Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

RimWorld - poradnik do gry

RimWorld - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tryby gry | Poradnik do gry RimWorld poradnik RimWorld

Po wyborze nowej kolonii, możesz domyślnie zdecydować się na trzy warianty rozgrywki - Tryby gry | Poradnik do gry RimWorld - RimWorld - poradnik do gry
Po wyborze nowej kolonii, możesz domyślnie zdecydować się na trzy warianty rozgrywki

Po wyborze nowej kolonii gra zaproponuje trzy scenariusze rozgrywki:

Crashlanded - to klasyczny i domyślny tryb rozgrywki. Rozpoczynasz w nim z trojką kolonistów, których oczywiście możesz samodzielnie dobrać. Grę rozpoczniesz ze sporą liczbą zapasów i będziesz posiadał broń palną. Będzie Ci towarzyszył również zwierzęcy towarzysz i na mapie będziesz mógł zdobyć pozostałości zapasów ze swojego statku. Jest to idealny tryb na początek przygody z Rimworld.

The Rich Explorer - Ten scenariusz zakłada, że to pojedynczy kolonista rozbił się na planecie. Rozpoczniesz grę z bardzo wieloma surowcami i silną bronią. Od początku będziesz miał dostęp do technologii, która pozwoli Ci tworzenie dział obronnych. Tryb ten jest jednak bardziej wymagający od poprzedniego, ponieważ będziesz musiał liczyć na losowy dobór dodatkowych kolonistów.

Lost Tribe - To interesujący scenariusz, ponieważ zamiast kolonii, Twoi koloniści będą członkami plemienia. Rozpoczniesz grę z piątką mieszkańców planety, a zasoby w porównaniu z pozostałymi scenariuszami będą bardzo ubogie. Od początku będziesz musiał zdobywać pożywienie, jednak pomoże Ci w tym m.in. trójka dodatkowych zwierzęcych towarzyszy. Scenariusz ten warto wybrać, gdy już będziesz bardziej zaawansowanym graczem.

Wybór pisarza SI ma wielkie znaczenie w przebiegu rozgrywki - Tryby gry | Poradnik do gry RimWorld - RimWorld - poradnik do gry
Wybór pisarza SI ma wielkie znaczenie w przebiegu rozgrywki

Po wyborze scenariusza, czas na kolejny bardzo ważny wybór - musisz wybrać narratora SI. Postać ta, będzie odpowiadała za tempo rozrywki, częstotliwość wydarzeń losowych i ich poziom trudności. Możesz wybrać jednego trzech pisarzy:

Klasyczna Kasandra - Jest to domyślny narrator, który będzie dbał o to, by stawiać przed Tobą coraz trudniejsze wyzwania. Początki rozgrywki będą spokojne, jednak wraz z czasem, będzie się robiło coraz trudniej. Jednak warto podkreślić, że wyzwania te będą miały charakter wyzwań dopasowanych do Twoich umiejętności. Kasandra nie będzie chciała za wszelką cenę zniszczyć Twojej kolonii, a wystawiać ją na kolejne, coraz trudniejsze próby.

Przyjazna Phoebe - Z Phoebe, gra będzie spokojną opowieścią o kolonistach, którzy bezproblemowo budują dla siebie nowy dom. Tempo rozgrywki będzie niezwykle powolne i nie będzie obfitowało w praktycznie żadne, większe zagrożenia. Jest to idealny tryb dla początkujących graczy, którzy nie chcą męczyć się z przeciwnościami losu i po prostu chcą rozbudować swoją kolonię. Pamiętaj jednak, że z Phoebe nie poczujesz tego co w Rimworld najważniejsze - dreszczyku napięcia i niepewności, co takiego się wydarzy w kolonii kolejnego dnia.

Losowy Randy - Randy to bardzo specyficzny narrator. Wydarzenia i historie, które tworzy nie mają nic wspólnego z możliwościami i predyspozycjami Twoich kolonistów. Dba on tylko o szybkie i urozmaicone tempo rozgrywki. Jest to szalony i najbardziej interesujący ze wszystkich pisarzy SI, ponieważ oferuje najciekawsze historie. Musisz jednak być gotowy na trudną grę, szczególnie jeśli jesteś nowym graczem. To jednak z Randym, będziesz mógł stworzyć największe kolonie i przeżyć największe bitwy z wrogami.

Po wyborze pisarza SI, możesz jeszcze wybrać dodatkowe parametry rozgrywki - Tryby gry | Poradnik do gry RimWorld - RimWorld - poradnik do gry
Po wyborze pisarza SI, możesz jeszcze wybrać dodatkowe parametry rozgrywki

Dodatkowo, możesz do każdego pisarza SI wybrać dodatkową opcję:

  1. Wolna gra - To typowy tryb piaskownicy, który pozwala cieszyć się budową kolonii i ograniczyć wydarzenia losowe do minimum.
  2. Budowniczy - Podobny do trybu wolnej gry, ale stawia przed graczem już odrobinę trudniejsze wyzwania.
  3. Nieprzyjazny - W trybie tym, brak dodatkowych parametrów, które wpływają na bonusy do samopoczucia kolonistów itp. Ponadto, wydarzenia losowe są już groźne i wymagające.
  4. Wyzwanie - Jak sama nazwa wskazuje, gra staje się wyzwaniem. Oprócz umiejętności, musisz liczyć na szczęście i spryt, by zbudować dobrze prosperującą kolonie.
  5. Ekstremalny - Jest to ostateczny i najtrudniejszy tryb rozgrywki. Twoi koloniści będą ciągle w złych nastrojach, przeciwnicy będą silni, a wszelkie nagrody czy kapsuły będą miały znikome ilości surowców.
  6. Permanentna śmierć - Dodatkowa opcja, po zaznaczeniu, będziesz miał tylko jeden slot na zapisywanie i wczytywanie rozgrywki. Zapis będzie miał miejsce tylko przy wyjściu z gry.