Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

This is the Police 2 - poradnik do gry

This is the Police 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Misje taktyczne w grze This is the Police 2 This is the Police 2 poradnik, solucja

W This Is The Police 2 zaimplementowane zostały tak zwane misje taktyczne. Pojawiają się one co jakiś czas. Na mapie są oznaczone na brązowo. Nie mają one licznika czasu jednak musisz rozegrać je przed końcem dnia inaczej zostaną one uznane za zignorowane i zostanie ci odjęte aż 25 zawleczek z puli zebranych w ciągu danego dnia.

W misjach taktycznych to ty kierujesz policjantami przypisanymi do akcji. Wyjątkiem są tutaj policjanci, którzy nie są wobec ciebie lojalni. Nie podlegają oni twoim rozkazom i działają na własną rękę. Zazwyczaj powoduje to, że tracisz element zaskoczenia, ponieważ taki policjant zaczyna strzelać do każdego napotkanego przeciwnika. To czy dany policjant jest wobec ciebie lojalny, świadczy jego portret. Jeśli policjant ma na sobie policyjny kapelusz, to znaczy jest wobec ciebie lojalny i nie będzie sprawiał problemów.

Przed rozpoczęciem każdej takiej misji otrzymasz do dyspozycji określone przedmioty. Bez nich nie będziesz mógł zdobyć zeznań od świadków zdarzenia. Bez nich natomiast nie będziesz w stanie określić położenia przestępców w danej lokalizacji. Oznacza to, że akcję będziesz musiał prowadzić na ślepo.

Przykładowa mapa działań z nałożonymi informacjami pozyskanymi od świadków. - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Przykładowa mapa działań z nałożonymi informacjami pozyskanymi od świadków.

Będziesz musiał przypisać także talenty do określonego policjanta. Wraz z rozwojem twoich podwładnych będą oni posiadać coraz to większą ilość talentów. W czasie misji może on jednak wykorzystywać tylko cztery z nich. To które talenty są dostępne zależy od tego jakie umiejętności ma rozwinięte. Ważne jest, żeby chociaż dwójka z policjantów miała chociaż w znikomym stopniu rozwinięte zdolności negocjacji, w ten sposób możesz wykorzystać zdolności negocjacyjne, by przekonać przestępców do poddania się. Dzięki temu możesz ich aresztować i nie wzbudzić zainteresowania przestępców znajdujących się w innych pomieszczeniach.

Panel przypisywania - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Panel przypisywania

Cała akcja rozgrywa się w systemie turowym. Większość policjantów ma do wykorzystania po 2 punkty akcji. Może je wykorzystać na ruch postaci lub na różnego rodzaju akcje. Jeśli w pobliżu znajduje się jakiś przestępca to klikając na niego zobaczysz dostępne opcje, które możesz na nim wykonać. Obok części z nich znajduje się również wskaźnik, prawdopodobieństwa sukcesu. Im bardziej jest on zapełniony tym bardziej większa szansa na powodzenie.

W czasie misji może zdarzyć się, że twój funkcjonariusz zostanie ranny. Pojawi się wówczas licznik tur, w czasie których zginie on od wykrwawienia. Żeby tego uniknąć będziesz musiał skierować innego policjanta do rannego i zabrać go do strefy przy samochodzie. Stamtąd zostanie on odesłany do szpitala.

Analogicznie dzieje się w przypadku dowodów - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry

Analogicznie dzieje się w przypadku dowodów. Jeśli znajdziesz jakąś skrzynię, to jeden z policjantów musi ją ponieść i przenieść do strefy przy radiowozie.

Poniżej znajdziesz opis misji taktycznych znajdujących się w grze.

Rabunek (25 Listopad)

Pod koniec 25 października zostaniesz wezwany do rabunku w budynku poczty. Do tej sprawy przydziel minimum 4 policjantów. Możesz ewentualnie przydzielić snajpera, jeśli jednak dobrze to rozegrasz, to możesz ukończyć misję bez oddania ani jednego strzału z broni palnej.

Do wezwania zabierz ze sobą: Brzoskwinie, odtwarzacz i przyprawy. W ten sposób zdobędziesz zeznania i poznasz cenne informacje odnośnie obszaru działania. Na całej mapie znajdziesz sześciu przestępców. Jeden z nich patroluje ścieżkę obok posągu. Kolejny patroluje okolice samochodu, znajdującego się po drugiej stronie mapy. Pozostałych czterech znajduje się w budynku. Jeden z nich znajduje się w przybudówce. Dwóch patroluje główną salę. A ostatni przemieszcza się między biurem a główną salą.

W pierwszej turze musisz skierować dwóch policjantów w kierunku posągu i ukryć ich za nim. W tym momencie zlokalizowany zostanie jeden z przestępców, patrolujący ścieżkę nieopodal. Pozostałych policjantów skieruj w kierunku głównego wejścia do budynku.

Następnie za pomocą policjantów znajdujących się przy pomniku, zneutralizuj patrolującego ścieżkę przestępcę. Zrób to dowolnym sposobem, tylko pod żadnym pozorem nie strzelaj, bo zwróci to uwagę pozostałych przestępców. Policjantów kierujących się do głównego budynku ustaw, przy oknie od strony ganku, w ten sposób będziesz widzieć co dzieje się w głównej sali.

W kolejnej turze jednostki znajdujące się na ganku, nie powinny podjąć żadnych działań. Natomiast para z okolic posągu po aresztowaniu, powinna udać się w kierunku drzwi od przybudówki.

Dzięki temu w następnej turze będziesz mógł zneutralizować przestępcę z przybudówki - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry

Dzięki temu w następnej turze będziesz mógł zneutralizować przestępcę z przybudówki. Musisz jednak uważać. Jeśli za bardzo zbliżysz się do drzwi do biura (pomieszczenie, którego nie odkryłeś), to może zauważyć cię ten, który patroluje biuro i część głównej sali. W tym momencie otworzy on ogień i pozostali przestępcy zostaną zaalarmowani o twojej obecności. Jednostki znajdujące się po oknem natomiast powinny czekać do momentu w którym obu patrolujących go przestępców znajduje się po przeciwnych stronach. W tym momencie możesz zneutralizować ich i aresztować i nadal zostanie czas, na przygotowanie się do wejścia do głównej sali trzeciego przestępcy. Przy drzwiach prowadzących z przybudówki ustawisz pozostałych dwóch policjantów, co sprawi że wpadnie on w zasadzkę.

Podejrzany patrolujący okolice smochodu. - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Podejrzany patrolujący okolice smochodu.

Jeśli zdecydujesz się zlikwidować go po cichu, to ostatni z przeciwników zostanie przy aucie i możesz go zaskoczyć korzystając z okna w biurze. Jeśli natomiast zdecydowałeś się użyć broni, to ostatni napastnik wbiegnie do biura przez wspomniane wyżej okno i to tam będziesz musiał go zneutralizować.

Zagrożenie bombowe (26 Listopad)

W godzinach wieczornych otrzymasz zgłoszenie o ataku bombowym w magazynie. Niech wezwanie podejmie minimum czterech funkcjonariuszy. W tym wypadku nie będziesz musiał wybierać przedmiotów, które ze sobą zabierzesz.

W tym zadaniu masz ograniczoną do 12 liczbę tur. W ich czasie będziesz musiał rozbroić bombę lub zneutralizować wszystkich przestępców. Zdecydowanie łatwiejszym zadaniem jest rozbrojenie bomby.

Jeśli planujesz rozbroić bombę, to w pierwszej turze od razu przenieś wszystkich policjantów do niewielkiego po prawej. Pod żadnym pozorem nie próbuj aresztować kręcącego się nieopodal przestępcy. Jeśli go bowiem zostawisz to zostanie on znaleziony przez swojego towarzysza, który to podniesie alarm.

Policjanci obezwładniający podejrzanych w magazynie. - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Policjanci obezwładniający podejrzanych w magazynie.

W budynku zneutralizuj znajdującego się tam przestępcę. Następnie skieruj swój oddział pod wiatę, gdzie znajduje się wejście do głównej sali magazynu. Patroluje go na stałe czterech przestępców, oraz jeden który przemieszcza się między pomieszczeniami. Ich ścieżki patrolowe praktycznie się nie przecinają, więc bez problemu możesz rozproszyć swoich policjantów, tak by każdy zneutralizował jednego z przestępców. Gdy zneutralizujesz wszystkich znajdujących się w magazynie przestępców, twoja droga do bomby jest już prosta. Wystarczy, że przejdziesz do pomieszczenia znajdującego się za magazynem. Znajdziesz tam bombę, która jest kompletnie niestrzeżona.

Lokalizacja bomby. - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Lokalizacja bomby.

Uwaga: Szansa na to, że uda się rozbroić bombę wynosi 50%, jeśli ci się nie uda będziesz musiał powtórzyć misję.

W przypadku gdy planujesz neutralizację przestępców, to musisz podzielić swoich policjantów na dwie grupy. Pierwsza z nich w analogiczny sposób jak przy rozbrajaniu bomby, udaje się do magazynu, gdzie neutralizuje przeciwników i opuszcza rzeźnię drzwiami w pomieszczeniu przy bombie.

Druga grupa udaje się natomiast na lewo w kierunku samochodów. Tam neutralizuje dwóch przestępców. Jednego znajdującego się między pierwszymi i drugim rzędem samochodów. Drugi natomiast najpierw znajduje się za trzecim rzędem pojazdów, jednak potem zacznie poruszać się wzdłuż ogrodzenia. Dlatego właśnie musisz unikać poruszania się tą ścieżką. W innym wypadku zostaniesz wykryty.

Grupa oczyszczająca dziedziniec. - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Grupa oczyszczająca dziedziniec.

Następnie będziesz musiał udać się przez dziurę w płocie na drugi plac. Uważaj jednak na jednego z przestępców patrolującego drogę wzdłuż ogrodzenia. Będzie on bowiem bardzo blisko właśnie tej dziury. Najlepiej pozbyć się go za pomocą teasera. Gdy już się z nim uporasz, możesz zaatakować pozostałych przestępców na placu. Jest ich trzech, potem pojawia się także kolejny wychodzący z pomieszczenia z bombą. Właśnie z jego powodu nie atakuj przestępcy chodzącego wzdłuż budynku. Jego ubezwładnienie zwróci uwagę przestępcy wychodzącego z budynku. Dlatego zostaw ich na koniec, kiedy to druga grupa opuści budynek i będziesz mógł zaatakować obu przestępców jednocześnie.

Przetrzymywanie zakładników (30 Listopad)

Pod koniec dnia dostaniesz zawiadomienie o wtargnięciu do kostnicy. Po raz kolejny niech wezwanie podejmie minimum czterech funkcjonariuszy. Tym razem nie zabieraj ze sobą snajpera. W tej misji niezwykle liczy się dyskrecja. Jeśli bowiem zostaniesz wykryty to napastnicy zastrzelą zakładników i zadanie zakończy się niepowodzeniem.

Do zdobycia zeznań będziesz potrzebować Heroiny, Kawy i Biżuterii. Dzięki temu poznasz lokalizację zakładników oraz ilość podejrzanych.

Swoich funkcjonariuszy będziesz musiał podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich udaje się do wejścia głównego. Nie wchodzi jednak do środka. Druga grupa udaje się natomiast do bocznego wejścia. Tutaj niezbędny jest policjant ze zdolnością "włamanie", który bezszelestnie otworzy boczne drzwi.

Pierwsza grupa - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Pierwsza grupa

Poczekaj do momentu, gdy w recepcji będzie znajdować się dwójka podejrzanych. Gdy będą znajdować się dość blisko siebie, wpuść pierwszą grupę, która ich obezwładni. W tym samym momencie, niech do bocznego pomieszczenia wejdzie druga grupa. Będziesz musiał podzielić ją dodatkowo podzielić. Jedna z podgrup będzie musiał udać się do przyległego pomieszczenia gdzie znajduje się kolejny podejrzany. Powinien stać on tyłem, więc nie będziesz mieć problemu, by się podkraść. Druga podgrupa natomiast musi obezwładnić podejrzanego znajdującego się w pomieszczeniu, do którego wszedłeś przez drzwi. Musisz to zrobić jednak tak, aby w chwili aresztowania nie znajdował się ona na wysokości do centralnego pomieszczenia. Inaczej może być ona zauważony przez przestępcę patrolującego tamto pomieszczenie.

Druga grupa w czasie obezwładniania bocznych pomieszczeń. - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Druga grupa w czasie obezwładniania bocznych pomieszczeń.

Następnie pierwsza grupa udaje się do pomieszczenia znajdującego się na lewo od recepcji. Znajdziesz tam jednego podejrzanego. Musisz do obezwładnić, tak aby nie był widoczny z poziomu drzwi do kolejnego pomieszczenia. W innym wypadku poniesiony zostanie alarm.

Druga grupa musi ponownie połączyć się w całość i udać się do centralnego pomieszczenia. Tam znajdziesz dwójkę przestępców. Musisz obezwładnić ich jednocześnie. W innym wypadku istnieje spore ryzyko, że zostanie podniesiony alarm. Z tego pomieszczenia droga do pierwszego zakładnika jest już prosta. Jest on pilnowany przez jednego napastnika. Nie powinno być problemów z jego obezwładnieniem.

Druga grupa natomiast musi poradzić sobie z trzema napastnikami. Poczekaj, w pomieszczeniu przyległym do momentu, gdy przeciwnik znajdujący się najdalej od wejścia, zacznie kierować się w kierunku, tylnej ściany. W tym momencie obezwładnij dwóch pozostałych przestępców.

Lewe pomieszczenie po obezwładnieniu wszystkich podejrzanych. - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Lewe pomieszczenie po obezwładnieniu wszystkich podejrzanych.

W ten sposób do obezwładnienia zostanie ci tylko trzeci podejrzany z tego pomieszczenia oraz napastnik, pilnujący zakładnika. Ich również musisz obezwładnić jednocześnie, ponieważ znajdują się oni w tej samej linii. Oznacza to, że aresztowanie jednego zaalarmuje drugiego.

Próba Morderstwa (1 Grudzień)

W czasie zmienić aby zostaniesz powiadomiony o zdarzeniu jakie miało miejsce na terenie cmentarza. Chociaż na mapie znajdziesz 9 podejrzanych to wystarczy, że weźmiesz że sobą 3 policjantów oraz profilaktycznie snajpera. Dobrze będzie jeśli zabierzesz że sobą podwładnego, który jest w stanie wykrywać pułapki. Unikniesz dzięki temu niepotrzebnej utraty policjanta.

Do zdobycia wszystkich zeznań będziesz potrzebował żyletek, marihuany oraz skórzanych butów. Dzięki temu poznasz przybliżoną lokalizację podejrzanych oraz lokalizację jednej z pułapek.

Po rozpoczęciu akcji skieruj jednego policjanta do budynku. Znajdziesz tam jednego z podejrzanych oraz pudło z dowodami. Obezwładnij go i ewentualnie przejmij pudło. Pozostałych policjantów skieruj na lewo i każ ukryć im się z fontanną i jednym z nagrobków. W ten sposób będziesz mógł po cichu obezwładnić przestępców patrolujących przednią część cmentarza.

Policjant obezwładniający jednego z podejrzanych patrolujących przednią część cmentarza. - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Policjant obezwładniający jednego z podejrzanych patrolujących przednią część cmentarza.

Następnie skieruj jednego z policjantów do szopy gdzie znajdziesz kolejnego podejrzanego. Będziesz musiał go obezwładnić w przeciągu jednej tury tak by nie podniósł on alarmu. Następnie wycofaj funkcjonariusza z szopy i ponownie ukryj go za nagrobkiem. Analogicznie zrób z jeszcze jednym funkcjonariuszem, tak by mieć swobodny dostęp do środkowej ścieżki tak jak na poniższym obrazku. Policjanta ze zdolnością do wykrywania pułapek, skieruj natomiast na lewo od szopy, by obezwładnił kolejnego podejrzanego.

W tym samym momencie niech policjanci obstawiający środkową ścieżkę obezwładnią dwóch przestępców chodzących wzdłuż szopy - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry

W tym samym momencie niech policjanci obstawiający środkową ścieżkę obezwładnią dwóch przestępców chodzących wzdłuż szopy. W ten sposób do obezwładnienia zostanie tylko trójka przestępców. Możesz podjąć się jednoczesnego obezwładnienia wszystkich. Będziesz musiał jednak poczekać, aż dotrze funkcjonariusz, który obezwładniał podejrzanego na lewo od szopy. Jeśli nie chcesz czekać, to najpierw obezwładnij dwójkę przestępców znajdujących się przy tylnym ogrodzeniu, a na końcu podejrzanego chodzącego wzdłuż ogrodzenia i tylnej ściany budynku.

Przetrzymywanie zakładników (30 Listopad)

Pod koniec dnia dostaniesz zawiadomienie o wtargnięciu do kostnicy. Po raz kolejny niech wezwanie podejmie minimum czterech funkcjonariuszy. Tym razem nie zabieraj ze sobą snajpera. W tej misji niezwykle liczy się dyskrecja. Jeśli bowiem zostaniesz wykryty to napastnicy zastrzelą zakładników i zadanie zakończy się niepowodzeniem.

Do zdobycia zeznań będziesz potrzebować Heroiny, Kawy i Biżuterii. Dzięki temu poznasz lokalizację zakładników oraz ilość podejrzanych.

Swoich funkcjonariuszy będziesz musiał podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich udaje się do wejścia głównego. Nie wchodzi jednak do środka. Druga grupa udaje się natomiast do bocznego wejścia. Tutaj niezbędny jest policjant ze zdolnością "włamanie", który bezszelestnie otworzy boczne drzwi.

Pierwsza grupa - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Pierwsza grupa

Poczekaj do momentu, gdy w recepcji będzie znajdować się dwójka podejrzanych. Gdy będą znajdować się dość blisko siebie, wpuść pierwszą grupę, która ich obezwładni. W tym samym momencie, niech do bocznego pomieszczenia wejdzie druga grupa. Będziesz musiał podzielić ją dodatkowo podzielić. Jedna z podgrup będzie musiał udać się do przyległego pomieszczenia gdzie znajduje się kolejny podejrzany. Powinien stać on tyłem, więc nie będziesz mieć problemu, by się podkraść. Druga podgrupa natomiast musi obezwładnić podejrzanego znajdującego się w pomieszczeniu, do którego wszedłeś przez drzwi. Musisz to zrobić jednak tak, aby w chwili aresztowania nie znajdował się ona na wysokości do centralnego pomieszczenia. Inaczej może być ona zauważony przez przestępcę patrolującego tamto pomieszczenie.

Druga grupa w czasie obezwładniania bocznych pomieszczeń. - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Druga grupa w czasie obezwładniania bocznych pomieszczeń.

Następnie pierwsza grupa udaje się do pomieszczenia znajdującego się na lewo od recepcji. Znajdziesz tam jednego podejrzanego. Musisz do obezwładnić, tak aby nie był widoczny z poziomu drzwi do kolejnego pomieszczenia. W innym wypadku poniesiony zostanie alarm.

