Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars 2 - poradnik

Guild Wars 2 - poradnik

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Crafting, czyli tworzenie przedmiotów w Guild Wars 2 poradnik Guild Wars 2

Wprowadzenie

Crafting jest podstawą wielu gier MMO. Nie inaczej jest w Guild Wars 2, lecz w tym przypadku mamy do czynienia z bardzo bogatym i rozbudowanym systemem, który jest użyteczny dla gracza przez całą rozgrywkę. Już od pierwszych kroków w grze możemy tworzyć przydatne nam przedmioty, a po zdobyciu maksymalnego poziomu doświadczenia będziemy mieli możliwość tworzenia rzadkiego lub nawet legendarnego ekwipunku.

Tworzenie przedmiotów w Guild Wars 2 jest pod wieloma względami zbliżone do systemów dostępnych w innych grach MMO, lecz pomimo tego możemy wyróżnić kilka zasadniczych różnic:

  • nie wymaga grindowania, czyli żmudnego produkowania setek tych samych przedmiotów aby awansować. Aby uzyskać maksymalny poziom danej profesji wystarczy produkować przedmioty użyteczne dla naszej postaci.
  • polega na odkrywaniu nowych przepisów zamiast kupowania gotowych planów. Daje to większe pole popisu dla graczy i zwiększa ich udział w zapełnianiu swojej listy receptur.
  • posiada setki, jeśli nie tysiące różnych przedmiotów do zrobienia. Zabawa w tworzenie przedmiotów starczy na tygodnie zaś odkrycie wszystkich receptur może zając nawet miesiące.
  • jest przyjazne dla użytkownika. Każdy punkt produkcji ma dostęp do banku oraz kolekcji materiałów co ułatwia wytwarzanie przedmiotów.
  • nie jest losowe. Przedmiot wytworzony za pomocą danego planu zawsze będzie miał takie same statystyki.

Pozostaje pytanie: czy warto wytwarzać przedmioty samemu, zamiast kupować je lub zdobywać na przeciwnikach? Odpowiedź jest jedna: tak. Crafting pozwala nam nie tylko na bycie w pewnym stopniu samowystarczalnym. Daje nam on też duże ilości doświadczenia, przyspieszając awans naszej postaci, daje powód do zwiedzania każdego zakątka świata, pozwala pomagać innym graczom lub współtowarzyszom. Oprócz tego tworzenie przedmiotów ma własną sekcję w zakładce osiągnięć (achievements) a przy odrobinie wprawy pozwoli nam łatwo się wzbogacić. No i to co zostało wspomniane na wstępie: tylko za pomocą craftingu możemy wytworzyć legendarne przedmioty.