Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 września 2013, 16:23

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Cosplay Assassin's Creed IV - galeria lauretów konkursu

Galeria prezentująca 11 zwycięzców konkursu zorganizowanego we współpracy z firmami NVIDIA i Ubisoft.

Dobiegł końca pierwszy etap Konkursu Cosplay’owego dotyczącego gry Assassin’s Creed IV: Black Flag zrealizowanego wspólnie z firmami Ubisoft i NVIDIA. Rezultaty okazały się zaskakujące – otrzymaliśmy wiele zdjęć i filmów dokumentujących powstanie rewelacyjnych strojów utrzymanych w pirackich klimatach, typowych dla wyżej wymienionej gry. Gorąco zachęcamy do lektury artykułu podsumowującego konkurs i obejrzenia zdjęć wykonanych przez jego laureatów.

Przypominamy, że w ramach zabawy poprosiliśmy uczestników o stworzenie cosplay’ów inspirowanych postaciami z Assassin’s Creed IV: Black Flag, pamiętając o wkomponowaniu w strój symbolu, tzw. NVIDIA Claw. Formułując zadanie konkursowe w taki sposób, spodziewaliśmy się całego mnóstwa asasynów-piratów. I nie zawiedliśmy się, bowiem zgłoszone stroje nie tylko utrzymane są w stylistyce gry, ale również prezentują niewiarygodnie wysoki poziom. Uczestnicy zadbali nie tylko o stroje same w sobie, ale również o odpowiednią scenerię i samodzielnie wykonane detale. Przykładowo, niektórzy samodzielnie konstruowali pistolety i odlewali kule!

Warto tutaj dodać, że informację o zabawie zamieściliśmy zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Stronę konkursu możecie znaleźć pod adresem assassin.gry-online.pl – gorąco zachęcamy do jej odwiedzenia, gdyż już wkrótce znajdziecie tam szczegółowe informacje na temat drugiej części zabawy, w ramach której można zdobyć edycję kolekcjonerską Assassin’s Creed IV: Black Flag!

Na następnych stronach artykułu znajdziecie zdjęcia przygotowane przez laureatów konkursu. W ramach zabawy wyłoniliśmy jedenastu zwycięzców, spośród których jedna osoba otrzymała nagrodę główną w postaci 1000 EUR (jej kostium zobaczycie na końcu tego artykułu), a dziesięć pozostałych otrzymała nagrody dodatkowe w wysokości 100 EUR. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali dodatkowo zaproszeni do Krakowa na profesjonalną sesję fotograficzną. Znajdujące się na następnych stronach artykułu cosplay’e zostały opatrzone profesjonalnym komentarzem popularnej polskiej cosplay’erki, Aleksandry „Shappi” Tory.

Sponsorami nagród są firmy NVIDIA oraz Ubisoft Polska.

Aleksandra „Shappi” Tora to polska cosplay’erka, laureatka międzynarodowych turniejów cosplay’u, ekspert w zakresie tworzenia strojów inspirowanych grami komputerowymi. Dwukrotnie reprezentowała Polskę na turnieju EuroCosplay w Londynie, w tym roku została mistrzynią Europy w ramach European Cosplay Gathering w Paryżu. Shappi specjalizuje się w wykonywaniu zbroi, ze szczególną dbałością o techniczne wykonanie stroju. Biorąc pod uwagę doświadczenie Shappi, serwis GRYOnline.pl poprosił ją o pomoc w wyborze laureatów konkursu. Więcej informacji na temat Shappi można znaleźć na jej profilu na Facebooku.

Assassin's Creed IV: Black Flag

Assassin's Creed IV: Black Flag