantów będzie skutkował ich samowolnym działaniem w czasie misji taktycznych. Nielojalni pracownicy odmówią także przyjścia do pracy dwa dni pod rząd oraz nie podejmą się wykonywania zleceń od przyjaciół.

Część twoich pracowników będzie mieć różnego rodzaju obiekcje co do doboru swoich partnerów. Może się zdarzyć tak, że któryś z twoich funkcjonariuszy będzie odmawiał podjęcia akcji z innym członkiem zmiany. Kiedy zajdzie taki konflikt nie będziesz mógł wysłać ich razem na interwencję. W większości przypadków wynika to z lojalności danego funkcjonariusza, aczkolwiek nie jest to regułą. Część funkcjonariuszy może odmówić pojęcia wezwania, także z innych powodów. Może to być np. lokalizacja wezwania lub typ wezwania.

Ważna jest też energia twoich pracowników. Każda akcja męczy twoich pracowników. Im częściej wysyłasz ich na interwencje tym szybciej się męczą. Dodatkowo na stan pracowników wpływają różne sytuacje losowe np. jeśli posiadasz magnetowid to jeden z twoich pracowników może zacząć dzień z połową swojej energii. Wskaźnik ten wpływa na efektywność twoich pracowników. Dodatkowo jeśli każesz zmęczonemu pracownikowi przyjść następnego dnia do pracy, to po rozpoczęciu zmiany następnego dnia, okaże się że nie pojawił się on w pracy. O stanie danego funkcjonariusza informuje pasek znajdujący się po jego portretem.

Funkcjonariusze nie są niezniszczalni. Może okazać się, że w czasie akcji policyjnej funkcjonariusz zostanie ranny. Może się to zdarzyć jak i w przypadku interwencji jak i misji taktycznych. Wówczas dostaniesz raport ze szpitala, w którym zawarte zostaną informacje odnośnie tego ile dni dany funkcjonariusz w szpitalu. W tym czasie nie może on pełnić służby. Do szpitala może trafić także pijany policjant. Wynika to z tego, że jest duże prawdopodobieństwo, że spowoduje on wypadek samochodowy.

Musisz także mieć na uwadze fakt, że w każdej chwili możesz stracić funkcjonariuszy. Może to nastąpić na kilka sposobów. Najpowszechniejszym jest zgon funkcjonariusza. Śmierć w czasie akcji może zdarzyć się jak na interwencjach jak w czasie misji taktycznych. Wystarczy, że podejmiesz złą decyzję będziesz musiał pożegnać się z funkcjonariuszem. Co ciekawe śmierć mogą także spowodować orzeszki. Jeśli jeden z twoich policjantów je spożyje, to istnieje szansa, że zabije go alergia. Dlatego w każdym wezwaniu, gdzie pojawia się motyw jedzenia, nie wybieraj opcji związanej ze spożyciem danego pokarmu. Jednak funkcjonariusze, nie odchodzą jedynie umierając. Co jakiś czas dostaniesz komunikat o tym, że jeden z twoich funkcjonariuszy odszedł na emeryturę.

Komunikat informujący od odejściu funkcjonariusza na emeryturę. - Podwładni w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Komunikat informujący od odejściu funkcjonariusza na emeryturę.

Jak widać stan twoich towarzyszy znacząco wpływa na rozgrywkę. Jeśli stracisz ich lojalność to stracisz nad nimi kontrolę. Zablokuje ci dostęp do próśb od przyjaciół oraz spowoduje, że wykonie misji taktycznych będzie graniczyło z cudem.