Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars 2 - poradnik

Guild Wars 2 - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Walka w Guild Wars 2 | Podstawy rozgrywki poradnik Guild Wars 2

Walka

Walka w Guild Wars 2 jest po części zbliżona do tej w innych grach MMO: wybieramy cel, aktywujemy umiejętności a nasza postać samoczynnie przygotuje zaklęcie, wystrzeli z pistoletu bądź zaatakuje mieczem. Pomimo tego każdy gracz powinien poznać kilka niuansów tego systemu.

Każda umiejętność ma swój określony zasięg, poza którym przestaje być efektywna. Dystans ten jest przedstawiony za pomocą czerwonego podkreślenia pod każdym z dostępnych dla nas ataków: jego obecność oznacza, że cel jest niemożliwy do trafienia, zaś brak kreski oznacza, że nasze zaklęcie będzie skuteczne.

Oprócz powyższego, chcąc wyprowadzić skuteczny atak, musimy mieć czystą linię widzenia do celu - jeśli na drodze stanie nam ściana, kolumna czy klif to zostanie on trafiony zamiast naszego przeciwnika - Walka w Guild Wars 2 | Podstawy rozgrywki - Guild Wars 2 - poradnik

Oprócz powyższego, chcąc wyprowadzić skuteczny atak, musimy mieć czystą linię widzenia do celu - jeśli na drodze stanie nam ściana, kolumna czy klif to zostanie on trafiony zamiast naszego przeciwnika. Działa to w obie strony: walcząc z wrogiem uzbrojonym w broń dystansową możemy się przed nim ukryć i zmusić go do zbliżenia się do nas.

Kolejną metodą chronienia się przed wrogimi atakami są uniki. Można ich użyć na dwa sposoby: klikając dwa razy klawisz kierunku bądź przyciskając klawisz V. Opanowanie sztuki unikania trafień pozwala nam na ominięcie najsilniejszych ataków przeciwnika czy ucieczkę z potrzasku podczas pojedynków PvP. Niestety używanie tej zdolności pochłania nasz pasek wytrzymałości: jeśli jest on pełen możemy obronić się przed atakiem jedynie dwa razy pod rząd.

W przypadku, gdy ani chowanie się, ani uniki nie zdadzą egzaminu i ostatecznie nasze życie zostanie zredukowane do zera nasza przygoda jeszcze nie kończy się - Walka w Guild Wars 2 | Podstawy rozgrywki - Guild Wars 2 - poradnik

W przypadku, gdy ani chowanie się, ani uniki nie zdadzą egzaminu i ostatecznie nasze życie zostanie zredukowane do zera nasza przygoda jeszcze nie kończy się. Nasza postać położy się na ziemi, lecz będzie dalej walczyła o przeżycie. W tym stanie dostępne są dla nas cztery zdolności: trzy z nich zależą od naszej klasy postaci, czwarta zaś pozwala nam na leczenie się jeśli nie dostajemy obrażeń. Jeśli uda się nam pokonać przeciwnika bądź uleczyć do pełna, nasza postać podniesie się z ziemi i będzie mogła kontynuować grę. W przypadku, gdy pasek życia spadnie do zera - umieramy. W tym wypadku możemy jedynie oczekiwać na pomoc innego gracza bądź odrodzić się przy punkcie nawigacyjnym.

Pasek umiejętności dostępny dla wojownika, gdy walczy on o swoje życie. - Walka w Guild Wars 2 | Podstawy rozgrywki - Guild Wars 2 - poradnik
Pasek umiejętności dostępny dla wojownika, gdy walczy on o swoje życie.

Istnieje kilka opcji, które mogą ułatwić nam rozgrywkę i kontrolę nad przebiegiem walki. Jednym z najprzydatniejszych udogodnień jest włączenie autoataku na niektórych umiejętnościach - gdy będziemy w zasięgu wroga i użyjemy dana zdolność, postać będzie samoczynnie ją powtarzała, aż wróg nie znajdzie się poza jej zasięgiem lub nie zginie. Aby uruchomić te opcję wystarczy przytrzymać klawisz CTRL i nacisnąć prawym klawiszem myszy na konkretną ikonę. Od tego momentu, dana umiejętność będzie powtarzała się w nieskończoność.

Zostało jeszcze 59% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie