Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry

Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Koszenie | Uprawa pola poradnik Symulator Farmy 2011

Koszenie

Dojrzewanie zboża

091 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
091
092 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
092

Okres pomiędzy zasiewem, a zbiorami nie jest krótki - zboże nie rośnie w mgnieniu oka. Po zasiewie na jednym z pól dobrze jest przenieść się z pracami na kolejne nie zapominając jeszcze o nawożeniu go. Nie obawiaj się, że skosisz niedojrzałe zboże - gra ci taką możliwość blokuje (żniwiarka nie będzie takiego zboża kosić). Istnieje kilka faz wschodzenia zboża. Co więcej zboże wschodzi obszarami - najczęściej w takiej kolejności w jakiej je zasiałeś. Gotowość zboża do żniw łatwo dostrzec: obrazki przedstawiają zboża niedojrzałe (po lewej stronie obrazków) z już dojrzałymi (po prawej) - to jęczmień [091] oraz kukurydza [092]. Zboże po prawej stronie obrazków jest już gotowe do koszenia, reszta zasiana na tym samym polu wkrótce także będzie.

Żniwa

Tempomat: 4 (prędkość żniwna)

Zatrudnienie pracownika: TAK

Gdy zboże jest dojrzałe możesz przystąpić do koszenia. Pamiętaj, że jęczmień, rzepak i pszenicę możesz kosić kombajnami:

  • Lizard Sovereign 58 ze Żniwiarką do niego,
  • Lizard 7210 ze Żniwiarką do niego,
  • Deutz 5465 H ze Żniwiarką do niego,
  • Deutz 5695 HTS ze Żniwiarką do niego,
  • Deutz 7545 RTS ze Żniwiarką do niego.

Najważniejszą kwestią przy wyborze kombajnu jest szerokość żniwiarki.

Do koszenia kukurydzy musisz użyć kombajnu Deutz 7545 RTS z Przystawką do kukurydzy do niego. Ostatniej maszyny - Sieczkarni Krone Big X 1000 z Przystawką do kukurydzy do niej - używa się do zbioru kukurydzy, ale nie z przeznaczeniem na sprzedaż, tylko jako pożywienie dla hodowanych krów.

093 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
093
094 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
094

Udaj się kombajnem na pole z dojrzałym zbożem i ustaw się na jego skraju [093] - tak jak wcześniej w przypadku orania, zasiewu etc. Musisz opuścić żniwiarkę ("V"), a następnie ją włączyć ("J") - możesz także od razu ją włączyć, a automatycznie się opuści. Zboże kosi się z prędkością "4" na tempomacie (lub "2"). Ruszaj i staraj się jechać tak by żniwiarka obejmowała jak najszerzej nieskoszone zboże oraz jednocześnie, aby nic nie pomijała. W momencie gdy tylko żniwiarka rozpocznie koszenie w prawym-dolnym rogu ekranu pojawi się ikonka koszonego zboża, a drugi pasek od dołu prezentujący wypełnienie zbiornika maszyny zacznie się napełniać [094]. Pamiętaj, że gdy w zbiorniku znajdzie się choćby najmniejsza ilość danego rodzaju zboża nie będziesz mógł tym kombajnem kosić innego rodzaju dopóki nie opróżnisz jego zbiornika - nie można mieszać w jednym zbiorniku dwóch rodzajów zboża (to samo dotyczy zresztą wywrotek).

095 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
095
096 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
096

Kombajn koszący jęczmień, rzepak bądź pszenicę pozostawia za sobą słomę [095]. Ponieważ zbiorniki kombajnów mają ograniczoną pojemność na zboże w pobliżu musisz mieć naszykowany ciągnik wraz z wywrotką [096].

097 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
097
098 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
098

Jeśli podczas koszenia zbiornik kombajnu się wypełni maszyna będzie jechać dalej, ale nie będzie już kosić. Musisz się zatrzymać, najlepiej cofnąć się do miejsca gdzie koszenie przerwano, a następnie wyciągnąć rurę wyładowacza ("B"). W momencie korzystania z zatrudnionego pracownika, gdy zbiornik się wypełni, pracownik zatrzyma kombajn i wysunie rurę wyładowacza.

Teraz musisz podjechać pod nią ciągnikiem z wywrotką, a zrzut zboża dokona się automatycznie [097]. Jeśli kombajn prowadzi zatrudniony pracownik schowa on rurę wyładowacza i będzie kosić dalej. Jeśli ty sam zajmujesz się koszeniem odjedź traktorem tak by ci nie przeszkadzał, a następnie schowaj rurę wyładowacza i koś zboże dalej od miejsca gdzie skończyłeś. W przypadku zatrudniania pracownika możesz także podczas koszenia odbierać na wywrotkę zboże - wystarczy, że jadąc ciągnikiem będziesz poruszał się równo z kombajnem (w tym celu także użyj tempomatu "4").

Zapewnienie sobie lepszego kombajnu jest bardzo czasochłonne - te maszyny są naprawdę bardzo drogie. Zanim go zakupisz [098] musisz uzbroić się w dużo cierpliwości i korzystać z tego co aktualnie jest dostępne.

099 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
099
100 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
100

Najbardziej wydajne jest stosowanie kombajnów o jak najszerszej żniwiarce do koszenia [099] oraz ciągników z dużą wywrotką do odbierania zboża [100].

101 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
101
102 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
102

Pamiętaj, że aby skosić kukurydzę musisz użyć kombajnu Deutz 7545 RTS z Przystawką do kukurydzy do niego [101]. Zrzut następuje tak samo jak w przypadku pozostałych trzech rodzajów zbóż [102].

103 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
103
104 - Koszenie - Uprawa pola - Symulator Farmy 2011 - poradnik do gry
104

Zrzut z kombajnu może następować tylko do wywrotek - nie możesz dokonać zrzutu bezpośrednio do zbiorników na farmie [103]. Pamiętaj, że koszenie nie jest możliwe podczas opadów deszczu bądź gradu [104] - zawsze sprawdzaj prognozę pogody w swoim palmtopie.