Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 17 lipca 2014, 15:30

autor: ElMundo

Czy FIFA World zmienia się na lepsze? Testujemy nową wersję darmowej FIF-y

Wracamy do gry FIFA World by sprawdzić, czy darmowa kopanka od EA poczyniła postępy, czy też status „wiecznej bety” to alibi dla braku sensownych poprawek i aktualizacji zawartości.

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

Co nowego w FIFA World?
  • panel wyzwań;
  • nowe paczki zawodników;
  • zmiany w ekranie transferów;
  • poprawki techniczne (rozszerzona obsługa kontrolera, działające zwody i szereg innych, mniejszych poprawek);
  • ulepszenia oprawy wizualnej (nowe modele zawodników i ich animacje, większe zróżnicowanie kibiców);
  • lepsza gra bramkarzy;
  • skuteczniejsza gra defensorów.

Choć walka pomiędzy dwoma najważniejszymi graczami na rynku piłkarskich symulatorów – FIF-ą i Pro Evolution Soccer – dopiero się zaczyna i nabiera rumieńców, to niejako w jej cieniu cały czas rozwija się i ewoluuje FIFA World: darmowa „piłka” prosto od Electronic Arts. Popularność tego tytułu stale rośnie, a twórcy regularnie aktualizują swoje dzieło o nową zawartość i poprawiają szereg błędów skutecznie odbierających przyjemność z zabawy. Po kilku miesiącach wracamy do tej produkcji by sprawdzić, co zmieniło się w grze i – przede wszystkim – czy są to ruchy, które możemy zapisać po stronie „plusów”.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni twórcy regularnie raczyli nas kolejnymi poprawkami wpływającymi na różnorodne aspekty rozgrywki w FIFA World. Zacznijmy jednak od nowości, które rozwijają uprzednio znajdujące się w grze tryby rozgrywki. W tych prym z pewnością wiedzie sekcja wyzwań. Jest to nic więcej jak zestaw interaktywnych osiągnięć, które dzielą się na kilka podkategorii – odnoszą się one do poszczególnych zawodników, zdobyczy bramkowych w kolejnych modułach zabawy czy awansów do wyższych lig. Osobną kategorię stanowią tzw. wyzwania czasowe pojawiające się co kilka dni i dotyczące najciekawszych oraz najważniejszych wydarzeń w futbolowym światku – w ich ramach musimy np. powtórzyć wyczyn strzelecki jednego z zawodników czy też odtworzyć sytuację z wybranego przez twórców gry meczu.

Nagrodami za wypełnienie tych celów są trzy wartości: doświadczenie, monety i pakiety zawodników bądź kart specjalnych. Ich ilość rzecz jasna jest uzależniona od poziomu trudności danego wyzwania. Zgromadzone środki możemy wykorzystać na kupno nowych pakietów kart dostępnych w sklepiku. Od teraz nabędziemy trzy paczki podzielone ze względu na pozycje zawodników: napastników, pomocników oraz obrońców. Nowością jest również pojawienie się paczek narodowych, zawierających trzech zawodników o różnym stopniu jakości: złotym, srebrnym i brązowym. Co ważne, te pakiety będziemy mogli dostać jedynie podczas okresowych promocji i raczej nie zanosi się na to, by znalazły się w regularnej sprzedaży.

By zobaczyć, jak szybką ewolucję przechodzi ten tytuł, wystarczy sprawdzić numer aktualnej wersji gry – niedawno w sieci pojawiła się aktualizacja 6.4, z kolei w marcu – gdy pierwszy raz sprawdzaliśmy możliwości FIF-y World – korzystaliśmy z wersji z numerem 3.0.

Bohater finału mundialu również otrzymał swoje wyzwanie! - 2014-07-17
Bohater finału mundialu również otrzymał swoje wyzwanie!
Widzieliśmy Elexa 2 - u twórców Gothica bez (większych) zmian
Widzieliśmy Elexa 2 - u twórców Gothica bez (większych) zmian

Przed premierą

Nadciąga drugi Elex, czyli kolejne dzieło kultowych twórców kultowego Gothica. Jak bardzo Elex 2 różni się od pierwszej części? Mieliśmy okazję się przekonać.

Forza Horizon 5 wygląda niesamowicie i zostawia konkurencję w tyle
Forza Horizon 5 wygląda niesamowicie i zostawia konkurencję w tyle

Przed premierą

Nowa Forza Horizon ponownie miażdży konkurencję w swoim gatunku, i to nie tylko rewelacyjną grafiką. Gra będzie przystępna dla każdego, z premierą za kilka miesięcy i na dodatek w Game Passie! Czy Gran Turismo może jeszcze w ogóle dorównać Forzie?

Graliśmy w Rainbow Six Extraction - Ubisoft pozazdrościł CoD-owi trybu zombie
Graliśmy w Rainbow Six Extraction - Ubisoft pozazdrościł CoD-owi trybu zombie

Przed premierą

Seria Rainbow Six od lat nastawiona była przede wszystkim na taktyczną rozgrywkę sił specjalnych. Tym razem gra zabiera naszych Operatorów do świata żywcem wyjętego ze Stranger Things i mówi, że to wcale nie tryb Zombie z Call of Duty.