Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars 2 - poradnik

Guild Wars 2 - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Strażnik | Klasy postaci w Guild Wars 2 poradnik Guild Wars 2

Strażnik

Nie ma gry MMO bez paladyna - w przypadku Guild Wars 2 jego rolę przejmuje strażnik - Strażnik | Klasy postaci w Guild Wars 2 - Guild Wars 2 - poradnik

Nie ma gry MMO bez paladyna - w przypadku Guild Wars 2 jego rolę przejmuje strażnik. Noszący ciężki pancerz, doskonale uzbrojony bohater potrafi zarówno walczyć w pojedynkę jak i wspierać grupowe natarcia swoich sojuszników. Cechą charakterystyczną strażników jest możliwość używania virtues (cnót):

  • Virtue of Justice - cnota ta rani przeciwników za pomocą ognia. Gdy jest nieaktywna, każdy piąty atak podpali naszego wroga. Aktywacja jej spowoduje, że następny atak zarówno nasz jak i naszych sojuszników spopieli przeciwnika.
  • Virtue of Resolve - daje strażnikowi niewielką regenerację życia. Aktywacja leczy strażnika oraz znajdujących się obok niego sojuszników. Cnota ta czyni z naszego bohatera prawdziwy czołg.
  • Virtue of Courage - cnota ta pozwala zablokować jeden atak przeciwnika raz na 40 sekund. Aktywowanie jej spowoduje, że strażnik oraz jego sojusznicy od razu zablokują następne uderzenie. Cnoty tej najlepiej używać tuż przed tym, jak wrogi czempion użyje swojego najpotężniejszego ataku.

Strażnik ma dostęp do szerokiego wachlarza broni, z czego większość z nich pozwala mu na zadawanie obrażeń obszarowych, zaś ekwipunek trzymany w drugiej ręce służy do niwelowania wrogich ataków i zdejmowania negatywnych statusów. Powyższe zdolności są dodatkowo wzmocnione dzięki:

Grupa

Efekt

Consecrations

Zdolności poświęcające ziemię; sojusznicy znajdujący się na tym obszarze zyskują różne bonusy.

Meditations

Zdolności teleportujące strażnika oraz zdejmujące negatywne statusy.

Spirit weapons

Przywołuje magiczną broń, która walczy u boku strażnika.

Symbols

Symbole pozostawiane na ziemi wspomagają sojuszników i osłabiają wrogów.

Tomes

Przywołuje starożytną księgę, dając nowe zdolności strażnikowi.

Wards

Tworzą nieprzekraczalną dla przeciwnika barierę.

Podczas walki z przeciwnikami sterowanymi przez komputer, strażnik nie powinien mieć większych problemów. Jest on bardzo wytrzymały, potrafi bez większego problemu pokonać całe grupy przeciwników a w razie pojawienia się problemów może wykorzystać cnoty oraz zaklęcia defensywne aby odnowić swoje siły i wrócić do walki. Jest to doskonała postać dla początkujących graczy, którzy chcieliby bezpiecznie nauczyć się mechanik rządzących grą. Dodatkowo strażnik staje się tym silniejszy im więcej osób znajduje się w jego grupie, gdyż część jego umiejętności działa na wszystkich sojuszników.

W walkach PvP i WvW strażnik ma do wyboru dwie drogi: zadawanie obrażeń oraz wspieranie sojuszników. Z reguły im więcej graczy uczestniczy w konflikcie tym bardziej powinniśmy skupiać się na pomaganiu naszym przyjaciołom. Pokonanie jednego wroga jest dobre, ale ocalenie dziesięciu sojuszników - lepsze.