Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars 2 - poradnik

Guild Wars 2 - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Statystyki | Bohater i jego rozwój w Guild Wars 2 poradnik Guild Wars 2

Statystyki

Wszystkie powyższe współczynniki są modyfikowane przez posiadany przez nas ekwipunek a następnie podane w skróconej formie noszącej miano statystyk.

Statystyki: suma naszych współczynników i bonusów pochodzących z ekwipunku. - Statystyki | Bohater i jego rozwój w Guild Wars 2 - Guild Wars 2 - poradnik
Statystyki: suma naszych współczynników i bonusów pochodzących z ekwipunku.

Istnieją cztery najważniejsze statystyki, wpływające na naszą rozgrywkę. Są to kolejno: attack (atak), critical chance (szansa na obrażenia krytyczne), armor (pancerz) oraz health (żywotność):

  • Attack - jest to suma obrażeń zadawanych przez naszą broń oraz współczynnika power. Wartość ta jest używana przy określaniu obrażeń zadanych przez nasze umiejętności.
  • Critical chance - szansa na zadanie większych obrażeń (150% podstawowych + posiadany przez nas critical damage). Oprócz precyzji wpływają na nią także cechy oraz ekwipunek.
  • Armor - suma noszonego przez naszą postać pancerza oraz współczynnika toughness. Zmniejsza on otrzymywane przez nas obrażenia.
  • Health - jest to ilość naszych punktów życia. Po utracie całej żywotności nasza postać upadnie na ziemię i będzie musiała walczyć o przeżycie.

Przez większą część gry wszystkie wymienione powyżej współczynniki nie mają większego znaczenia - wystarczy stosować zasadę "im więcej tym lepiej". Jednak gdy osiągniemy 80 poziom postaci a tym samym nowy ekwipunek nie będzie zyskiwał na sile nastaje moment, w którym musimy zadecydować, które statystki są nam potrzebne, a które możemy zmarginalizować. Podobnie w przypadku trybu PvP bądź WvW - konieczna jest decyzja: czy zależy nam na większych obrażeniach, wytrzymałości, a może będziemy chcieli zwiększyć moc nakładanych na przeciwnika negatywnych efektów? W ten sposób pomimo posiadania maksymalnego poziomu doświadczenia możemy nadal personalizować naszego awatara i sprawić, że nasz bohater będzie diametralnie różnił się od postaci prowadzonych przez innych graczy.

Możliwości personalizacji naszego bohatera są ogromne: szanse na spotkanie klona są minimalne. - Statystyki | Bohater i jego rozwój w Guild Wars 2 - Guild Wars 2 - poradnik
Możliwości personalizacji naszego bohatera są ogromne: szanse na spotkanie "klona" są minimalne.