Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Hitman: Absolution Przed premierą

Przed premierą 6 czerwca 2012, 12:23

autor: ElMundo

Hitman: Rozgrzeszenie na E3 2012 - sprawdzamy w akcji nowe zlecenia Agenta 47

Agent 47 udowadnia, że pomimo upływu lat nadal jest najskuteczniejszym zabójcą. Na targach E3 2012 zagraliśmy w jedną misję i jesteśmy pewni, że w Hitman: Rozgrzeszenie odnajdą sie zarówno zwolennicy cichego podejścia jak i mniej subtelnych rozwiązań.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry Hitman: Rozgrzeszenie - Agent 47 nie powiedział ostatniego słowa

Artykuł powstał na bazie wersji X360.

Agent 47 po kilkuletniej przerwie próbuje z przytupem powrócić do świata pełnego brutalności, przestępstw i szemranych interesów. W Hitman: Rozgrzeszenie śmiertelnie skuteczny i wyrachowany do bólu zabójca ponownie wyrusza na łowy, jednocześnie potwierdzając, że garota i pistolet z tłumikiem to w jego ręku znakomite narzędzia do przeprowadzania perfekcyjnych egzekucji.

O tym, że mamy do czynienia z prawdziwym specjalistą w swoim fachu, przekonujemy się podczas kilkunastominutowej prezentacji misji „The Streets of Hope”. Nasz bohater trafia do dzielnicy kontrolowanej przez gang The Cougars, terroryzujący okolicznych mieszkańców. Celem misji jest wyeliminowanie czterech przestępców patrolujących teren i zlikwidowanie szefa całej szajki, ukrywającego się gdzieś w czeluściach swojej rezydencji.

Już początkowe minuty prezentowanego fragmentu rozgrywki pokazują funkcjonalność zupełnie nowych możliwości, jakimi dysponuje protagonista. W dotarciu do pierwszego z grupki przeciwników wydatnie pomaga mu tryb instynktu, pozwalający na szybkie oznaczenie potencjalnych wrogów oraz elementów otoczenia, które mogą zostać wykorzystane do sprawnego przemieszczania się i jednoczesnego pozbywania niewygodnych świadków. Chcąc uniknąć niepotrzebnego rozgłosu, nasz cichy zabójca przenosi się do pobliskiego sklepu i lokalizuje sprzedawczynię oraz gangstera załatwiającego swoje interesy na piętrze budynku. Dzięki tej wyjątkowej umiejętności bohater szybko poznaje ścieżkę, którą porusza się kobieta, jak również wszystkie możliwości odwrócenia jej uwagi. Agent 47 tym razem wybiera niezbyt skomplikowany, acz skuteczny wabik – włączone radio przykuwa uwagę niewiasty, co pozwala mu przedostać się na wyższą kondygnację i błyskawicznie rozprawić z oponentem.

Tryb instynktu to zdecydowanie najciekawsza nowość w nadchodzącym Hitmanie, znajdująca zastosowanie w wielu momentach prezentowanego fragmentu. Odkrywanie potencjalnych, najczęściej bezszelestnych rozwiązań sprawia niesamowitą frajdę i – co najważniejsze – jest niezwykle przydatne. Przekonujemy się o tym już po chwili, gdy za pomocą tej umiejętności szybko infiltrujemy pobliski garaż, niepostrzeżenie prześlizgując się na dach budynku i dusząc garotą kolejnego z grupki lokalnych zbirów. Fani serii, uwielbiający wielogodzinne planowanie kolejnych posunięć, mogą spać spokojnie – ułatwianie sobie sprawy za pomocą tej funkcji jest dobrowolne, choć – co trzeba przyznać – szalenie uprzyjemnia rozgrywkę i otwiera przed graczem szereg nowych możliwości.

Nowy Hitman przyniesie również ogromne zmiany w zakresie interakcji z otoczeniem. Wykorzystywanie przedmiotów i alternatywnych dróg prowadzących do celu stanie się jednym z głównych czynników wpływających na powodzenie akcji. Agent 47 posłuży się nie tylko różnego rodzaju skrzyniami, butelkami czy metalowymi narzędziami, ale również zupełnie przypadkowymi znajdźkami, które tylko z pozoru wydają się bezużyteczne. W dotarciu do kolejnego z gangsterów naszemu bohaterowi wydatnie pomaga leżąca nieopodal ścieżki sporych rozmiarów... psia kość, której najpierw używa do ogłuszenia krążącego nieopodal mechanika, a następnie do zaspokojenia apetytu nieprzyjaźnie nastawionego czworonoga. Stosowanie nieszablonowych rozwiązań znajduje odzwierciedlenie w statystykach misji i w punktacji podsumowującej nasze dokonania.

Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro
Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro

Przed premierą

W nowym Metrze metra nie ma, ale też jest... wiecie, tak samo jak z bunkrami. Artiom po całym życiu spędzonym w tunelach moskiewskiej kolei podziemnej wyrusza w podróż po Rosji pociągiem i to rodzi pytanie, czy to jeszcze jest Metro?

Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania
Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania

Przed premierą

Lepsze zazwyczaj jest wrogiem dobrego – a przy nowej wersji Resident Evil 2 Capcom zamierza dość sporo namieszać w formule pierwowzoru. Po zagraniu w nowego Residenta jestem jednak przekonany, że Japończycy wiedzą, co robią.

Doom Eternal – tak powinno się traktować legendy!
Doom Eternal – tak powinno się traktować legendy!

Przed premierą

Doom Eternal nie zapowiada się na bezpieczny sequel. To będzie coś jak druga część Terminatora czy Obcego przy swoich pierwowzorach, a ponadto prawdziwy hołd oddany klasycznej wersji Dooma. Tak powinno się traktować legendarne marki z lat 90.!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.06.2012 14:37
👍
Ghost2P
97
Fuck Society

Wygląda na to, że nowy Hitman nie zawiedzie.

06.06.2012 15:27
odpowiedz
Harry M
125
Master czaszka

Trzeba zamawiać

06.06.2012 17:25
odpowiedz
zanonimizowany755031
42
Pretorianin

Podoba mi się, że producenci gry są odporni na pi..dolenie graczy. Hitman nie ma brody! W innych grach to już saga musi być! Jakie to ważne, a żeby kontynuacja a prikłel, a sikłel, a pizdryk, a ten z tym, a teraz bez niego,a bo się zestarzeć musiał, a w dupie to mam.
Mam nadzieję sączyć lewele godzinami, bez żadnej pomocy, popijając martini gapić się w tłum. Pijany od niego, zlikwidować cel, po swojemu, po staremu.

06.06.2012 17:51
odpowiedz
Marcines18
59
Senator

Też czekam, mam nadzieję, że warto.

06.06.2012 17:58
odpowiedz
Kreek
65
Senator

Czy był w ogóle jakiś moment na prezentacji w której 47 się odzywa? Jeśli tak, to jego głos przypomina...?

06.06.2012 17:59
odpowiedz
ElMundo.
59
Mr Lazy

GRYOnline.plTeam

Kreek - Z tego co pamiętam, Agent 47 nie odezwał się ani razu ;)

06.06.2012 19:20
odpowiedz
Kamol19
37
Pretorianin

W Blood Money się odzywał..

06.06.2012 19:21
odpowiedz
Kreek
65
Senator

Odzywał się we wszystkich odsłonach, ale teraz zmienili mu aktora, i chyba Square Enix w obawie o shitstorm wybiera tylko te fragmenty do prezentacji, w których milczy jak grób.

06.06.2012 19:52
odpowiedz
Sebo1020
108
Generał

Kreek--> Mnie tez to strasznie dziwi, samo to ze twórcy nic na ten temat nie mówią pokazuje ze coś jest na rzeczy

06.06.2012 20:11
odpowiedz
kukiUN
82
Pretorianin

Najlepsza część trailera to samochód hitmana :)

06.06.2012 20:23
odpowiedz
FoxSTN
20
Generał

Jedna z najlepszych gier tego roku : )

06.06.2012 20:44
odpowiedz
tevez31
1
Junior

zgadzam się z Tobą :) najbardziej oczekiwana gra roku :)

07.06.2012 07:23
odpowiedz
victripius
89
Joker

Zaraz obok AC III jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier tego roku. Będzie się działo :)

07.06.2012 13:23
odpowiedz
m4teja
20
Legionista

a gdziez to moznaby zobaczyc owe streets of hope?
poza chinatown i juz dawno udostepniana ucieczka przed policja nie moge innego gameplaya w necie namierzyc

07.06.2012 23:32
odpowiedz
x4r
87
Assassins Master

Mam nadzieje że te wszystkie ułatwienia będą niedostępne na najwyższym poziomie trudności :) bo ten "tryb instynktu" jak i "point shooting" to robienie z gracza jakiegoś ułomnego...co ja nie umiem posługiwać się myszką albo myśleć nie potrafię ? OMG. A wy tu jeszcze piszecie: "Tryb instynktu otwiera szereg niespotykanych dotąd możliwości" jedynie co otwiera to myślenie bezmózgim kretynom i skraca przechodzenie gry o połowę a później pretensje do całego świata że nie ma się ochoty do niej wracać, no tak bo te ułatwienia to prawie jak gra na kodach. Ile to ja już razy wracałem do Blood Money i każdą misje na kilkadziesiąt sposobów przechodziłem to się nie da zliczyć i zawsze daje radoche. Tak samo będzie z Absolution i mam nadzieje że utrzyma swój poziom albo nawet przewyższy Blood Money, nie po to czekałem 6 lat...

09.06.2012 14:39
odpowiedz
Harry M
125
Master czaszka

Tak późno ale co tam.
Kreek - a kto spowiadał się księdzu na początku Silen Assasin? Gadał, gadał agent 47

09.06.2012 18:43
👍
odpowiedz
rj
113
Konsul

Nie mogę się już doczekać premiery, Hitman w dobrej formie! A może i w najlepszej spośród wszystkich poprzednich części? Oby, zobaczymy!

10.06.2012 01:21
odpowiedz
zanonimizowany778857
12
Chorąży

Oby nie było czego Wybaczać.

21.06.2012 00:59
odpowiedz
Nolifer
112
The Highest

No to super :) Gdyby jeszcze w menu była "Ave Maria" To już naprawdę będę wniebowzięty klimatem .

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze