Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars 2 - poradnik

Guild Wars 2 - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mesmer | Klasy postaci w Guild Wars 2 poradnik Guild Wars 2

Mesmer

Mistrz iluzji i ucieczki - mesmer jest jedną z najtrudniejszych do usidlenia a zarazem opanowania postaci w grze - Mesmer | Klasy postaci w Guild Wars 2 - Guild Wars 2 - poradnik

Mistrz iluzji i ucieczki - mesmer jest jedną z najtrudniejszych do usidlenia a zarazem opanowania postaci w grze. Podczas walki wykorzystuje on klony oraz zjawy do zmylenia przeciwnika a następnie osłabia go i powoli uszczupla jego pulę punktów życia. Mesmer ma dostęp do kilku potężnych zdolności typu shatter pozwalających mu zniszczyć wszystkie klony, w zamian za co uzyska on żądany efekt:

  • Mind Wrack - zdolność ta pozwala zadać duże obrażenia obszarowe. Dzięki małemu czasowi potrzebnemu na ponowne użycie tej zdolności, możemy zaatakować za jej pomocą kilkukrotnie podczas jednego starcia.
  • Cry of Frustration - zadaje średnie obrażenia obszarowe i nakłada na wrogów status confusion, dzięki czemu każdy atak wyprowadzony przez przeciwnika zada mu obrażenia.
  • Diversion - nakłada status daze na pobliskich przeciwników. Umiejętności tej używa się głównie podczas ucieczki.
  • Distortion - umiejętność ta pozwala mesmerowi omijać wszystkie ataki przeciwników. Jest to zdolność ostatniej szansy pozwalająca uciec mu przed śmiercią.

Mesmer ma szeroki wachlarz broni do wyboru, zarówno krótkozasięgowej jak i dystansowej. Dzięki swojej dużej mobilności i wytwarzanym iluzjom jest on w stanie ranić swojego przeciwnika z daleka aby ostatecznie dobić go uderzeniem miecza z bliska a następnie wycofać się na z góry upatrzoną pozycję.

Jak każda postać, mesmer ma dostęp do kilku typów umiejętności:

Grupa

Efekt

Clones

Tworzy klony gracza, aby zmylić bądź ranić przeciwników.

Glamours

Tworzy specjalne pole na ziemi, które wspomaga sojuszników.

Manipulations

Zaklęcia, które ułatwiają ucieczkę przed wrogiem.

Mantras

Silne zaklęcia, które trzeba przyszykować przed użyciem.

Phantasms

Tworzy zjawy, które atakują przeciwników.

Starcia PvE wymagają dużej wiedzy i rozeznania w sytuacji. Grając solo, mesmer powinien wykorzystywać miecz dwuręczny w celu zadawania obrażeń na odległość a następnie zmienić broń aby dobić przeciwnika na krótkim dystansie. Grając w grupie zadanie stojące przed graczem staje się znacznie prostsze, wystarczy bowiem atakować z daleka oraz używać iluzji do wprowadzenia zamętu w szeregach wroga.

Tam, gdzie PvE sprawia problemy mesmerowi, PvP jest jego naturalnym żywiołem. Zakładanie i zdejmowanie statusów, mylenie przeciwników, ukrywanie sojuszników czy zdolność do teleportowania całych armii - wszystko to stanowi dla niego chleb powszedni. Dodatkowo jest to jedna z najtrudniejszych do wyeliminowania postaci, zdolna zmylić każdą pogoń i uciec w bezpieczne miejsce.