Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 25 sierpnia 2008, 10:34

autor: Shinobix

Guitar Hero: World Tour - GC 2008

Wychodząc z prezentacji Guitar Hero World Tour i patrząc na miny dziennikarzy z całego świata, mogliśmy stwierdzić jedno: nie tylko my uważamy World Tour za jedną z najlepszych gier tegorocznych targów.

Przeczytaj recenzję Guitar Hero: World Tour - recenzja gry

Artykuł powstał na bazie wersji X360.

Dotychczas wielobiegunowy rynek gier muzycznych w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy zamienił się w wojnę dwu wielkich tytułów – Guitar Hero oraz Rock Band. Ten ostatni wprowadził rynek w świat plastikowych instrumentów (a dokładniej perkusji), dostępnych dotychczas głównie w zamorskich salonach gier. Wychodząc z prezentacji Guitar Hero World Tour i patrząc na miny dziennikarzy z całego świata, mogliśmy stwierdzić jedno: nie tylko my uważamy World Tour za jedną z najlepszych gier tegorocznych targów. Mieliśmy okazję dotknąć, zagrać, zobaczyć, posłuchać i na końcu zupełnie zaniemówić.

Zastępujący mostek przycisk do odpalania Starpower, dłuższa „struna” oraz potencjometr.

Gitara do czwartej części cyklu wygląda na znacznie bardziej solidną. „Struna” jest jakby masywniejsza, dłuższa i w konsekwencji wygodniejsza w użyciu. Nie licząc dodatkowych dotykowych przycisków na gryfie, całość składa się, tak samo jak w pierwszej części, z gryfu i korpusu. Zupełną nowością są jednak perkusja i mikrofon, dotychczas zarezerwowane jedynie dla właścicieli pełnej wersji Rock Band.

Bezprzewodowa perkusja składa się z dwu talerzy i trzech bębnów, przy czym z pozoru wygląda jakby mniej solidnie od poprzedniej wersji. W rzeczywistości jest na odwrót – uderzając pałeczkami, nie słyszymy już drewnianego łupnięcia a la perkusja z Rock Band, ale milsze dla ucha dźwięki wydawane przez małe bębenki. Pedał wygląda na nieco mniejszy i niższy, i można mieć nadzieję, że będzie łamał się rzadziej niż jego rockbandowy odpowiednik. Jednak leży luźno na podłodze – oby nie powodowało to jego nadmiernego przesuwania. Jeśli na tę chwilę mielibyśmy się do czegoś przyczepić, to jest to solidność uchwytów na talerze – doszły do nas informacje, iż podczas gry zdarza się, że mocniejsze uderzenie może sprawić, że talerz zmieni pierwotne położenie.

Nowe instrumenty zostały znacznie lepiej zaprogramowane – na każdy bębenek perkusji przypada więc sześć wysokiej jakości sampli. Podobnie jest z gitarą, której dźwięki brzmią bardzo soczyście. Perkusja jest kompatybilna z MIDI i dzięki portowi może służyć jako kontroler MIDI. W zestawie jest też oczywiście mikrofon, podłączany standardowo przez port USB. Nie ma on żadnych innych zastosowań, więc osoba go używająca będzie musiała, podobnie jak w Rock Band, korzystać z pada, by wybrać taką czy inną opcję w menu.

Dotykowy slider

W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami cyklu dodano bardziej rozbudowaną funkcję kreacji muzyków. Dzięki Rock Star Creator możemy każdej tworzonej postaci dokładnie zmodyfikować dowolną część ciała: dobrać kształt ust, nosa, kolor oczu, kolor soczewek kontaktowych, makijaż, fryzurę itd. Autorzy dodali też dość rozbudowany edytor tatuaży i malunków. Wybieramy kolory, tekstury, możemy rysować, by na końcu móc nałożyć tatuaż czy malunek na dowolną część ciała. Widząc, jak prowadzący prezentację Brian Bright, w ciągu kilku chwil stworzył totalnego dziwoląga, można mu wierzyć na słowo, że po premierze przyjdzie nam spotkać w sieci ogromną ilość rozśpiewanych prezydentów czy gwiazd filmowych.

Pierwsze informacje o Farming Simulator 19 - ładniej, więcej, lepiej
Pierwsze informacje o Farming Simulator 19 - ładniej, więcej, lepiej

Przed premierą

Czas na początek gorącego sezonu jeśli chodzi o wirtualne farmy – pierwsze karty odkrywają twórcy Farming Simulator 19, który zapowiada się na najbardziej złożonego symulatora farmy w historii całej serii!

Graliśmy w Mount & Blade 2: Bannerlord – na ten sandbox warto czekać
Graliśmy w Mount & Blade 2: Bannerlord – na ten sandbox warto czekać

Przed premierą

W dalekiej Turcji szykuje się nam po cichu średniowieczna piaskownica totalna. Drugi Mount & Blade to gra całkowicie niszowa i wyraźnie nieoszlifowana, ale przy tym powalająca swoją skalą. Nic dziwnego, że powstaje tak długo!

Graliśmy w singla gry Battlefield 5 – czy w kampanii jest klimat II wojny światowej?
Graliśmy w singla gry Battlefield 5 – czy w kampanii jest klimat II wojny światowej?

Przed premierą

Battlefield 5 – najnowsza część serii tradycyjnie skupiającej się na rozgrywkach sieciowych - kusi w tym roku miłośników singlowych kampanii, której po raz pierwszy zabrakło w konkurencyjnej strzelance, słynącej z historii o filmowym rozmachu.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
25.08.2008 10:45
VinEze
121
Hasta la victoria siempre!

Ile będzie zajętych porów usb? czy tak jak w rock band potrzebny będzie hub jeśłi mam ps3 40 gb?

25.08.2008 12:31
odpowiedz
LedZeppelin
25
Konsul

AA! bedzie OZZY! :D :D :D

25.08.2008 12:35
odpowiedz
Conath
141
Senator

a jak z kompatybilnoscia z poprzednimi gitarami?

25.08.2008 12:55
odpowiedz
zanonimizowany505033
0
Centurion

Wow ,,potencjometr,, zapowiada się niezle

25.08.2008 13:31
odpowiedz
siurekm
55
Szef wszystkich szefów

Gra będzie wymiatać.

Tylko ta cena :(

25.08.2008 14:20
odpowiedz
Kozzo
95
czlowiekzwanyfoka

Gdybym był bogaty...

25.08.2008 15:56
odpowiedz
s1ntex
42
Senator

Cena gry i samej perkusji ma nie przekraczać 800 zł? Oni ocipieli? Perka ma kosztować 500 zł? Hahaha :)

25.08.2008 16:26
odpowiedz
Verminus
175
Senator

s1ntex --->
Tu tu drobne sprostowanie, w pierwszej wersji tekstu nie było to może zbyt jasno napisane. Pisząc pełna wersja + perkusja autor miał na mysli zestaw super bundle (gra, perkusja, gitara, mikrofon). Już to poprawiłem.

25.08.2008 16:30
odpowiedz
s1ntex
42
Senator

No, to teraz okej, nie byłoby tak drogo, nawet. :)

25.08.2008 16:36
odpowiedz
DonD
15
Chorąży

Oszy ty w d*pę... 800 zł? Już RB teoretycznie miał kosztować +/- 500 zł... -.-

25.08.2008 16:51
👎
odpowiedz
raafu
38
Pretorianin

za 800 zł to ja mogę sobie kupić całą konsolę a nie tyko 1 grę...

25.08.2008 17:38
odpowiedz
rog1234
77
Dragon Install

Kurra! Mogliby na PC wydać... gitarka wygląda booosko...

26.08.2008 08:28
odpowiedz
tomek9989
30
Chorąży

Podobnie jak Conath mam pytanie co z kompatybilnoscią z poprzednimi gitarami?

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze