Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars 2 - poradnik

Guild Wars 2 - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Złodziej | Klasy postaci w Guild Wars 2 poradnik Guild Wars 2

Złodziej

Złodziej jest mistrzem walki z ukrycia a zarazem jedną z najbardziej mobilnych postaci w grze - Złodziej | Klasy postaci w Guild Wars 2 - Guild Wars 2 - poradnik

Złodziej jest mistrzem walki z ukrycia a zarazem jedną z najbardziej mobilnych postaci w grze. Tam, gdzie wojownik walczy twarzą w twarz, złodziej atakuje od tyłu, rani wroga, zatruwa go a następnie znika, aby pojawić się przy kolejnym przeciwniku.

Jego głównym atutem jest zdolność steal pozwalająca mu pojawić się obok przeciwnika a następnie "skraść" mu jego umiejętność. Aktywując tę zdolność ponownie możemy użyć nowo nabytego ataku - musimy jednak pamiętać, że jest on jednorazowy. Oprócz tego złodziej wykorzystuje inicjatywę podczas walki. Oznacza to, że nie musimy odczekiwać pomiędzy dwoma użyciami tej samej zdolności, lecz gdy wyczerpią się nam punkty inicjatywy pozostaniemy bezbronni.

Grupa

Efekt

Dual wield skills

Trzecia umiejętność złodzieja zależy od kombinacji broni trzymanej w obu rękach.

Deceptions

Umiejętności pozwalające ukrywać się i omijać ataki przeciwnika.

Stealth

Gdy złodziej jest niewidzialny, jego pierwsza umiejętność zmienia się na inną.

Tricks

Pozwalają łatwiej manewrować po polu walki.

Venoms

Złodziej zatruwa broń, nakładając negatywne efekty na swój cel.

W przeciwieństwie do większości klas, które mogą stać naprzeciwko wroga i wymieniać ciosy, złodziej jest bardzo delikatny i nie może pozwolić sobie na przeciąganie starcia. Najlepszym podejściem jest użycie broni zasięgowej w celu osłabienia przeciwnika a następnie błyskawiczne dobicie go przy użyciu broni białej. Gracz, który zamierza stworzyć postać złodzieja musi opanować do perfekcji omijanie ataków, turlanie się i trzymanie wroga na skraju swojego zasięgu. Niestety bohater ten wymaga dużej znajomości gry, aby wykorzystać go do maksimum.

W starciach PvP powinniśmy zawsze atakować przeciwnika od tyłu, najlepiej zajętego walką z inną osobą. W przeciwieństwie do wielu innych gier MMO, w Guild Wars 2 złodziej nie może być permanentnie niewidoczny, stąd gracz musi nauczyć się unikać ataków poprzez wykorzystywanie zdolności oraz prawidłowe poruszanie się po polu walki, aby wycofać się w odpowiednim momencie i poczekać, aż jego pełen zestaw ataków będzie ponownie dostępny.