Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przed premierą 25 sierpnia 2008, 10:34

autor: Shinobix

Guitar Hero: World Tour - GC 2008

Wychodząc z prezentacji Guitar Hero World Tour i patrząc na miny dziennikarzy z całego świata, mogliśmy stwierdzić jedno: nie tylko my uważamy World Tour za jedną z najlepszych gier tegorocznych targów.

Przeczytaj recenzję Guitar Hero: World Tour - recenzja gry

Artykuł powstał na bazie wersji X360.

Dotychczas wielobiegunowy rynek gier muzycznych w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy zamienił się w wojnę dwu wielkich tytułów – Guitar Hero oraz Rock Band. Ten ostatni wprowadził rynek w świat plastikowych instrumentów (a dokładniej perkusji), dostępnych dotychczas głównie w zamorskich salonach gier. Wychodząc z prezentacji Guitar Hero World Tour i patrząc na miny dziennikarzy z całego świata, mogliśmy stwierdzić jedno: nie tylko my uważamy World Tour za jedną z najlepszych gier tegorocznych targów. Mieliśmy okazję dotknąć, zagrać, zobaczyć, posłuchać i na końcu zupełnie zaniemówić.

Zastępujący mostek przycisk do odpalania Starpower, dłuższa „struna” oraz potencjometr.

Gitara do czwartej części cyklu wygląda na znacznie bardziej solidną. „Struna” jest jakby masywniejsza, dłuższa i w konsekwencji wygodniejsza w użyciu. Nie licząc dodatkowych dotykowych przycisków na gryfie, całość składa się, tak samo jak w pierwszej części, z gryfu i korpusu. Zupełną nowością są jednak perkusja i mikrofon, dotychczas zarezerwowane jedynie dla właścicieli pełnej wersji Rock Band.

Bezprzewodowa perkusja składa się z dwu talerzy i trzech bębnów, przy czym z pozoru wygląda jakby mniej solidnie od poprzedniej wersji. W rzeczywistości jest na odwrót – uderzając pałeczkami, nie słyszymy już drewnianego łupnięcia a la perkusja z Rock Band, ale milsze dla ucha dźwięki wydawane przez małe bębenki. Pedał wygląda na nieco mniejszy i niższy, i można mieć nadzieję, że będzie łamał się rzadziej niż jego rockbandowy odpowiednik. Jednak leży luźno na podłodze – oby nie powodowało to jego nadmiernego przesuwania. Jeśli na tę chwilę mielibyśmy się do czegoś przyczepić, to jest to solidność uchwytów na talerze – doszły do nas informacje, iż podczas gry zdarza się, że mocniejsze uderzenie może sprawić, że talerz zmieni pierwotne położenie.

Nowe instrumenty zostały znacznie lepiej zaprogramowane – na każdy bębenek perkusji przypada więc sześć wysokiej jakości sampli. Podobnie jest z gitarą, której dźwięki brzmią bardzo soczyście. Perkusja jest kompatybilna z MIDI i dzięki portowi może służyć jako kontroler MIDI. W zestawie jest też oczywiście mikrofon, podłączany standardowo przez port USB. Nie ma on żadnych innych zastosowań, więc osoba go używająca będzie musiała, podobnie jak w Rock Band, korzystać z pada, by wybrać taką czy inną opcję w menu.

Dotykowy slider

W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami cyklu dodano bardziej rozbudowaną funkcję kreacji muzyków. Dzięki Rock Star Creator możemy każdej tworzonej postaci dokładnie zmodyfikować dowolną część ciała: dobrać kształt ust, nosa, kolor oczu, kolor soczewek kontaktowych, makijaż, fryzurę itd. Autorzy dodali też dość rozbudowany edytor tatuaży i malunków. Wybieramy kolory, tekstury, możemy rysować, by na końcu móc nałożyć tatuaż czy malunek na dowolną część ciała. Widząc, jak prowadzący prezentację Brian Bright, w ciągu kilku chwil stworzył totalnego dziwoląga, można mu wierzyć na słowo, że po premierze przyjdzie nam spotkać w sieci ogromną ilość rozśpiewanych prezydentów czy gwiazd filmowych.

Jak GTA 6, tylko na Dzikim Zachodzie – Red Dead Redemption 2 zachwyca
Jak GTA 6, tylko na Dzikim Zachodzie – Red Dead Redemption 2 zachwyca

Przed premierą

Po ponad dwóch godzinach pokazów, rozmów oraz w końcu grania w Red Dead Redemption II wyłania się obraz szalenie ambitnej produkcji, która stara się przede wszystkim stworzyć prawdziwie wciągający, charakterny wirtualny Dziki Zachód.

Graliśmy w Call of Duty: Black Ops 4 – Blackout. Dobry, zły i brzydki klon PUBG
Graliśmy w Call of Duty: Black Ops 4 – Blackout. Dobry, zły i brzydki klon PUBG

Przed premierą

Każdy ma swoje battle royale, ma i Activision. Najnowsze Call of Duty zamiast kampanii fabularnej zaoferuje sieciowe starcia w formule 100 graczy, każdy na każdego i ostatni żywy wygrywa. Czy to pozwoli utrzymać się serii na fali kolejny rok?

Oto nowości w Assassin's Creed – czym Odyssey różni się od Origins?
Oto nowości w Assassin's Creed – czym Odyssey różni się od Origins?

Przed premierą

Przyglądamy się najnowszej odsłonie serii Assassin's Creed, rozkładając wprowadzone przy okazji wizyty do antycznej Grecji nowości na czynniki pierwsze.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
25.08.2008 10:45
VinEze
121
Hasta la victoria siempre!

Ile będzie zajętych porów usb? czy tak jak w rock band potrzebny będzie hub jeśłi mam ps3 40 gb?

25.08.2008 12:31
odpowiedz
LedZeppelin
25
Konsul

AA! bedzie OZZY! :D :D :D

25.08.2008 12:35
odpowiedz
Conath
139
Senator

a jak z kompatybilnoscia z poprzednimi gitarami?

25.08.2008 12:55
odpowiedz
zanonimizowany505033
0
Centurion

Wow ,,potencjometr,, zapowiada się niezle

25.08.2008 13:31
odpowiedz
siurekm
55
Szef wszystkich szefów

Gra będzie wymiatać.

Tylko ta cena :(

25.08.2008 14:20
odpowiedz
Kozzo
95
czlowiekzwanyfoka

Gdybym był bogaty...

25.08.2008 15:56
odpowiedz
s1ntex
42
Senator

Cena gry i samej perkusji ma nie przekraczać 800 zł? Oni ocipieli? Perka ma kosztować 500 zł? Hahaha :)

25.08.2008 16:26
odpowiedz
Verminus
174
Senator

s1ntex --->
Tu tu drobne sprostowanie, w pierwszej wersji tekstu nie było to może zbyt jasno napisane. Pisząc pełna wersja + perkusja autor miał na mysli zestaw super bundle (gra, perkusja, gitara, mikrofon). Już to poprawiłem.

25.08.2008 16:30
odpowiedz
s1ntex
42
Senator

No, to teraz okej, nie byłoby tak drogo, nawet. :)

25.08.2008 16:36
odpowiedz
DonD
15
Chorąży

Oszy ty w d*pę... 800 zł? Już RB teoretycznie miał kosztować +/- 500 zł... -.-

25.08.2008 16:51
👎
odpowiedz
raafu
38
Pretorianin

za 800 zł to ja mogę sobie kupić całą konsolę a nie tyko 1 grę...

25.08.2008 17:38
odpowiedz
rog1234
77
Dragon Install

Kurra! Mogliby na PC wydać... gitarka wygląda booosko...

26.08.2008 08:28
odpowiedz
tomek9989
30
Chorąży

Podobnie jak Conath mam pytanie co z kompatybilnoscią z poprzednimi gitarami?

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze