Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zagadka Pana Lusterko | Nowości w dodatku Wiedźmin 3 Serca z Kamienia poradnik Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Jeśli zechcesz uzyskać dobre zakończenie, będziesz musiał zmierzyć się w ostatnim zadaniu (Kto sieje wiatr - Zagadka Pana Lusterko | Nowości w dodatku Wiedźmin 3 Serca z Kamienia - Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry

Jeśli zechcesz uzyskać dobre zakończenie, będziesz musiał zmierzyć się w ostatnim zadaniu (Kto sieje wiatr... (Whatsoever a Man Soweth...)) z Gaunterem O'Dimm - Panem Lusterko. Tym razem nie jest to jednak pojedynek w walce mieczem, a pewnego rodzaju zagadka. W wyznaczonym czasie musisz pokonać trasę, napotykając się na różne rozwiązania - z których żadne jednak nie jest poprawne. Kluczem do wygranej jest szybki bieg prosto do domu na wzgórzu widocznego w oddali, gdzie znajdziesz prawidłowe rozwiązanie i tym samym zwyciężysz. Na twojej drodze znajdziesz także wielu przeciwników - widma, które nabierają cech potworów, w które się zamieniają. Jest to utrudnienie, na podstawie którego nie będziesz mógł użyć "wspomagaczy" (olejów, znaków, petard) tak, jak użyłbyś je na prawdziwym monstrum.

Do zadania możesz podejść tylko pod jednym warunkiem - jeśli w zadaniu Kto sieje wiatr... (Whatsoever a Man Soweth...) przed pójściem do świątyni wykonałeś zadanie opcjonalne, czyli spotkałeś się z Shani i udałeś się profesora akademii Oxenfurckiej.

Czerwone światło bijące z zachodu - tam znajdziesz miecz... - Zagadka Pana Lusterko | Nowości w dodatku Wiedźmin 3 Serca z Kamienia - Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry
Czerwone światło bijące z zachodu - tam znajdziesz miecz...

Na pierwszym rozwidleniu skręć w prawo mijając dwóch przeciwników (zapewne widma utopców). Na kolejnym, skręć w lewo i po przejściu pod skałami ponownie w lewo. Po chwili zaatakuje cię widmo Leszego - możesz również je pominąć. Jednak w tym miejscu zwróć uwagę na czerwony słup światła po lewej stronie.

Miecz szkoły żmii wbity w skałę - Zagadka Pana Lusterko | Nowości w dodatku Wiedźmin 3 Serca z Kamienia - Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry
Miecz szkoły żmii wbity w skałę

Na małej skale znajduje się miecz wbity w skałę. Warto go podnieść, gdyż jest to unikalny miecz z rynsztunku szkoły cechu żmii - Jadowity srebrny miecz cechy żmii (Viper venomous silver sword). Kontynuuj bieg tą drogą w stronę posiadłości, gdzie napotkasz jeszcze dwa widma gargulców - ich również da się bez problemu ominąć. Wbiegnij do domu, a na korytarzu zawali się podłoga i spadniesz w dół.

Będąc w ruinach od razu popatrz w lewo - zobaczysz tam jedno z luster oraz niefunkcjonującą fontannę - Zagadka Pana Lusterko | Nowości w dodatku Wiedźmin 3 Serca z Kamienia - Wiedźmin 3: Serca z Kamienia - poradnik do gry

Będąc w ruinach od razu popatrz w lewo - zobaczysz tam jedno z luster oraz niefunkcjonującą fontannę. Zbadaj za pomocą wiedźmińskich zmysłów ścianę za nią, by odkryć zagadkę. Aby zakończyć ten etap gdy po prostu zniszcz znakiem Aard ową ścianę.

W nagrodę za pomoc w pokonaniu O'Dimma, otrzymasz od Olgierda jeden z najlepszych mieczy w grze - szablę Iris. Niezależnie od wybranej drogi zakończenia, zdobędziesz osiągnięcie/trofeum Zgiń, przepadnij! (Pacta Sunt Servanda).