Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry

Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Schematy budowy i archetypy | Tworzenie postaci | Shadowrun Hong Kong poradnik Shadowrun: Hong Kong

Tworzenie postaci

Schematy budowy i archetypy

Płeć i rasa

Pierwszy krok to wybór płci i postaci - Schematy budowy i archetypy | Tworzenie postaci | Shadowrun Hong Kong - Shadowrun: Hong Kong - poradnik do gry
Pierwszy krok to wybór płci i postaci

W pierwszej kolejności wybierzesz płeć. Poza wyglądem postaci nie wprowadza żadnych nowych elementów do dialogu, nie wpływa również w żaden sposób na zachowanie postaci, czy jej atrybuty fizyczne.

Rasa zaś ma już kluczowe znaczenie z dwóch powodów: ile maksymalnie mogą zostać rozwinięte atrybuty (choć często i tak nie będziesz zapewne rozwijał ich maksymalnie) oraz drugi powód - dodatkowy bonus. Ludzie mają 3 punkty Karmy do rozdysponowania, inne rasy +1 do określających je atrybutów (co z natury jest bardziej wartościowe - za każdy kolejny punkt rozwoju danego atrybutu płacisz znacznie więcej). Możesz wybrać jedną z pięciu ras, prezentuje się ich wykaz i wymienionych statystyk, gdzie: S - siła, B - budowa (body), Ch - charyzma, I - inteligencja, W - siła woli (willpower), Q - szybkość (quickness).

Rasa

Maksymalne poziomy rozwoju atrybutów

Bonus dla rasy

Ludzie (Human)

Każda ze statystyk po 9 punktów

3 punkty Karmy do rozdysponowania

Elfy

S:9, B:9, Ch:12, I:, W:9, Q:11

+1 do Charyzmy

Krasnoludy (Dwarf)

S:12, B:11, Ch:9, I:9, W:11, Q:9

+1 do Siły woli (Willpower)

Orkowie

S:12, B:14, Ch:8, I:8, W:9, Q:9

+1 do Budowy (Body)

Trolle

S:16, B:17, Ch:6, I:6, W:9, Q:8

+1 do Budowy i Siły (Body, Strength)

Na koniec możesz jeszcze ucharakteryzować swoją postać, wybierając jej portret oraz dostosowując ubiór, krój i kolor włosów i brody.

Archetypy

Dla nowych graczy przygotowano tzw. Archetypy, czyli pewne schematy rozwoju postaci przygotowane przez twórców gry. Zaznaczono w nich, w czym dana postać ma się specjalizować (jak wstępnie została zaprojektowana), co ułatwia późniejszy przydział punktów Karmy. Lecz jeśli uznasz, że żaden ze schematów ci nie odpowiada, możesz utworzyć własny - otrzymasz wtedy więcej punktów Karmy do wstępnego przydziału. Jeśli potrzebujesz pomocy z rozdzieleniem punktów przy tworzeniu postaci niepowiązanej z żadnych archetypem, zobacz kolejny rozdział Atrybuty i umiejętności, gdzie opisane zostały dostępne elementy rozwoju bohatera. Przy wybraniu archetypu domyślnie przydzielonych jest większość punktów, tobie pozostaje 5 (lub w przypadku rasy ludzi - 8).