Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Filmy i seriale

Filmy i seriale 29 września 2013, 12:00

autor: eJay & fsm

FILMag #23 - Wałęsa, Grawitacja i Stephen King

Filmowe studia pomału wyciągają ciężkie działa - jesień w polskich kinach upłynie przede wszystkich pod znakiem Grawitacji oraz nowego filmu Andrzeja Wajdy.

Powoli kończy się sezon ogórkowy w kinie i na ekrany zaczynają wchodzić coraz ciekawsze propozycje. W październikowym odcinku FILMaga mamy dla Was sześć premier – mistrz Wajda opowie o Lechu Wałęsie, Maczeta znowu będzie zabijać bandziorów w filmie Roberta Rodrigueza, młodzi duchem powinni dobrze się bawić na kontynuacji Klopsików, a miłośnicy mroczniejszych klimatów z otwartymi ramionami przywitają dobrze przyjęty thriller Labirynt oraz remake/nową ekranizację Carrie Stephena Kinga. Mamy jednak wielką nadzieję, że wszystkie te (najprawdopodobniej) niezłe produkcje uznają wyższość długo oczekiwanego filmu Alfonso Cuaróna – Grawitacja zapowiada się przepysznie. Do tego zestawu dokładamy m.in. recenzje Riddicka i To już jest koniec, najciekawsze filmowe newsy oraz garść świeżych zwiastunów. Zapraszamy!

Konkurs! Wygraj bilety na przedpremierowy pokaz filmu Maczeta Zabija

Wraz z Kino Świat zapraszamy Was na przedpremierowe pokazy filmu Maczeta Zabija wyreżyserowanego przez Roberta Rodrigueza. O Maczecie więcej piszemy na szóstej stronie FILMaga.

Pokaz przedpremierowy odbędzie się 16 października (środa) o godzinie 19:30 w Kinie Wisła w Warszawie, do rozdania mamy 20 dwuosobowych zaproszeń. Aby je wygrać, wystarczy do 8 października wysłać maila na adres [email protected] z tematem Maczeta Zabija i krótko napisać, co podobało Wam się w pierwszej części filmu. 9 października wybierzemy dwadzieścia zgłoszeń i skontaktujemy się ze zwycięzcami drogą mailową. Przypominamy, że film przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

eJay & fsm

TWOIM ZDANIEM

Na jaki film wybierasz się w październiku do kina?

Grawitacja (Gravity)
44,3%
Maczeta zabija (Machete Kills)
14,2%
Wałęsa: Człowiek z nadziei
10,7%
Labirynt (Prisoners)
10,1%
Carrie
9,8%
Nie interesuje mnie żadna październikowa premiera.
7,1%
Klopsiki kontratakują (Cloudy with a Chance of Meatballs 2)
3,8%
Zobacz inne ankiety
FILMag #22 - powrót Riddicka, Naznaczony 2 i apokalipsa w Hollywood
FILMag #22 - powrót Riddicka, Naznaczony 2 i apokalipsa w Hollywood

Filmowa cisza przed burzą. Koniec lata w polskich kinach zwykle jest dosyć mało ekscytującym okresem, ale na szczęście dystrybutorom udało się wcisnąć tu premiery Riddicka i To już jest koniec. Zapraszamy na nowy odcinek FILMaga!

FILMag #21 - Elizjum, Kick-Ass 2, Agenci z zaświatów
FILMag #21 - Elizjum, Kick-Ass 2, Agenci z zaświatów

Kinowy letni sezon pracuje na najwyższych obrotach, proponujemy więc zestaw 6 lekkich i przyjemnych filmów w sam raz na wysokie temperatury (m.in. Elizjum, Kick-Ass 2 i nowe dzieło Michaela Baya). Zapnijcie pasy!

FILMag #20 - Wolverine, Pacific Rim i Uniwersytet Potworny
FILMag #20 - Wolverine, Pacific Rim i Uniwersytet Potworny

Lato w pełni oznacza kinowy sezon w pełni. Nowy odcinek naszego filmowego magazynu to aż 8 zacnych premier (m.in długo oczekiwany Pacific Rim i kolejne spotkanie z Wolverine'em) i recenzje ostatnich hitów. Zapraszamy.