Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Watch Dogs Przed premierą

Przed premierą 15 czerwca 2013, 12:25

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Widzieliśmy Watch Dogs - co zaoferuje nam mocny konkurent GTA V?

Podczas E3 2013 mieliśmy okazję zobaczyć rozmach nowej produkcji Ubisoftu. Obok misji głównych i pobocznych, w Chicago czeka na nas ogrom aktywności, a także ciekawie zapowiadający się tryb multiplayer.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry Watch Dogs - Ubisoft ma już swoje GTA

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

Nowy produkt Ubisoftu, który nieoczekiwanie stał się największą atrakcją poprzednich targów E3, podczas dziewiętnastej edycji tej imprezy startował z zupełnie innej pozycji, w roli niekwestionowanego faworyta. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem stwierdzenie, że oczekiwania związane z Watch_Dogs są ogromne – w końcu to tytuł, który aspiruje do miana najlepszej gry bieżącego roku. Podczas krótkiej prezentacji mieliśmy szansę przekonać się, że nadzieje te nie są bezpodstawne. Choć wydawałoby się, że w dziedzinie sandboksów zrobiono już wszystko, okazuje się, że nadal można pokusić się tu o dużą dozę oryginalności.

Do Los Angeles studio Ubisoft Montreal przywiozło dwa różne fragmenty gry – pierwszy, przedstawiający jedną z misji głównego wątku fabularnego, możecie podziwiać w formie krótkiego, efektownego filmu. Drugi, nieudostępniony publicznie, był prezentowany za zamkniętymi drzwiami na stoisku francuskiej firmy. Podobnie jak w przypadku Assassin’s Creed IV: Black Flag zademonstrowano ogrom możliwości, jakie otwierają się przed graczem, chcącym po prostu eksplorować sporej wielkości świat.

Prowadzący pokaz deweloper po krótkim wprowadzeniu wylądował w wirtualnym Chicago i z marszu rozpoczął operację zdobycia kodu, pozwalającego uzyskać dostęp do superkomputera CtOS, kontrolującego wszystkie urządzenia elektroniczne w wietrznym mieście, od kamer przemysłowych począwszy, na sygnalizacji świetlnej skończywszy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wydarzenie to nie było związane z jakąkolwiek zaplanowaną z góry przez autorów misją. Aiden Pearce miał pełną swobodę działania i po prostu z niej skorzystał, najpierw na różne sposoby unieszkodliwiając kolejnych strażników, a następnie przyswajając wspomniany kod.

Widzieliśmy Watch_Dogs - co zaoferuje nam mocny konkurent GTA V? - ilustracja #2

Watch_Dogs w tym fragmencie sprawiało wrażenie produkcji, która w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni gracza. Olbrzymia w tym zasługa specyficznych umiejętności Aidena, który nie tylko za sprawą swojego telefonu, ale również zwykłych, ludzkich umiejętności może wyczyniać prawdziwe cuda. Najlepiej zresztą zobrazuje to przykład z prezentacji. Placówka, którą za cel obrał sobie nasz podopieczny, była terenem chronionym – podobnie jak w serii Assassin’s Creed taki obszar zaznaczony jest na minimapie kolorem czerwonym. Każda podejrzana aktywność mężczyzny, która zostanie w takiej strefie zauważona, natychmiast spotyka się ze stanowczą reakcją strażników, dlatego prowadzący pokaz na początku postanowił nie rzucać się zbytnio w oczy.

Widzieliśmy Watch_Dogs - co zaoferuje nam mocny konkurent GTA V? - ilustracja #3
Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro
Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro

Przed premierą

W nowym Metrze metra nie ma, ale też jest... wiecie, tak samo jak z bunkrami. Artiom po całym życiu spędzonym w tunelach moskiewskiej kolei podziemnej wyrusza w podróż po Rosji pociągiem i to rodzi pytanie, czy to jeszcze jest Metro?

Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania
Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania

Przed premierą

Lepsze zazwyczaj jest wrogiem dobrego – a przy nowej wersji Resident Evil 2 Capcom zamierza dość sporo namieszać w formule pierwowzoru. Po zagraniu w nowego Residenta jestem jednak przekonany, że Japończycy wiedzą, co robią.

Doom Eternal – tak powinno się traktować legendy!
Doom Eternal – tak powinno się traktować legendy!

Przed premierą

Doom Eternal nie zapowiada się na bezpieczny sequel. To będzie coś jak druga część Terminatora czy Obcego przy swoich pierwowzorach, a ponadto prawdziwy hołd oddany klasycznej wersji Dooma. Tak powinno się traktować legendarne marki z lat 90.!

Komentarze Czytelników (84)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
16.06.2013 23:03
odpowiedz
Pirat099
83
Dead Already

Poziom ignorancji w tym wątku przerósł moje oczekiwania. Stworzenie od zera ogromnego świata z mnóstwem atrakcji i możliwości, setkami misji i długim wątkiem fabularnym to dla kogoś odgrzewany kotlet, dla innego cała seria GTA jest "nie ambitna". Zero jakiegokolwiek obiektywizmu.

16.06.2013 23:11
👍
odpowiedz
eske
20
Pretorianin

Muszę przyznać że dzięki ogromowi wszystkich dostępnych działań jakich jesteśmy w stanie dokonać i niesamowicie zaaranżowanym świecie, Wach Dogs wyczekuję bardziej niż nowe GTA, a fakt że gra wychodzi spod skrzydeł Ubisoft Montreal dodatkowo podsyca moje oczekiwania z nią związane, ehh byle do premiery...

16.06.2013 23:14
odpowiedz
Malaga
73
ma laga

Poziom ignorancji w tym wątku przerósł moje oczekiwania. Stworzenie od zera ogromnego świata z mnóstwem atrakcji i możliwości, setkami misji i długim wątkiem fabularnym to dla kogoś odgrzewany kotlet

Watch Dogs też będzie miało stworzony od zera sandboxowy świat z mnóstwem możliwości (atrakcje to lepiej zostawić sobie na cyrk albo wesołe miasteczko) i zapewne z ciekawszym (bo świeżym) wątkiem fabularnym niż GTA V. A odgrzewany kotlet jest dlatego, bo formuła będzie znów taka sama, nie będzie w tym nic nowego czy odkrywczego.

17.06.2013 03:24
odpowiedz
jarooli
94
Would you kindly?

Dżizaś ludzie przestańcie już pisać o tym ogromie możliwości i wspaniałej fabule Watch Dogs bo już ręce opadają z bezradności!!
Może mi ktoś wymienić jakie możliwości będzie oferowało Watch Dogs i w czym one będą lepsze od GTA. Edit: zapomniałbym - nie musicie już tysięczny raz pisać o hakowaniu ;) wymieńcie coś innego
Proszę o wyjaśnienie fabuły Watch Dogs skoro wszyscy twierdzicie, że będzie ciekawa/genialna/tym co wam się podoba.
Tylko proszę o konkrety.

17.06.2013 04:47
odpowiedz
Malaga
73
ma laga

nie

to ty napisz co takiego genialnego będzie oferowało gta V i opowiedz nam fabułę, tylko konkrety albo stfu...

pomoge ci: bendzie można latać samoloooootem, pływać motorufkom i w oguuule, a fabuła bendzie super oryginalna... bendziemy tszema postaciami i będziemy wykonywać super misje, bendzie napad na baaaank i bendzie czeba kogoś śledzić i potem kogoś zabić i w oguuuule bendziemy chłopcami na posyłki i bendzie suuuper!

17.06.2013 06:52
odpowiedz
Odkupiciel
33
Centurion

Co jak co, ale moim zdaniem GTA5 bedzie duzo bardziej rozbudowana od Watch Dogs. W WD wszystko ladnie wyglada niby hackowanie niby akcja jednak cos czuje ze za szybko odkryjemy cala mechanike. Druga sprawa Watch Dogs dzieje sie w miescie a w GTA5 bedzie całkiem spore połacie terentu no i fabula zapowiadac sie znacznie barwniejsza niz w WD. Ktos sie pytal co bedzie genialnego oferowalo GTA a no zyjacy tetniacy swiat wraz z duza interaktywnoscia np: symulacja gry w golfa. GTA5 jest pewniakiem a Watch Dog dobrze wyglada narazie na trailerach :) 3 gry na ktore czekam to: 1. Wiedzmin 3 2. Final Fantasy XV 3. GTAV

