Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry

Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Atrybuty i umiejętności | Tworzenie postaci | Shadowrun Hong Kong poradnik Shadowrun: Hong Kong

Atrybuty i umiejętności

Okno rozdziału punktów Karmy - Atrybuty i umiejętności | Tworzenie postaci | Shadowrun Hong Kong - Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry
Okno rozdziału punktów Karmy

W tym rozdziale przeczytasz, o dostępnych atrybutach i umiejętnościach. Oba współczynniki są rozwijane przy użyciu punktów Karmy i są ze sobą ściśle powiązane. Nie możesz rozwinąć pewnych atrybutów ani umiejętności, dopóki nie rozwiniesz podstawowego atrybutu (np. nie możesz rozwinąć umiejętności posługiwania się pistoletem, dopóki nie poprawisz atrybutu walki dystansowej, który zaś uzależniony jest od atrybuty szybkości [quickness]). Niektóre umiejętności i atrybutu się "przeplatają", tzn. po przydziale kilku punktów do pewnego atrybutu, będziesz mógł nabyć w kolejnym polu rozwoju umiejętność związaną z tym atrybutem.

Ważne: jak w każdej grze turowej pojawiają się i tu tzw. AP (Action Points), czyli punkty ruchu. Atrybut Quickness ani żaden inny nie wpływa na ich ilość! Można je zwiększyć jedynie używając umiejętności aktywnych/czarów, a po ukończeniu 9 zadań automatycznie ty i wszyscy towarzysze otrzymacie +1 AP na stałe.

Budowa (Body)

Czynnik budowy dodaje z każdym punktem 10 punktów zdrowia, dlatego warto jakąkolwiek postacią rozdzielić tu kilka choćby zbędnych punktów. Poza tym jej rozwój uzależnia umiejętność Cyberware Affinity - o ile rozwiniesz Body, tyle możesz rozwinąć umiejętność. Owa umiejętność definiuje, jakiej klasy Cyberware możesz "w siebie zamontować".

Szybkość (Quickness)

Szybkość definiuje dwie zdolności: unik (Dodge) oraz bronie dystansowe (Ranged Weapons). Sama w sobie również wpływa na celność oraz utrudnienie zadania ci ciosu przez przeciwnika. Bronie dystansowe silnie wpływają na celność z broni. Od niej wywodzą się także pochodne zdolności dotyczące specjalizacji w konkretnym rodzaju broni: strzelby, shotguny, pistolety, SMG. Ich rozwój także może poprawić celność, lecz przede wszystkim dodaje umiejętności aktywne używane podczas strzelania z broni w danej turze.

Zostało jeszcze 56% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie