Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Baldur's Gate: Enhanced Edition - poradnik do gry

Baldur's Gate: Enhanced Edition - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Baldur's Gate: Enhanced Edition - wymagania sprzętowe | Informacje wstępne i porady poradnik Baldur's Gate: Enhanced Edition

Oficjalne wymagania sprzętowe

W przypadku odświeżonej gry sprzed ponad dekady, nie ma praktycznie podziału na wymagania minimalne i zalecane. Szybkość działania między maszynami spełniającymi minimalne wymagania, a typowymi kombajnami dla graczy ogranicza się jedynie do skrócenia (i tak minimalnych) czasów ładowania.

Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić wyjątkową uwagę jest zamontowana w komputerze karta graficzna. Jeśli jest to zintegrowana karta Intela, niestety w większości wypadków gra nie uruchomi się. Znane są jednak przypadki, w których gra uruchamiała się, ale w oknie - w takim wypadku wystarczy wcisnąć klawisze [ALT+ENTER] aby przejść do trybu pełno-ekranowego. Przed wyłączeniem gry należy jednak powrócić do trybu okienkowego, aby gra uruchomiła się ponownie. Innym rozwiązaniem dla nieszczęśników skazanych na zintegrowany układ Intela, jest uruchomienie gry w systemie Linux, przy użyciu emulatora Wine.

Wymagania minimalne

  1. System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8
  2. Procesor: 1 GHz
  3. RAM: 512 MB RAM
  4. HDD: 2 GB
  5. Karta graficzna: GeForce 2 lub odpowiednik (kompatybilna z OpenGL 2.0); układy Intela NIE SĄ wspierane
  6. Karta dźwiękowa: standardowa