17.06.2013 08:31
odpowiedz
19Darecki89
27
Pretorianin

Po GTA V wiemy czego się spodziewać jest to kolejna odsłona tej serii i z każda kolejna część była coraz bardziej rozbudowana, a świat coraz bardziej żył własnym życiem co oddawało odczucie realizmu. WD jak na razie jest niewidomą tyle wiemy co po trailerach czy opisach z gry na ten moment na papierze wygląda to bardzo fajnie, a w praktyce to się okaże. Co do obu tych gier to sądzę, że my jako gracze bardziej robimy napinke i chcemy aby WD było konkurentem dla GTA V niż samo Ubi które wprowadzi. Ciekawe czy z hakowaniem będzie podobnie jak w SD :)

17.06.2013 08:32
odpowiedz
Persecuted
81
Senator

@Odkupiciel

Ja nie staję po żadnej ze stron, ale proszę nie pisać pierdół...

Co jak co, ale moim zdaniem GTA5 bedzie duzo bardziej rozbudowana od Watch Dogs

Niby pod jakim względem? Jak na mój gust wiemy za mało o obu grach, by móc ocenić akurat ten aspekt. No ale przecież wy (fanboye jednej lub drugiej strony) oczywiście już graliście i wiecie wszystko...

W WD wszystko ladnie wyglada niby hackowanie niby akcja jednak cos czuje ze za szybko odkryjemy cala mechanike

Być może, ale co z tym wszystkim wspólnego ma mechanika? I kto powiedział że gracz powinien ją odkrywać? Czy całej mechaniki ostatniego GTA przypadkiem nie odkryliśmy w pierwszych 2-3 misjach?

Druga sprawa Watch Dogs dzieje sie w miescie a w GTA5 bedzie całkiem spore połacie terentu

Terentu? A kto powiedział że w WD nie będzie obszarów pozamiejskich? Widziałeś 2-3 kilkuminutowe filmiki i już wiesz że nie będzie?

no i fabula zapowiadac sie znacznie barwniejsza niz w WD

Wow, to Ty najwyraźniej wiesz więcej niż my! Skoro znasz fabułę WD to może zdradź wszystkim kilka szczegółów.

Ktos sie pytal co bedzie genialnego oferowalo GTA a no zyjacy tetniacy swiat wraz z duza interaktywnoscia np: symulacja gry w golfa

Mając w pamięci GTA IV akurat bym się kłócił co do tego, ale niech tam. Skąd wiesz że WD nie zaoferuje czegoś podobnego czy nawet lepszego?

GTA5 jest pewniakiem a Watch Dog dobrze wyglada narazie na trailerach :)

Jak dla kogo... Dokonania Rockstara w GTA IV oraz doniesienia na temat GTA V nastrajają mnie niezbyt optymistycznie. Co do WD też nie mam pewności, dlatego IMO obie gry mają taki sam potencjał do być hitem albo...

17.06.2013 11:35
odpowiedz
GimbusomNIE
76
Pogromca Gimbusów

Seria GTA się rozwijała do San Andreas (czy jak mu tam było) reszta to lepsza grafika i "crapy" z serii : "Idź na kawę z Romanem bo Cię bardziej będzie lubił" .... co to ma być ? Simsy ? A WD wygląda fajnie i ma ciekawe rozwiązania -tylko problem w tym, że sama tutaj np. opisana akcja z zaatakowaną kobietą wygląda fajnie, ale za pierwszym razem, może drugim , przy trzecim będzie nudna a potem irytująca itd. - pamięta podniety Godfather-em 1 - okazało się, że panująca tam monotonia jest tak męcząca, że gra stała się totalnym gniotem - tak samo jak po pewnym czasie GTA itp. gry. Musi być dużo urozmaiceń inaczej nikt nie dojdzie nawet do połowy gry.

17.06.2013 14:59
odpowiedz
Pirat099
83
Dead Already

Malaga,

Znowu będziemy jakimś nic nieznaczącym pierdkiem, który z misji na misje będzie bardziej wpływowy, ale suma summarum nadal będzie popychadłem i przydupasem od brudnej roboty.

Nie znasz podstawowych informacji o tej grze. Wątek fabularny podzielony jest na 3 grywalne postacie, losami każdej z nich przyjdzie nam kierować naprzemiennie, w tym samym czasie, więc nawet jeśli będziemy jak to pięknie określił "pierdkiem", to jedynie na czas wcielania się w jedną z trzech postaci, bo pozostałe dwie są ustatkowane i na zupełnie innym pułapie. Sam koncept 3 głównych bohaterów jest sporym urozmaiceniem.

Watch Dogs też będzie miało stworzony od zera sandboxowy świat z mnóstwem możliwości
Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy światem i możliwościami jakie zaoferuje V, a jakie Watch Dogs, to nie wiem jakimi kryteriami się kierujesz. Te mnóstwo możliwości WD, czyli wysuwanie słupków, żeby zgubić pościg i jeszcze zapewne parę innych opcji, które raczej ciężko stwiedzić, że rekompensują rozmach piątki.

zapewne z ciekawszym (bo świeżym) wątkiem fabularnym niż GTA V. A odgrzewany kotlet jest dlatego, bo formuła będzie znów taka sama, nie będzie w tym nic nowego czy odkrywczego.

Fabuła gry R* zapewne będzie, jak zwykle, na wysokim poziomie, choć myślę, że i tak znacznie podniosą poprzeczkę w stosunku do poprzednich odsłon. Jak na razie wygląda na dojrzałą, z charakterystycznym czarnym humorem w dialogach. A co do formuły, patrz parę linijek wyżej.

Sam czekam na obie gry i nie wiem jaki jest sens prowadzenia wojen, ale jak widzę bezsensowną krytykę i w dodatku w tak prostackim wydaniu, to aż muszę się do takich bezwartościowych wypocin odnieść.

17.06.2013 15:38
odpowiedz
zanonimizowany850052
14
Generał

A z fanbojami nie dyskutuje

Miałem napisać to samo. Z fanbojami Rockstara nie dyskutuje.

Że GTA V będzie bardziej rozbudowane to od dawna wszyscy chyba wiedzą, ale to nie poziom rozbudowania wpływa na grywalność. Co z tego, że będzie milion rzeczy do robienia skoro większość z nich będzie jakimiś pierdołami typu idź z kumplem grać w golfa albo idź na siłownie.. Komu chce się w to bawić? Mnie takie rzeczy kręciły jak miałem 10 lat. Teraz mnie to nie bawi

GTA Vice City jest dużo mniej rozbudowane od San Andreas, a 100 razy lepsze.

Od gier oczekuję przede wszystkim świetnego klimatu, świetnych misji, innowacji. Watch Dogs ma lepszy klimat, zapewne będzie miało ciekawsze misje, a na dodatek wprowadza coś nowego jak hakowanie. Do tego historia zapowiada się lepiej niż w V, gdzie będzie się grało 3 bohaterami (LOL)

17.06.2013 15:43
odpowiedz
Malaga
73
ma laga

a co też takiego zaoferuje GTA V?

grę w golfa? hahaha, że się tak ładnie wyrażę - na chuj mi to wszystko?
to takie wciskanie dupereli na siłę, żeby przychlasty, które kupią grę jarały się tym ile to różnych popierdółek można zrobić, które ani ciekawe ani szczególnie wciągające a jedynie sztucznie wydłużają rozgrywkę...

a o tych 3 postaciach wiem doskonale, gdybyś czytał wszystkie posty to byś zauważył, no ale jak się ma kurwiki w oczach to wychwytuje się tylko pobieżnie. Prawda jest taka, że te 3 postacie nie wprowadzą różnicy w rozgrywce. W kogo byś się nie zmienił nadal będziesz chłopcem na posyłki, jedyne co się zmieni to szychy z jakimi będziesz rozmawiał i dla których będziesz wykonywał misje.

A co do tego co zaoferuje GTA V vs Watch Dogs - Ubi przynajmniej pokazało jak się gra prezentuje w akcji, a Rockstar z racji swojej dziwnej polityki pokazało jedynie filmowy zwiastun i pare zrzutów ekranowych, które nijak się mają do prawdziwej rozgrywki

17.06.2013 15:45
odpowiedz
Pirat099
83
Dead Already

Klimat to kwestia preferencji. Słoneczne Los Angeles, albo ponure Chicago. Tu nie ma "lepszego", nie "gorszego" klimatu.

17.06.2013 15:46
odpowiedz
Gigsav
45
Consigliere

A mnie właśnie to hucznie zapowiadane hackowanie trochę niepokoi. Oczywiście nie jako idea czy powiew świeżości, bo to - rzecz jasna - świetnie, niemniej na gameplayach... wciśnij X, X, X, X [...].

17.06.2013 15:48
odpowiedz
nagytow
146
Firestarter

Komu chce się w to bawić? Mnie takie rzeczy kręciły jak miałem 10 lat.
Czyli to nie gra dla ciebie, ale jestem pewien, ze kilka milionow ludzi bedzie mialo inne zdanie.

zapewne będzie miało ciekawsze misje
Zapewne bedzie ich 200, zapewne beda dlugie i zapewne kazda bedzie inna. Zapewne.

a na dodatek wprowadza coś nowego jak hakowanie
Faktycznie nowosc, w zadnej grze jeszcze tego nie bylo!

17.06.2013 16:00
😁
odpowiedz
Blackthorn
109
Senator

Do tego historia zapowiada się lepiej niż w V, gdzie będzie się grało 3 bohaterami (LOL)
A to od kiedy ilosc bohaterow w grze, musi oznaczyc slaba jakosc fabuly? Mam ci podac przyklady gier w ktorych wystepuje po kilka grywalnych bohaterow, a fabule maja bardzo dobra?

Prawda jest taka, że te 3 postacie nie wprowadzą różnicy w rozgrywce.
<---
Rockstar potwierdzil, ze kazda z postaci bedzie prezentowac rozne umiejetnosci - m.in. Michael bedzie posiadal tryb bullet-time(inne postacie tez beda mialy swoje specjalne umiejetnosci), ale to powinienes przeciez wiedziec.

W kogo byś się nie zmienił nadal będziesz chłopcem na posyłki, jedyne co się zmieni to szychy z jakimi będziesz rozmawiał i dla których będziesz wykonywał misje.
Strzelam - to ty jestes Wrozbita Maciej?

nagytow -> Mnie zawsze dziwilo(i dalej dziwi) jak mozna skreslac jakas gre ze wzgledu na jakis dodatkowy, malo istotny "bajer".

17.06.2013 16:04
odpowiedz
Pirat099
83
Dead Already

a o tych 3 postaciach wiem doskonale, gdybyś czytał wszystkie posty to byś zauważył, no ale jak się ma kurwiki w oczach to wychwytuje się tylko pobieżnie

Nie wiem skąd w tobie tyle jadu i agresji, ale chyba najwyższy czas, żeby ktoś cię spacyfikował.

Ubi przynajmniej pokazało jak się gra prezentuje w akcji, a Rockstar z racji swojej dziwnej polityki pokazało jedynie filmowy zwiastun i pare zrzutów ekranowych, które nijak się mają do prawdziwej rozgrywk
i

Bo GTA ma swoją tradycję i renome, gracze wiedzą czego sie spodziewać i nie muszą być dodatkowo kuszeni gameplay'ami?

W kogo byś się nie zmienił nadal będziesz chłopcem na posyłki, jedyne co się zmieni to szychy z jakimi będziesz rozmawiał i dla których będziesz wykonywał misje.

Tu wystarczy przytoczyć napady na bank, które mają być stałym elementem gry. Protagoniści samie je organizują i wzajemnie dzielą sie zyskami.

17.06.2013 16:05
odpowiedz
jarooli
94
Would you kindly?

A mnie właśnie to hucznie zapowiadane hackowanie trochę niepokoi. Oczywiście nie jako idea czy powiew świeżości, bo to - rzecz jasna - świetnie, niemniej na gameplayach... wciśnij X, X, X, X

No właśnie mnie też to najbardziej niepokoi. Całe to hakowanie urządzeń w większości polega na wciśnięciu jednego przycisku i uzyskiwania dostępu do większości urządzeń, bez żadnych minigierek, trudności czy innych mechanizmów. Chciałoby się rzec "press X to awesome".

17.06.2013 16:10
odpowiedz
19Darecki89
27
Pretorianin

Malaga--> Spójrz na to z drugiej strony w GTA V jakbyś miał ogromny świat bez takich dupereli jak wspomniałeś wyżej np: golfa to byłby płacz, że jest to pusty świat i nie ma co robić. Wiadomo nie od dziś, że dla 3/4 graczy liczy się fabuła, ale sandbox ma to do siebie, że musi mieć tętniący życiem świat, a taki mini gierki mają ci umilić czas tylko i nic więcej. Skąd wiesz, że 3 postacie nie wprowadzą różnicy ? grałeś ? nie to po co tak piszesz wszystko wyjdzie w praniu może okazać się to zarówno strzałem w dziesiątkę jak i kulą u nogi. Też gdyby tej rewolucji (mówię tu o 3 postaciach) byłby lament, że nic specjalnie nowego nie ma. Jesteś pewnie tak WD mam nadzieje, że nie będę prorokiem abyś później nie płakał iż WD będzie bardzo przypominać ci AC tylko zamiast skakania po dachach będziesz mieć hakowanie.

17.06.2013 16:18
odpowiedz
Pawlo94
95
Illusive Man

Ja się pytam gdzie oni upchali te wszystkie interaktywne rzeczy i wszystkich przechodniów w pamięci Ram PS3 czy Xboxa 360 gdzie mają one jej po 512mb. Jakim kurde cudem ja się pytam. A na pececie będzie trzeba pewnie z 6gb lekko. Tak czy inaczej gra zapowiada się świetnie.

17.06.2013 16:18
odpowiedz
zanonimizowany850052
14
Generał

Faktycznie nowosc, w zadnej grze jeszcze tego nie bylo!

W jakiej grze mogłeś przejąć prawie całkowitą kontrolę nad miastem?

Zapewne.

No bo widzisz.. Obie gry jeszcze nie wyszły i gówno o nich wiemy, ale fanbojom GTA gul skacze jak przeczytają, że ktoś napisał iż Watch Dogs lepiej się zapowiada/prezentuje.

Czyli to nie gra dla ciebie, ale jestem pewien, ze kilka milionow ludzi bedzie mialo inne zdanie.

Kilka milionów ludzi gra codziennie w sieci w COD'a, to wcale nie znaczy, że to dobra gra.

A to od kiedy ilosc bohaterow w grze, musi oznaczyc slaba jakosc fabuly?

Wolę się zżyć z jedną postacią. Lubię historie bardziej osobiste.

Rockstar potwierdzil, ze kazda z postaci bedzie prezentowac rozne umiejetnosci - m.in. Michael bedzie posiadal tryb bullet-time(inne postacie tez beda mialy swoje specjalne umiejetnosci), ale to powinienes przeciez wiedziec.
O popatrz! Bullet time? A ja myślałem, że oni celują w realizm.. O ile w takim Max Payne to rozwiązanie idealnie pasuje, tak w GTA wygląda to dla mnie nieco śmiesznie. Bardzo głupi pomysł IMO

Bo GTA ma swoją tradycję i renome, gracze wiedzą czego sie spodziewać i nie muszą być dodatkowo kuszeni gameplay'ami?

No tak.. Jak ktoś ci prześle płytę z napisem GTA to ma plus 100 do zajebistości, jakby był napis Watch Dogs to byś pewnie kijem nie dotknął. Cóż za magia liter.

17.06.2013 16:31
odpowiedz
Pirat099
83
Dead Already

No tak.. Jak ktoś ci prześle płytę z napisem GTA to ma plus 100 do zajebistości, jakby był napis Watch Dogs to byś pewnie kijem nie dotknął. Cóż za magia liter.

Wyrwałeś moją wypowiedź z kontekstu i błędnie ją interpretujesz. Chodzi o to, że poprzednie odsłony GTA tworzą pogląd na to, jak będzie wyglądała kolejna. Wiadomo czego się spodziewać. Watch Dogs jest na tym tle No Name'em, dlatego Ubisoft musi dużo więcej wysiłku włozyć w to, by przekonać graczy do swojej gry.

17.06.2013 16:42
😁
odpowiedz
Malaga
73
ma laga

Strzelam - to ty jestes Wrozbita Maciej?

that was funny....NOT.
To się nazywa wyciąganie wniosków. W każdej poprzedniej części wcielałeś się w szaraczka z ambicjami i w każdej misji nawet gdy byłeś już wpływowy byłeś wciąż tym samym chłopcem na posyłki co na początku.
Tu będzie tak samo, ale argument o bullet time dla jednej postaci i zapewne przechodzeniu przez ściany u drugiej całkiem zmieni oblicze rozgrywki, z pewnością... i ta buźka obok jest właśnie reakcją na tę wzmiankę o bullet-time

17.06.2013 20:20
odpowiedz
Blackthorn
109
Senator

that was funny....NOT.

Wiedzialem, ze nie zalapiesz. :)

To się nazywa wyciąganie wniosków. W każdej poprzedniej części wcielałeś się w szaraczka z ambicjami i w każdej misji nawet gdy byłeś już wpływowy byłeś wciąż tym samym chłopcem na posyłki co na początku.
Postawiles teze, teraz czekam na argumenty.

Tu będzie tak samo, ale argument o bullet time dla jednej postaci i zapewne przechodzeniu przez ściany u drugiej całkiem zmieni oblicze rozgrywki, z pewnością... i ta buźka obok jest właśnie reakcją na tę wzmiankę o bullet-time
Sam widzisz, ze masz nikle pojecie o postaciach, jak i samym GTA V. Przyznaj poprostu, ze podoba ci sie chusta Aidena Pierca, a GTA V hejtujesz(bardzo "dojrzale" podejscie), bo rockstar nie zapowiedzial jeszcze edycji na blaszaki. Daruj sobie dalsze "wypociny" imitujace dyskusje :)

W jakiej grze mogłeś przejąć prawie całkowitą kontrolę nad miastem?
Seria Saint's Row, Godfather, Assassin's Creed Brotherhood(przyznam sie, ze w nowsze nie gralem), czy tez od biedy GTA: San Andreas. :)

No bo widzisz.. Obie gry jeszcze nie wyszły i gówno o nich wiemy, ale fanbojom GTA gul skacze jak przeczytają, że ktoś napisał iż Watch Dogs lepiej się zapowiada/prezentuje.

Zdejmiesz klapki to zauwazysz, ze to dziala takze w druga strone :)

Wolę się zżyć z jedną postacią. Lubię historie bardziej osobiste.
Tutaj bedziesz mial na dodatek wybor z ktora postacia chcesz sie "zzyc", wiec w czym problem? Poza tym, w grze Yakuza 4(przy 5 jest to lepiej zrobione) masz 4 postacie z ktorymi idzie sie "zzyc" i to wszystko jest wplatane w bdb scenariusz.

O popatrz! Bullet time? A ja myślałem, że oni celują w realizm.. O ile w takim Max Payne to rozwiązanie idealnie pasuje, tak w GTA wygląda to dla mnie nieco śmiesznie. Bardzo głupi pomysł IMO
Myslenie ci nie idzie. Z realizmem celowali w GTA IV. Poza tym, masz do wyboru 3 postacie, a Bullet-time bedzie posiadal tylko i wylacznie Michael(pozostale postacie beda sie specjalizowac w innych dziedzinach). Bez bulwersu, nikt ci nie bedzie przykladal pistoletu do skroni i kazal grac z bullet-timem.

17.06.2013 20:54
odpowiedz
Malaga
73
ma laga

Zdejmiesz klapki to zauwazysz, ze to dziala takze w druga strone :)

ból dupy fanów GTA V... bo ten wątek dotyczy artykułu o Watch Dogs, ale zleciało się stado baranków wielce oburzonych, że autor artykułu śmiał w ogóle stawiać ją obok marki GTA, no jak on śmiał w ogóle!

Sam widzisz, ze masz nikle pojecie o postaciach, jak i samym GTA V. Przyznaj poprostu, ze podoba ci sie chusta Aidena Pierca, a GTA V hejtujesz(bardzo "dojrzale" podejscie), bo rockstar nie zapowiedzial jeszcze edycji na blaszaki. Daruj sobie dalsze "wypociny" imitujace dyskusje :)

czekaj... to idzie jakoś tak: "nie odniose się do tego fragmentu, bo walnąłem babola i mi to wytknął, za to zrobię fajną dygresję z osobistą wycieczką i wstawię tam jeszcze słowo >hejt< żeby wyglądało że nieźle go pojechałem"

no ale jak tu dyskutować z kimś kto twierdzi że inny ficzer dla danej postaci całkowicie zmieni oblicze rozgrywki, gdzie od bitych 4 części (+dodatki) rozgrywka jest tak samo schematyczna, tylko grafika jest nieco lepsza i można więcej głupot robić jak sie nie chce wykonywać misji

17.06.2013 21:09
odpowiedz
Blackthorn
109
Senator

ból dupy fanów GTA V... bo ten wątek dotyczy artykułu o Watch Dogs, ale zleciało się stado baranków wielce oburzonych, że autor artykułu śmiał w ogóle stawiać ją obok marki GTA, no jak on śmiał w ogóle!
A kto powiedzial ze jestem fanem GTA V? To nie mozna miec oko na GTA V i Watch Dogs(kolejnosc alfabetyczna)? Po prostu bawia mnie tacy pieniacze jak ty czy lukas172.

czekaj... to idzie jakoś tak: "nie odniose się do tego fragmentu, bo walnąłem babola i mi to wytknął, za to zrobię fajną dygresję z osobistą wycieczką i wstawię tam jeszcze słowo >hejt< żeby wyglądało że nieźle go pojechałem"
Osobista wycieczka? Wskaz, skoro juz o tym wspominasz. Oczywiscie wskaz tez, gdzie "walnalem babola".

no ale jak tu dyskutować z kimś kto twierdzi że inny ficzer dla danej postaci całkowicie zmieni oblicze rozgrywki, gdzie od bitych 4 części (+dodatki) rozgrywka jest tak samo schematyczna, tylko grafika jest nieco lepsza i można więcej głupot robić jak sie nie chce wykonywać misji
Myslisz ze w Watch Dogs bedzie inaczej, bo bedziesz miec "awesome button"? Pograzasz sie.

17.06.2013 21:53
odpowiedz
Malaga
73
ma laga

owszem, myślę że przez możliwości głównego bohatera gra będzie oferowała coś całkiem innego.
A co do tego "awesome button" chętnie bym usłyszał od speca twojego pokroju jak byś chciał żeby było rozwiązane hakowanie podczas ucieczki w czasie jazdy samochodem... mini gierka w hakowanie?
no to wtedy z pewnością przydałby się Michał z bullet-time lol

17.06.2013 22:04
odpowiedz
nagytow
146
Firestarter

A mnie właśnie to hucznie zapowiadane hackowanie trochę niepokoi. Oczywiście nie jako idea czy powiew świeżości, bo to - rzecz jasna - świetnie, niemniej na gameplayach... wciśnij X, X, X, X
Mogliby zrobic chociaz cos na styl DEHR, bo QTE z jednym przyciskiem to troche slabo, chociaz zalezy jak to wyjdzie w samej grze.

Lukas172

W jakiej grze mogłeś przejąć prawie całkowitą kontrolę nad miastem?
Hmm tak z brzegu... SimCity? Nic nie wiesz o tym przejmowaniu kontroli, ale juz super feature. Bedziesz mogl podnosic slupki i zmieniac swiatla przy ucieczce? Moze cos wiecej? Rozwin, bo najwidoczniej masz znacznie wiecej informacji o tej grze niz inni.

No bo widzisz.. Obie gry jeszcze nie wyszły i gówno o nich wiemy, ale fanbojom GTA gul skacze jak przeczytają, że ktoś napisał iż Watch Dogs lepiej się zapowiada/prezentuje.
Tu sie mylisz. O GTA wiadomo niemal wszystko. W koncu to kolejna czesc znakomitej serii. Wiecej, mocniej, lepiej - proste. Kazda kolejna czesc jest lepsza (dla mnie), Rockstar nie wydal zlej gry (wg mnie), takze moje optymistyczne oczekiwania sa uzasadnione. Z drugiej strony mamy Ubisoft... maja wzloty i upadki. Czekam na Watch Dogs i The Division, ale w tym przypadku czekam do premiery.

Kilka milionów ludzi gra codziennie w sieci w COD'a, to wcale nie znaczy, że to dobra gra.
To znaczy, ze CoD to jest bardzo dobra gra, ktora doskonale trafia w gusta graczy. To, ze nie ty jestes jej targetem, nie znaczy, ze jest ona zla.

17.06.2013 22:11
odpowiedz
Malaga
73
ma laga

polecam poczytać o grze zamiast oglądać tylko filmiki, gdzie ciągle wymieniane są te słupki.
Akurat o tym co można hackować pisali nawet przy okazji tej zapowiedzi, no ale jak się czyta tylko tytuł i porównanie do GTA to nic dziwnego, że zamiast czytać dalej wyciera się toczącą pianę z ust.

29.06.2013 02:05
odpowiedz
Nolifer
112
The Highest

Ciekawe na ile godzin ta gra starczy ? Z tego co było dane już przeczytać , pewnie setki jak nie więcej ... no i nieograniczona zabawa z mieście.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze