Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 30 września 2011, 13:37

autor: Antares

Disney Universe - zapowiedź konkurenta dla Little Big Planet i LEGO

Nowa gra Disneya ma ambicje stanąć do walki z seriami LEGO i Little Big Planet. Czym Disney Universe chce zachęcić do siebie najmłodszych?

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Artykuł powstał na bazie wersji X360.

Rynek gier wideo ostatnimi czasy nie cierpi na przesyt dobrych przygodowych gier akcji dla najmłodszych. Poza tytułami od Nintendo w ciągu ostatnich lat na prowadzenie wysunęły się głównie produkcje z serii LEGO oraz marka Little Big Planet dostępna wyłącznie na konsolach Sony. Na tym lista hitów się kończy. Disney Interactive Studios ma zamiar to zmienić, wydając Disney Universe – grę familijną nastawioną na czteroosobową kooperacyjną rozgrywkę. Mieliśmy okazję przetestować ją podczas jesiennej konferencji CD Projektu, która odbyła się w Warszawie.

Na graczy czeka sześć pełnych przygód światów oraz 64 kostiumy postaci – wszystko na licencji Disneya, w tym filmy pochodzące ze studia Pixar. Fabuła nie jest zbyt skomplikowana, jak na pozycję adresowaną do dzieci przystało. Zły haker zaszkodził wirtualnym krainom Disneya i tylko gracze mogą pokrzyżować jego niecne plany. Pomogą im w tym wspomniane już przebrania, reprezentujące postacie znane z poszczególnych filmów. Poza walorami estetycznymi będą się one różnić specjalnymi zdolnościami, rozwijanymi w miarę postępów w grze. W trakcie pokazu w skład naszej drużyny wchodził Kot z Cheshire z Alicji w Krainie Czarów w reżyserii Tima Burtona, Pumba z Króla Lwa, Jack Sparrow z Piratów z Karaibów oraz Tron (awatar programu z filmu o tym samym tytule). Niewątpliwie w żadnej innej grze nie znalazło się dotychczas tylu bohaterów Disneya naraz.

Disney Universe najłatwiej określić jako połączenie cech serii LEGO i Little Big Planet. Z tej pierwszej zaczerpnięto sposób prezentowania rozgrywki, zaś z drugiej zabawę fizyką otoczenia oraz charakterystyczne uczucie „bezwładu” podczas wykonywania skoków. Na tym podobieństwa się kończą, gdyż w grze zawarto też wiele nowatorskich pomysłów. Ideą rozrywki jest bowiem zjawisko pozytywnej rywalizacji między zasiadającymi wspólnie przed telewizorem graczami Przechodzenie poszczególnych etapów wymaga współpracy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by uprzykrzać kompanom życie. Na planszach porozmieszczane są bowiem różne znajdźki – zarówno pozytywne, jak i takie, które mogą innym zaszkodzić. Od nas zależy, czy nie podłożymy komuś przysłowiowej świni, chcąc przejąć jego zasoby punktowe. Zamiast rozwiązywać zagadki, na początku pokazu zadowoliliśmy się więc radosnym okładaniem się po głowach oraz ciskaniem podniesionymi przedmiotami, a nawet towarzyszami z drużyny.

Sterowanie oparto raptem na kilku przyciskach, celem dotarcia do osób niemających na co dzień do czynienia z kontrolerem. Zamiarem autorów Disney Universe jest bowiem stworzenie tytułu, w który rodzice bez przeszkód zagrają ze swoimi dziećmi. Przyznam, że to bardzo dobry pomysł, ponieważ dotychczas zapewne niejeden młody gracz zmuszony był ustąpić wobec niewiedzy swojej rodziny, gdy próbował wciągnąć ją do wspólnej zabawy. Poziom trudności ma być dostosowywany na bieżąco, dzięki czemu wspólne przygody nie powinny stać się ani zbyt łatwe dla czterech osób, ani za trudne dla jednej. Jest to istotne, bowiem niektóre zagadki wymagają współpracy kilku osób – na przykład, gdy w świecie Piratów z Karaibów należy opuścić most zwodzony i przepchnąć wielką armatę.

Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro
Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro

Przed premierą

W nowym Metrze metra nie ma, ale też jest... wiecie, tak samo jak z bunkrami. Artiom po całym życiu spędzonym w tunelach moskiewskiej kolei podziemnej wyrusza w podróż po Rosji pociągiem i to rodzi pytanie, czy to jeszcze jest Metro?

Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania
Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania

Przed premierą

Lepsze zazwyczaj jest wrogiem dobrego – a przy nowej wersji Resident Evil 2 Capcom zamierza dość sporo namieszać w formule pierwowzoru. Po zagraniu w nowego Residenta jestem jednak przekonany, że Japończycy wiedzą, co robią.

Graliśmy w Metro Exodus – słowiańskie postapo nie wybacza
Graliśmy w Metro Exodus – słowiańskie postapo nie wybacza

Przed premierą

Metro nie wybacza. To trudna gra, musimy przechodzić ją uważnie, bo inaczej będzie nam ciężko. Pojechaliśmy do Londynu, żeby jeszcze przed targami E3 zobaczyć jak się ma słowiańska postapokalipsa od 4A Games.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
30.09.2011 13:35
adi123321
113
Generał

dzisiejszy news
Jeżeli zainteresowała cię ta zapowiedź gry
i chcesz ją przeczytać w całości

ta zapowiedź jest przygotowana dla czytelników posiadających abonamenty,
niedługo pojawi się na serwisie informacyjnym i będzie dostępna
bezpłatnie przez 14 dni dla wszystkich czytelników

zobacz najnowsze zapowiedzi dostępne za darmo dla wszystkich czytelników

dostęp do wszystkich zapowiedzi i innych materiałów zapewnią ci abonamenty

dziękuje dobranoc :)

30.09.2011 13:40
odpowiedz
Gambrinus84
90
GOL

GRYOnline.plRedakcja

Mój błąd.

Już wyciągnięte:>

30.09.2011 22:49
odpowiedz
Mepha
71
Mhroczny Pogromca

Ciekawie, chętnie obczaję.

01.10.2011 14:23
odpowiedz
Harry M
125
Master czaszka

Ech co się dzieje z Disney'em

01.10.2011 16:53
odpowiedz
Radanos
80
Tytanowy Janusz

@Harry M.
O co Ci chodzi? Czasów świetności Disney'a i tak nie pamiętasz, bo jesteś za młody. Zresztą, ta gra to jedna z nielicznych pozytywnych rzeczy związanych z Disneyem w ostatnim czasie.

01.10.2011 17:07
odpowiedz
zanonimizowany743499
21
Generał

[4] Akurat ta gra zapowiada się super szczególnie że jest związana z normalnymi filmami Disneya a nie z tym syfem pokroju Hanny Montany i reszty tych gównianych seriali

02.10.2011 13:36
odpowiedz
Franusss
104
Generał

" Kcieciol [4] Akurat ta gra zapowiada się super szczególnie że jest związana z normalnymi filmami Disneya a nie z tym syfem pokroju Hanny Montany i reszty tych gównianych seriali"

POPIERAM W 100000% ! ! !

03.10.2011 00:09
odpowiedz
krzychu2k7
39
Konsul

Disney Disneyem, Pixar w szczytowej formie - polecam Toy Story 3, szczególnie starszym :)

03.10.2011 17:48
odpowiedz
vojak_2
40
Generał

kasa kasa kasa

05.10.2011 18:44
odpowiedz
victripius
89
Joker

Może to być całkiem ciekawa konkurencja dla gier z serii LEGO, które już od jakiegoś czasu rządzą w tego typu rozgrywce :)

10.10.2011 00:06
odpowiedz
Nolifer
112
The Highest

Stare , dobre kreskówki Disneya :)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze