Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Project 5 Przed premierą

Przed premierą 16 sierpnia 2012, 10:32

autor: Adrian Werner

Nuclear Union - widzieliśmy kolejne post-apokaliptyczne RPG rodem z Rosji

Nuclear Union to postapokaliptyczne cRPG autorów Men of War. Na targach gamescom mieliśmy okazję obejrzeć wczesną wersję gry i spodobało nam się to, co zobaczyliśmy.

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

NUCLEAR UNION W SKRÓCIE:
  • świat, w którym kryzys kubański zakończył się wojną;
  • głównym bohaterem jest radziecki oficer;
  • grę tworzą autorzy Men of War;
  • systemem walki przypomina mieszankę Mass Effecta i Fallouta 3;
  • charakterystyczna dla rosyjskich produkcji tego typu oprawa wizualna;
  • premiera w przyszłym roku.

Deweloperzy ze Wschodu znani są z bardzo ciekawego podejścia do tematyki postapokaliptycznej, znacząco odmiennego od tego, co oferują amerykańskie produkcje pokroju serii Fallout. Marki takie jak S.T.A.L.K.E.R. czy Metro podbiły serca graczy na całym świecie, teraz ten wyczyn chce powtórzyć firma 1C, serwując nam Nuclear Union.

Gra powstaje w studiu Best Way. Zespół ten jest doskonale znany fanom rozbudowanych pozycji wojennych, dzięki takim tytułom jak Soldiers: Heroes of WWII, Faces of War oraz przede wszystkim Men of War. Ta sprawdzona ekipa postanowiła, że najwyższy czas na odmianę, i wzięła się za tworzenie gry RPG. Autorzy postawili na ciekawą alternatywną wizję współczesności. Punktem, w którym świat nasz i ten z Nuclear Union się rozchodzą, jest rok 1962, a konkretnie kryzys kubański. Wtedy niewiele brakowało, aby rozpoczął się konflikt atomowy. Nam udało się uniknąć tego losu. Takiego szczęścia nie mieli natomiast ludzie zamieszkujący uniwersum wykreowane przez Best Way. Tam obie strony odpaliły rakiety, w wyniku czego śmierć poniosła połowa ziemskiej populacji, a większość powierzchni planety została skażona do tego stopnia, że życie na niej stało się prawie niemożliwe.

W przeważającej mierze postapokaliptycznych światów skutkiem atomowej zagłady jest całkowity rozpad struktur państwowych. Nuclear Union jest inne. W tym uniwersum Związek Radziecki był dobrze przygotowany na amerykański atak. Najbardziej wartościowi obywatele oraz duża cześć infrastruktury przemysłowej i naukowej zostały przeniesione do wnętrza podziemnych bunkrów. Ewakuacja okazała się całkiem skuteczna. Akcja gry rozpoczyna się pięćdziesiąt lat po zrzuceniu bomb. Podczas gdy los Stanów Zjednoczonych pozostaje jedną wielka niewiadomą, Związek Radziecki wciąż trwa. Jego znaczenie zmalało, cześć terytoriów wymknęła się spod kontroli, ale wciąż pozostaje potężny i wierny komunistycznym ideałom.

Wcielimy się w radzieckiego oficera, który był jednym z pilotów zrzucających bomby. Oznacza to, że w momencie rozpoczęcia akcji gry ma on co najmniej siedemdziesiąt lat, a mimo to wciąż wygląda młodo. Odkrycie sekretu tego fenomenu oraz poznanie prawdy o tym, co działo się z bohaterem przez ostatnich pięć dekad, ma być jednym z głównych wątków napędzających fabułę. Zanim otrzymamy odpowiedzi na te pytania, czeka nas oczywiście masa przygód. Zabawę zaczniemy od przedarcia się przez zniszczone ulice Moskwy aż do jej centrum, gdzie zlokalizowano nową stolicę Związku Radzieckiego, czyli w większości podziemne miasto nazwane Pebedograd. Tam odnajdziemy kogoś wyższego stopniem i zdamy mu raport z wywołania wojny. Autorzy Nuclear Union mają spore ambicje fabularne, więc w trakcie kampanii zostaniemy postawieni przed masą trudnych wyborów moralnych i większość z nich nie będzie czarno-biała.

Zniszczony siłą atomu świat gry przypomina to, co widzieliśmy w serii S.T.A.L.K.E.R. Od nuklearnej apokalipsy upłynęło pół wieku, więc zdewastowane ulice i domy oraz opuszczone pojazdy objęła we władanie roślinność. Wszystko ma specyficzny, brudny i przerdzewiały koloryt, do jakiego przyzwyczaiły nas wschodnie produkcje tego typu. Radiacja wywołała naturalnie również szereg przerażających mutacji. W trakcie krótkiej prezentacji miałem okazję zobaczyć m.in. gigantyczne pająki i osy oraz zmutowanych w pokraczne monstra ludzi. Nie zabraknie też zwykłych bandytów, którzy dzięki uzbrojeniu mogą być często znacznie groźniejsi niż jakiekolwiek potwory.

Graliśmy w Mount & Blade 2: Bannerlord – na ten sandbox warto czekać
Graliśmy w Mount & Blade 2: Bannerlord – na ten sandbox warto czekać

Przed premierą

W dalekiej Turcji szykuje się nam po cichu średniowieczna piaskownica totalna. Drugi Mount & Blade to gra całkowicie niszowa i wyraźnie nieoszlifowana, ale przy tym powalająca swoją skalą. Nic dziwnego, że powstaje tak długo!

Outer Worlds to najlepszy Fallout: New Vegas 2, na jakiego możecie liczyć
Outer Worlds to najlepszy Fallout: New Vegas 2, na jakiego możecie liczyć

Przed premierą

Czekacie jeszcze na sequel Fallouta: New Vegas? Nie czekajcie, szanse są nikłe. Zamiast tego zainteresujcie się nowym RPG od Obsidian Entertainment – The Outer Worlds. Grą, która ma prawie wszystkie cechy kultowego F:NV… wygląda nawet podobnie drewnianie.

Graliśmy w The Elder Scrolls: Blades – jaki jest kieszonkowy Skyrim?
Graliśmy w The Elder Scrolls: Blades – jaki jest kieszonkowy Skyrim?

Przed premierą

The Elder Scrolls: Blades wygląda imponująco na telefonie, ale dużo traci podczas samej rozgrywki. Zamiast pomysłowego Fallouta: Shelter w świecie Tamriel mamy uboższego pod każdym względem „Skyrima na komórki”.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
16.08.2012 11:45
Dead Men
113
Generał

FALLOUT 3 VATS to cudo GATS ale się wysiliły ....

16.08.2012 12:27
odpowiedz
zanonimizowany837901
20
Centurion

Wolę nowe Metro.

16.08.2012 12:47
odpowiedz
arczi950
5
Junior

Mam nadzieje ze blizej tej grze bedzie do stalkera niz do fallouta. Moze wypelni ta dziure i bedziemy mieli dobre post apo wschodnie(nastepna czesc stalkera zostala wstrzymana).

16.08.2012 12:55
odpowiedz
FoxSTN
20
Generał

Uwielbiam taki klimat gier : )

16.08.2012 13:40
odpowiedz
zanonimizowany758948
44
Generał

Zapowiada się coś naprawdę ciekawego. Sprawia wrażenie lepszej gry od Metra które jest grą liniową i FPS'em.

16.08.2012 14:11
odpowiedz
Altres
31
Centurion

arczi950 według plotek Bethesda wykupiła prawa do Stalkera 2, miejmy nadzieję że to prawda i że nie zmienią zbyt wiele w grze, ale co prawda to prawda S.T.A.L.K.E.R jest pierwszą taką grą i najlepszą.

16.08.2012 14:16
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

Muszę przyznać, że na screenach i papierze prezentuje się całkiem fajnie, zapewne stalker to nie będzie, ale nie ma co od razu porównywać do najlepszych, tak czy inaczej czekam na tę produkcję, z całą pewnością spróbuję, może będzie jakaś ciekawa alternatywa dla zamordowanego STALKERa 2

16.08.2012 15:04
👍
odpowiedz
Arcadius
85
Konsul

Kolejna gra postapokaliptyczna to świetna wiadomość. Na błędy nie ma co teraz patrzeć na razie skoro do premiery jeszcze kupa czasu. Póki co fajny pomysł, rosyjskie ( a więc bliższe nam niż z fallouta ) klimaty. Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje.
PS: dwie uwagi:
1) w tytule CHYBA myślnik jest zbędny.
2) nazywanie Wiedźmina 2 gigantem to lekka przesada... wiadomo , jest to świetna produkcja , ale ogólnie pod wieloma względami także tymi poza samą grą ustępuje największym.

16.08.2012 16:43
odpowiedz
Bibel
142
Konsul

Swiat fajnie, grafa fajnie ale po cholere fps/tps? BLEE
Falloutobliviono podonym grom mowie stanowcze nie.

16.08.2012 17:01
😊
odpowiedz
Flyby
172
Outsider

A ja mówię tak ;) I poczekam z chęcią (właśnie dlatego że "Falloutooblivionowe" ;))

16.08.2012 17:32
odpowiedz
uookie
94
Pretorianin

wszystko pięknie, tylko co w tej grze robią wielkie pająki? nie to, że boję się pająków, ale wielkie pają ki są takie groteskowe, a ich istnienie w apokaliptycznym świecie nielogiczne. przecież na skarżonej ziemi trudno o pożywienie, jak więc te pająki wyrosły na giganty? jedząc gruz?

16.08.2012 17:47
odpowiedz
ubersniper
88
Pretorianin

Nie kupuję tego. Coś nie gra. Brak tego czegoś co ma Stalker.

16.08.2012 23:39
odpowiedz
KarolOsiak
21
Konsul

Wolałbym kolejną część Fallout,ale tym tytułem też warto się zainteresować,chociaż w następnym roku i tak pewnie będzie Metro:Last Light.

spoiler start

Klimaty postapokalipsy zawsze spoko

spoiler stop

17.08.2012 00:23
odpowiedz
zanonimizowany789322
28
Senator

Zapowiada się całkiem dobrze. Oby tylko ambicje nie przerosły sił(i środków), bo może wyjść naprawdę coś ciekawego.

18.08.2012 12:37
😊
odpowiedz
Baalnazzar
117
Generał

Mnie cieszy fakt powstawania gry w takim klimacie. Oby studio się spisało i wyszło z tego projektu coś ciekawego :)

18.08.2012 22:08
odpowiedz
bajf
67
Konsul

Żeby nie stało się z tą grą to co z pierwszym Stalkerem.

19.08.2012 11:40
odpowiedz
AssasinBlade
16
Legionista

Pierwszy obrazek w artykule przypomina mi Resident Evil... może to tylko moje skojarzenie. Na dany moment nie da się o tym nic specjalnego powiedzieć, ale jak na razie stwierdzam, że szału nie ma, dupy nie rozrywa. Ale poczeka się i zobaczy co z tego wyjdzie ^^

22.08.2012 16:26
odpowiedz
Nolifer
112
The Highest

Uwielbiam postapokaliptyczne gry RPG , więc na tej grze zdecydowanie będę się bliżej przypatrywał .

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze