Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 23 maja 2013, 13:00

autor: Benek

Najlepsze westerny gier komputerowych - top 10 redakcji gry-online.pl

Premiera nowego Call of Juarez to dobra okazja, by przyjrzeć się najlepszym grom osadzonym w realiach Dzikiego Zachodu. W rankingu redakcji same westernowe perełki.

Za nami premiera kolejnej części serii Call of Juarez, która powraca do swoich korzeni, czyli na Dziki Zachód. Zanim przeczytacie recenzję Gunslingera, przyjrzyjmy się tytułom westernowym, w które mieliśmy okazję pograć od początku istnienia elektronicznej rozgrywki, bo mimo że produkcji tego typu ostatnio jest jak na lekarstwo, to na przestrzeni lat pojawiały się dzieła zdecydowanie warte zapamiętania. Dlatego też prezentujemy listę dziesięciu najlepszych gier westernowych wybraną przez redakcję i jej współpracowników.

Jak wybieraliśmy gry?

Każdy z redaktorów i współpracowników serwisu wytypował pięć najlepszych jego zdaniem gier, których akcja osadzona została na Dzikim Zachodzie. Tytuły te uporządkowaliśmy pod względem liczby zebranych głosów w kolejności rosnącej, a więc listę otwierają pozycje z najmniejszą ilością punktów, a zamykają posiadające ich najwięcej.

Jak olewano Dziki Zachód, czyli dlaczego growe westerny to nisza
Jak olewano Dziki Zachód, czyli dlaczego growe westerny to nisza

Kto chce zagrać w solidną grę wideo, osadzoną na Dzikim Zachodzie, poza Red Dead Redemption nie ma ogromnego wyboru. Większość deweloperów unika tej tematyki – i trudno im się dziwić, bo zrobienie i sprzedanie dobrego westernu to diablo ciężka robota.