Druga grupa musi ponownie połączyć się w całość i udać się do centralnego pomieszczenia. Tam znajdziesz dwójkę przestępców. Musisz obezwładnić ich jednocześnie. W innym wypadku istnieje spore ryzyko, że zostanie podniesiony alarm. Z tego pomieszczenia droga do pierwszego zakładnika jest już prosta. Jest on pilnowany przez jednego napastnika. Nie powinno być problemów z jego obezwładnieniem.

Druga grupa natomiast musi poradzić sobie z trzema napastnikami. Poczekaj, w pomieszczeniu przyległym do momentu, gdy przeciwnik znajdujący się najdalej od wejścia, zacznie kierować się w kierunku, tylnej ściany. W tym momencie obezwładnij dwóch pozostałych przestępców.

Lewe pomieszczenie po obezwładnieniu wszystkich podejrzanych. - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Lewe pomieszczenie po obezwładnieniu wszystkich podejrzanych.

W ten sposób do obezwładnienia zostanie ci tylko trzeci podejrzany z tego pomieszczenia oraz napastnik, pilnujący zakładnika. Ich również musisz obezwładnić jednocześnie, ponieważ znajdują się oni w tej samej linii. Oznacza to, że aresztowanie jednego zaalarmuje drugiego.

Próba Morderstwa (1 Grudzień)

W czasie zmienić aby zostaniesz powiadomiony o zdarzeniu jakie miało miejsce na terenie cmentarza. Chociaż na mapie znajdziesz 9 podejrzanych to wystarczy, że weźmiesz że sobą 3 policjantów oraz profilaktycznie snajpera. Dobrze będzie jeśli zabierzesz że sobą podwładnego, który jest w stanie wykrywać pułapki. Unikniesz dzięki temu niepotrzebnej utraty policjanta.

Do zdobycia wszystkich zeznań będziesz potrzebował żyletek, marihuany oraz skórzanych butów. Dzięki temu poznasz przybliżoną lokalizację podejrzanych oraz lokalizację jednej z pułapek.

Po rozpoczęciu akcji skieruj jednego policjanta do budynku. Znajdziesz tam jednego z podejrzanych oraz pudło z dowodami. Obezwładnij go i ewentualnie przejmij pudło. Pozostałych policjantów skieruj na lewo i każ ukryć im się z fontanną i jednym z nagrobków. W ten sposób będziesz mógł po cichu obezwładnić przestępców patrolujących przednią część cmentarza.

Policjant obezwładniający jednego z podejrzanych patrolujących przednią część cmentarza. - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry
Policjant obezwładniający jednego z podejrzanych patrolujących przednią część cmentarza.

Następnie skieruj jednego z policjantów do szopy gdzie znajdziesz kolejnego podejrzanego. Będziesz musiał go obezwładnić w przeciągu jednej tury tak by nie podniósł on alarmu. Następnie wycofaj funkcjonariusza z szopy i ponownie ukryj go za nagrobkiem. Analogicznie zrób z jeszcze jednym funkcjonariuszem, tak by mieć swobodny dostęp do środkowej ścieżki tak jak na poniższym obrazku. Policjanta ze zdolnością do wykrywania pułapek, skieruj natomiast na lewo od szopy, by obezwładnił kolejnego podejrzanego.

W tym samym momencie niech policjanci obstawiający środkową ścieżkę obezwładnią dwóch przestępców chodzących wzdłuż szopy - Misje taktyczne w grze This is the Police 2 - This is the Police 2 - poradnik do gry

W tym samym momencie niech policjanci obstawiający środkową ścieżkę obezwładnią dwóch przestępców chodzących wzdłuż szopy. W ten sposób do obezwładnienia zostanie tylko trójka przestępców. Możesz podjąć się jednoczesnego obezwładnienia wszystkich. Będziesz musiał jednak poczekać, aż dotrze funkcjonariusz, który obezwładniał podejrzanego na lewo od szopy. Jeśli nie chcesz czekać, to najpierw obezwładnij dwójkę przestępców znajdujących się przy tylnym ogrodzeniu, a na końcu podejrzanego chodzącego wzdłuż ogrodzenia i tylnej ściany budynku.