Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 19 lipca 2010, 11:35

Battlestar Galactica Online - zapowiedź

Jeden z najciekawszych seriali science fiction w przeglądarce internetowej. Czy firma Bigpoint Games zdoła zrewolucjonizować gatunek?

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Artykuł powstał na bazie wersji WWW.

Wszyscy znamy lub przynajmniej kojarzymy charakterystycznych bohaterów serialu Star Trek. W rankingach na najlepszy telewizyjny produkt z gatunku science fiction seria ta przegrywa przeważnie z jednym tylko konkurentem: Battlestar Galactica. Uniwersum wykreowane przez Glena A. Larsona pod koniec lat 70 ubiegłego wieku jest faworytem dzięki ciekawej fabule, świetnej akcji i zapadającym w pamięć postaciom. Opowieść przenosi nas w przyszłość, w której zdziesiątkowana rasa ludzka zmaga się z cybernetycznymi Cylonami, dysponując właściwie tylko tytułowym kosmicznym okrętem bojowym. Dramatyczna walka komandora Adamy i jego załogi była tematem kilku wyjątkowo przeciętnych gier. Teraz sprawą zainteresowało się Bigpoint Games, znane miłośnikom przeglądarkowych produkcji. Czy firmie uda się ograniczyć legendę do takiej postaci?

Eksplorując niemal nieskończoną przestrzeń, wykonamy wiele misjii będziemy wydobywać surowce.

Gry przeglądarkowe zyskały na popularności kilka lat temu i obecnie są ważną częścią rynku – w końcu interesują się nimi nawet studia znane głównie z wysokobudżetowych tytułów (BioWare, id Software). Jednocześnie jednak ten typ produkcji nadal jest uznawany za gorszy, a poszczególne pozycje traktowane z przymrużeniem oka. Bigpoint Games to prawdziwy weteran tej części branży – firma ma na koncie grubo ponad 20 różnych gier, w tym co najmniej 5 licencjonowanych. Jan Wergin, jeden z twórców, zapewnia, że Battlestar Galactica Online będzie godnie reprezentować uniwersum i jednocześnie wpisywać się w tradycję studia. Jego zdaniem format przeglądarkowy wiąże się z kilkoma zaletami: systemem freemium (darmowa gra, płatne dodatkowe przedmioty) i możliwością wprowadzania nawet cotygodniowych aktualizacji.

W dużym skrócie Battlestar Galactica Online będzie taktyczną strzelanką kosmiczną (TPP), wzbogaconą o wiele interaktywnych elementów, zadania oraz system rozwoju. Wszystko to zostanie połączone wciągającą i angażującą linią fabularną, która pozwoli graczom wcielić się w dwie strony konfliktu – ludzi i Cylonów. Początkowo w produkcję zagramy na stronie internetowej kanału SyFy (znanego u nas jako Sci-Fi Channel), ale później twórcy przeniosą ją na niezależny serwis. Do wykreowania kosmicznych przestrzeni autorzy posłużyli się wszechstronnym silnikiem Unity, który zapewnia bezproblemową integrację z prawie każdą przeglądarką (z Chromem na czele) i jednocześnie generuje imponującą oprawę wizualną. To sprawi, że Battlestar Galactica Online będzie pretendować do miana najładniejszej gry przeglądarkowej.

Graliśmy w My Summer Car – samochodowy survival dla wytrwałych
Graliśmy w My Summer Car – samochodowy survival dla wytrwałych

Przed premierą

Lato, urlop, własna bryka – My Summer Car brzmi jak lekka, wakacyjna przygoda, ale w rzeczywistości to hardkorowy symulator dla wytrwałych.

Star Citizen -  spełnienie marzeń fanów kosmicznych symulatorów?
Star Citizen - spełnienie marzeń fanów kosmicznych symulatorów?

Przed premierą

Chris Roberts ma prawie 30 milionów dolarów na wprowadzenie w życie nowoczesnej mieszanki Wing Commandera, Privateera i Freelancera. Rozmach Star Citizena jest ogromny, ale równie wielkie są oczekiwania fanów.

Gra Star Citizen, czyli co najlepsze z Wing Commandera, Privateera i EVE Online
Gra Star Citizen, czyli co najlepsze z Wing Commandera, Privateera i EVE Online

Przed premierą

Chris Roberts chce przywrócić blask gatunkowi kosmicznych symulatorów tworząc grę, która połączy jakość bitew i fabuły z Wing Commandera z otwartym światem Privateera.