Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 29 grudnia 2013, 00:01

autor: Draug

Gracz, fantasta, bibliotekarz. Entuzjasta dobrych opowieści, intensywnych strzelanin i samochodówek.

20 najlepszych gier 2013 według redakcji gry-online.pl

Rok 2013 podsumowujemy listą najlepszych gier mijającego roku. Ułożyliśmy ją na podstawie typów, jakie w tajemnym głosowaniu oddali autorzy naszych tekstów.

Wprawdzie do końca 2013 roku pozostało jeszcze kilka dni, ale nie oszukujmy się – wszystkie najistotniejsze premiery miały już miejsce, a karty zostały rozdane. Tym samym nadeszła pora, by podsumować minionych dwanaście miesięcy i wybrać najlepsze gry tego okresu. Czas ten z pewnością zapamiętamy jako szczególny, bowiem doszło w nim do zmiany warty i zderzenia tytułów dwóch generacji: siódmej i ósmej. Jednak czy nowe oznacza lepsze i jesienne produkcje, wydane specjalnie na Xboksa One i PlayStation 4, przyćmiły to, co pojawiło się wcześniej? Nie będziemy ukrywać, że nie – początek istnienia wspomnianych konsol nie przyniósł wiekopomnych dzieł, które zapamiętalibyśmy na lata. Dlatego rok 2013 należy jeszcze do gier siódmej generacji. Do których mianowicie? Przekonajcie się sami – na kolejnych stronach znajdziecie dwadzieścia pozycji, które redaktorzy i współpracownicy serwisu gry-online.pl wskazali jako najbardziej godne wyróżnienia spośród wszystkich tytułów wydanych w mijającym roku.

Jak głosowaliśmy?

Każdy członek redakcji wytypował dziesięć najciekawszych jego zdaniem pozycji. Następnie zebraliśmy tytuły z wszystkich tego rodzaju rankingów, tworząc obszerniejszą listę produkcji, którym redaktorzy i współpracownicy przyznali od jednego do dziesięciu punktów. Po tej operacji powstało ostateczne zestawienie najlepszych gier, prezentowane na kolejnych stronach niniejszego artykułu.