Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 15 lutego 2010, 14:13

autor: Gambrinus

Dlaczego Uncharted 2 (nie)powinien zostać Grą Roku 2009

Jesteśmy dokładnie na półmetku naszego plebiscytu, a do piątku zaprezentujemy w zwięzłej formie największe wady i zalety tytułów, które są aktualnie w czołówce kategorii Gra Roku 2009. Na pierwszy ogień idzie Uncharted 2: Among Thieves.

Jesteśmy dokładnie na półmetku naszego plebiscytu GRA ROKU 2009. Choć kolejność faworytów w danych kategoriach ustaliła się już na początku zabawy, to do końca głosowania pozostało jeszcze trochę czasu – nic nie zostało zatem przesądzone. Przypominamy, że każdy, kto już zagłosował, po ponownym zalogowaniu się na stronie graroku2009.gry-online.pl może zmienić swoją decyzję w dowolnej z kategorii. Do piątku zaprezentujemy w zwięzłej formie największe wady i zalety tytułów, które są aktualnie w czołówce kategorii Gra Roku 2009 tj. Uncharted 2: Among Thieves, Batman: Arkham Asylum, Dragon Age: Początek, Modern Warfare 2 oraz Assassin's Creed II.

Konkurs!

W komentarzach pod tym artykułem każdy uczestniczący w dyskusji na temat Uncharted 2 (w kontekście naszego plebiscytu) może wziąć udział w losowaniu jednego egzemplarza gry Uncharted 2: Among Thieves ufundowanego przez sklep.gry-online.pl. Warunkiem otrzymania nagrody przez wylosowanego forumowicza jest odpowiedź na proste pytanie związane z grą.

Oczywiście w żadnym stopniu nie musicie opierać się wypunktowanych przez autora tekstu wadach i zaletach, możecie się z nimi zupełnie nie zgodzić. Celem zabawy jest wywołanie merytorycznej dyskusji, która odpowie na pytanie, czy dzieło Naugthy Dog zasługuje na tytuł Gry Roku 2009.

Dlaczego Uncharted 2 zasługuje na tytuł Gry Roku 2009?

1. Zróżnicowanie rozgrywki. Pierwsza część cyklu była solidną, choć momentami nieco monotonną produkcją. Uncharted 2 usprawnił znajomą formułę, wprowadzając bardziej dynamiczne starcia, elementy skradankowe, zagadki oraz efektowne platformówkowe akrobacje. Wszystko zdrowo przemieszane i zapewniające mile widzianą różnorodność. Pod każdym względem lepsze od pozycji z 2007 roku.

2. Oprawa graficzna. Z pewnością duży udział w sukcesie Uncharted 2 odgrywa dopieszczona grafika. Zaprojektowane z iście epickim rozmachem lokacje oraz zapierające dech w piersiach widoki składają się na wyśmienite i niepowtarzalne doświadczenie estetyczne.

3. Urok postaci. To nie Sackboy ani Ratchet są teraz maskotką PlayStation 3. Po sukcesie Uncharted 2 do tej rangi urosła postać Nathana Drake’a, charyzmatycznego faceta, odbiegającego od kanonu nakoksowanych bohaterów, specjalisty od pakowania się w coraz gorsze tarapaty. Dodajmy do tego uroczą Elenę Fisher i otrzymamy jeden z najsympatyczniejszych duetów ostatnich lat. Nie pozostaje nic innego, jak od początku do końca kibicować ich trudnemu związkowi.

4. Humor. Podobnie jak w przygodach profesora Jonesa, tak i w Uncharted 2 nie brak charakterystycznego poczucia humoru. Cieszy naturalność dialogów, cięte riposty oraz niewymuszone żarty lekko zagubionego Nathana, które świetnie wpisują się w konwencję staroszkolnego kina przygodowego.

5. Archeologia. Od czasu ostatniej części filmowej serii Indiana Jones nie było tak udanej reklamy dla tego kierunku studiów. Cóż innego umożliwia zwiedzanie egzotycznych zakątków świata, rozprawianie się z setkami szemranych typków oraz podbijanie serc pięknych kobiet? Na pewno nie inżynieria.

Dlaczego tytuł Gry Roku 2009 powinien przypaść konkurencji?

1. Liniowość. Nie każda gra musi być od razu „sandboksem”, jednak trochę szkoda, że Uncharted 2 prowadzi gracza niemal jak po sznurku. Niestety, eksploracja jest tu tylko ułudą, a poziomy to zestaw z góry zaprogramowanych, choć bardzo efektownych, skryptów.

2. Przeciwnicy. Rozmach lokacji nie idzie w parze z różnorodnością przeciwników. Ilość ich „skórek” jest zdecydowanie zbyt mała i niezależnie od poziomu czasem ciężko pozbyć się wrażenia, że walczymy z armią klonów. Do tego, kiedy Nathan stawia czoła falom przeciwników, często rażą niezręczne skrypty, przypominające najgorsze rozwiązania z serii Call of Duty.

3. Zakamuflowane platformy. W trakcie sekcji platformówkowych największym wyzwaniem okazuje się wypatrzenie odpowiednich elementów, które nadają się do dalszej wspinaczki. Przeważnie nie wyróżniają się one niczym z otoczenia i zbyt często Drake po „skoku wiary” zsuwa się po ścianie i kończy na dnie przepaści. W wielu przypadkach potrzeba paru podejść, aby trafić na wytyczoną przez twórców ścieżkę.

4. Lazarevicz. Opinie są różne, jednak przy projektowaniu ostatniej walki twórcom najwyraźniej zabrakło inwencji. Otrzymaliśmy schematycznego bossa, miotającego granatami na prawo i lewo oraz potrafiącego wytrzymać kilkadziesiąt bezpośrednich trafień w głowę. Najlepszą taktyką okazało się strzelanie do łatwopalnych skrzepów żywicy, co mogłoby przejść w Resident Evil, ale tu pozostawia lekki niedosyt.

5. Wyłączność. Powiedzmy sobie szczerze, największą wadą tej produkcji jest jej dostępność tylko na konsolę Sony. W polskich warunkach oznacza to, że niewielu graczy będzie miało okazję przeżyć kapitalne przygody Drake’a. Z drugiej strony – nie ma lepszego powodu, by zainwestować w PlayStation 3. Dranie!

Grzegorz „Gambrinus” Bobrek

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Uncharted 2: Pośród Złodziei

Dlaczego Assassin's Creed II (nie)powinien zostać Grą Roku 2009
Dlaczego Assassin's Creed II (nie)powinien zostać Grą Roku 2009

W specjalnym cyklu artykułów prezentujemy największe wady i zalety tytułów, które są aktualnie w czołówce kategorii Gra Roku 2009 w naszym plebiscycie. W ostatniej części prezentujemy Assassin's Creed II.

Dlaczego Modern Warfare 2 (nie)powinien zostać Grą Roku 2009
Dlaczego Modern Warfare 2 (nie)powinien zostać Grą Roku 2009

W specjalnym cyklu artykułów prezentujemy w zwięzłej formie największe wady i zalety tytułów, które są aktualnie w czołówce kategorii Gra Roku 2009 w naszym plebiscycie. Dzisiaj pora na Modern Warfare 2.

Dlaczego Dragon Age: Początek (nie)powinien zostać Grą Roku 2009
Dlaczego Dragon Age: Początek (nie)powinien zostać Grą Roku 2009

Nasz plebiscyt trwa w najlepsze, a do piątku zaprezentujemy w zwięzłej formie największe wady i zalety tytułów, które są aktualnie w czołówce kategorii Gra Roku 2009. Dzisiaj pora na grę Dragon Age: Początek.

Komentarze Czytelników (204)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
17.02.2010 06:55
Cremek
👍
odpowiedz
Cremek
49
Generał

Ja rowniez jako posiadacz platynki w U2 stwierdzam, ze jest to najlepsza gra minionego roku i koniec.

17.02.2010 07:39
odpowiedz
izyzoo
3
Junior

dlaczego gra roku ?
Dlatego że jest to produkt odpowiednio przygotowany na te szybkie czasy, Dosyć pseudo "sandboxowych strzelanek" gdzie chodzi się godzinami od misji do misji a zróżnicowanie i zwroty w opowieści następują w pierwszych dwóch godzinach. W U2 wszystko jest w bardzo szybkim i odpowiednim tempie, przy dzisiejszym stylu bycia to bardzo ważna zaleta. Chyba u wszystkich występuje brak czasu na kolejne nudne strzelanki. W U2 dynamizm akcji jest taki jaki ma być to jest przygoda! to jest adventure! i tak ma być szybko i z werwą. Kończysz cześć historii U2 w jedną noc i na drugi dzień w pracy (szkole) myślisz co będzie dalej, wieczorem się dowiem !!! to mnie przyciąga !! a nie kolejny "dark void" hordy do ustrzelenia i latanie tu i tam nuda. . Bardzo dobrze że jest to exclusive. Do zakupu xboxa przyciągnęły mnie gearsy do ps3 god of war, i nagle taka perełka jak Uncharted 1 i 2 tylko potwierdza trafność wyboru. Oczywiście wszyscy którzy nie zagrają mogą mieć pretensje tylko do siebie. W jakiś sposób to właśnie Sony stworzyło warunki do powstanie tej gry. Więc niech Sony ma moje uznanie, w postaci kasy wydanej na ten produkt. Naughty dog to świetna ekipa i chwała im za to że chcą i bawią się tym co robią. Po raz kolejny okazuje się że ludziom od "gier" trzeba dać wolność wyłożyć kasę i wychodzi z tego taka perełka jak Uncharted. Widzieliście filmiki z produkcji w naughty dog im się chce ! oni tym żyją i bawią się tworząc takie gry! i nie bez znaczenie jest tutaj rola SCE. Tak samo jak w przypadku Santa Monica, o taki zespół trzeba dbać i dawać im wolność oraz kasę na tworzenie takich gier. Czekam na ciąg dalszy bo warto.

17.02.2010 07:54
HETRIX22
👍
odpowiedz
HETRIX22
139
PLEBS

Uncharted 2 powinien zostać grą roku choćby dlatego że jest to gra która wbrew temu co pisało na GOL'u czyli 1. Liniowość. nie występuje w grze, chyba że przechodzi się grę 3, lub więcej razy. Jeśli chodzi o drugą wade czyli 2. Przeciwnicy, jak już ktoś wyżej napisał podczas rozgrywki człowiek nie zwraca na to uwagi.
3. Zakamuflowane platformy. Tu to można rozumieć dwuznacznie bo z jednej strony trudno jest znaleźć dalszą trase i trzeba się naszukać, lub pare razy się pozabijać, a z drugiej strony w Tomb Raider w którym tego błędu niema widać dalszą droge jak na dłoni. Wygląda to przesadnie i nie przyjemnie dla oka, więc punkt dla Uncharted'a. 4. Lazarevicz. Zbyt naciągana ta wada, BOSS jak BOSS musi być silniejszy i posiadać jakieś słabe punkty. 5. Wyłączność. Jak to się mówi: "biznes to biznes" wszystko w tym temacie. Z zalet GOL już wszystko wymienił na stronie konkursu, oraz zostało już wszystko wypisane wyżej przez moich poprzedników i następców. Czyli
-Zróżnicowanie rozgrywki
-Oprawa graficzna
-Urok postaci
-Humor
-Archeologia
Któraś gra musi być najlepsza, więc czemu by nie właśnie Uncharted 2 ?

17.02.2010 16:01
odpowiedz
sssebi
23
Chorąży

Uncharted 2 grą roku 2009? Zdecydowanie TAK. Cała gra opiera się na trzech filarach. Strzelanie(którego jest najwięcej),skradanie i wspinanie oraz zagadki logiczne. wszystkie te elementy są wyważone i wymieszane tak, że gracz nie odzczywa nudy. Liniowość którą autor tekstu uznał za główną wadę to błąd,gdyż gra przypomina trochę interaktywny film.Oprawa graficzna stoi na najwyższym poziomie.Humor i urok postaci sprawiają że nieźle się bawimy przy tej grze.Również głosy postaci stoją na wysokim poziomie, szczegulnie dobrze wypadła polska wersja językowa.Uncharted 2 to powód by zakupić playstation 3, gdyż niestety gra nie ukazała się na żadną inną platformę.Tę produkcje studia Naughty dog można smiało uznać za grę roku 2009.

17.02.2010 16:27
😜
odpowiedz
matheo79
12
Legionista

Uncharted 2 ma pełne prawo do uzyskania tytułu gry roku bo: jest grą, jest naprawde dobrą, dopracowaną grą z ciekawą fabułą. Oczywiście ma swoje minusy jak te które wymienił autor artykułu aczkolwiek nie z wszystkimi się zgodze jakoby były minusami. Gra wciąga na tyle że dopiero teraz wytknięte błędy stały się dla mnie faktem... czyli że takie błędy są niczym!
To że gra jest tylko i wyłącznie na PS3? A nie ma gier tylko i wyłącznie na inne platwormy? Taki powód to nie powód!

17.02.2010 16:57
😊
odpowiedz
kacper748
14
Legionista

Moim zdaniem ta gra nie zasługuje na miano gry roku 2010. Mimo iż grafika jest bardzo fajna to i tak na to nie zasługuje. Głównie przez wyłączność na PS3. Ale i tak to aż tak bardzo nie przeszkadza. Druga rzecz oprócz grafiki na którą warto zwrócić uwage to genialne dialogi, czasem z humorem. Nie zasługuje na pierwsze ale na pewno na drugie miejsce tak.

17.02.2010 17:40
odpowiedz
Ervyll
10
Legionista

Uncharted. Założę się, że zdecydowana większość z was, słyszała już o tym tytule, a niektórzy nawet sobie w nią pograli i wiedzą, że jest to kawał dobrej gry. Dlatego na samym początku zapytam się was. Czyż dobrą grą, nie jest gra która jest w pełni, a nawet profesjonalnie zlokalizowana? Oczywiście, że tak. Czyż dobrą grą nie jest gra, która ma świetną obsadę? W przypadku U2 jest to Jarosław Boberek,który idealnie dopełnia rolę Nathana. Znany nam z "Rodziny zastępczej" posterunkowy, a także charyzmatyczny król Julian z "Madagaskaru", ma głos jaki niewiele z polskich aktorów posiada (myślę, że bardziej wyrazisty głos posiada tylko B. Linda, ale ten pasuje zaś do postaci, które na każdym kroku mówią: "Kurwa to, kurwa tamto"). Dlatego każda wypowiedziana kwestia przez Jarosława Boberka w roli Nathana, jest na wagę złota. Załóżmy, że wiemy czym jest dobra gra i zadajmy kolejne pytania. Czy któraś z gier, wydanych w 2009 roku była aż tak zaawansowana technologicznie? Czy w jakiejś innej grze mamy tak zaawansowaną fabułę? Czy w innej grze działo się więcej? Jeżeli nie znacie odpowiedzi na te pytania - to już wiecie, jaka gra powinna zostać Grą Roku 2009, wiecie że to Uncharted powinien zostać Grą Roku.
"Dziękuję. Dobranoc." - rzekł ojciec kończąc imprezę.

17.02.2010 19:36
odpowiedz
kozi3000
100
Generał

Uncharted 2 moimi skromnym zdaniem zostanie grą roku 2009.dlaczego??dlatego że gra jest świetnie zrobiona,oprawa graficzna,wciągająca fabuła,szybkość akcji,poczucie humoru,itd.Najważniejsza rzecz że dubingi są po polsku :p .Mysle ze zostanie grą roku,bo jeśli nie to oni się nie znają Ci wszyscy,co myślą inaczej

17.02.2010 20:13
odpowiedz
Quaironek
13
Chorąży

Uncharted 2 to moim zdaniem bardzo dobra gra i coś mi się zdaje, że zostanie wybrana na Grę Roku 2009 (choć wcale jej tego nie życzę), choć wyszła tylko na PS3. Na uwagę zasługuje przede wszystkim świetna oprawa wizualna no i wciągająca fabula. Można by stwierdzić "gra idealna", lecz ja wolę dragon age

17.02.2010 20:25
teknoo
odpowiedz
teknoo
42
Pretorianin

Według mnie uncharted 2 z wszystkim jest super tylko szkoda że niema jej na pc i xbox 360

17.02.2010 20:42
odpowiedz
zanonimizowany669488
77
Generał

Wyłączność to największa zaleta, a nie wada Uncharted 2 : D

17.02.2010 21:40
odpowiedz
TomekM1991
4
Legionista

Pecety i Xbox-y zapociły by się, przegrzały, a i tak nie odpaliłyby Uncharted 2 bo są za słabe! Obejrzyjcie sobie w galerii uncharted 2 filmiki od twórców gry to zrozumiecie czemu ta gra jest i może być tylko i wyłącznie na PS3!

17.02.2010 22:38
dlaczego ja
odpowiedz
dlaczego ja
28
Konsul

5. Wyłączność. Powiedzmy sobie szczerze, największą wadą tej produkcji jest jej dostępność tylko na konsolę Sony. W polskich warunkach oznacza to, że niewielu graczy będzie miało okazję przeżyć kapitalne przygody Drake’a. Z drugiej strony – nie ma lepszego powodu, by zainwestować w PlayStation 3. Dranie!

co za kretyn napisał te brednie?! to, że ps3 nie jest z piracone to źle? każda platforma ma swoje ekskluzywne tytuły, dla mnie to nie jest - tylko +, że nie można jej kupic na targu za 10zł..

18.02.2010 00:29
R3ch0T
odpowiedz
R3ch0T
34
Chronic

Nie powinien zostać grą roku ponieważ nie grałem.

18.02.2010 08:22
👍
odpowiedz
rock_star
19
Legionista

Uncharted 2 zasługuje na to ponieważ, ta gra to niemal film, mamy świtną grafikę, ciekawego bohatera, a animacje są bardzo naturalne. No ale to wszystko tylko moje zdanie

18.02.2010 13:06
odpowiedz
regs
23
Legionista

moim zdaniem nie zasługuje

18.02.2010 16:31
😊
odpowiedz
Softovski
4
Junior

Za:

- Grafika!!! Świetne animacje, piękne widoki i wszyscy dopracowane co do szczegółu.
- Postać. No kogoś takiego jak Drake chciałbym mieć za przyjaciela :)
- Zwroty akcji.
- Wczuwamy się w grę.
- Szybkość akcji.

Przeciw:

- Czasami mamy wrażenie, że jesteśmy w grze tylko od strzelania. Chodzi mi o to, że mało od nas zależy.
- Nie ważne, czy jesteśmy na pustyni czy na syberii, przeciwnik będzie taki sam. To irytuje.

Wynik ogólny:

Gra ma wady. Ale czy ktoś widział grę pozbawioną jakże urokliwych małych uchybień?
Moim zdaniem najlepsza gra roku.

Pozdrawiam, Cezary.

18.02.2010 18:37
odpowiedz
bLindOSW
16
Legionista

Uncharted 2, brylant pośród gier. Wyłączność na konsole PS3 jest nie tylko wadą ale i zaletą. Nie wielu oprze się tak wspaniałej grze, nie ma Uncharted 2 na Xbox'ie 360 i Piecu, nie ma piracenia. Takie właśnie gry nawracają do kupowania oryginałów. Przecudna grafika, miodna oprawa dźwiękowa, iście wspaniała grywalność i wspaniała polonizacja, to argumenty przemawiające za tym aby Uncharted 2 stało się grą roku (to tylko kwestia czasu ;D).

19.02.2010 14:58
odpowiedz
angel18
1
Junior

gra jest świetna, bardzo dużo jest w niej akcji i napewno jest jedną z najlepszych gier, lecz jest to niestety exclusive a gra roku powinna wg mnie być dostępna conajmniej na ps3, 360 i pc

20.02.2010 11:17
raziel88ck
odpowiedz
raziel88ck
139
Reaver is the Key!

Dlaczego Uncharted 2 zasługuje na tytuł Gry Roku 2009?

Ad.1. W pełni zgadzam się z tym podpunktem. Uncharted 1 mimo, że był efektowną i ciekawą grą akcji, nużył po pewnym czasie ze względu na znacznie mniejszą ilość akcji w stosunku do następcy, który jest zdecydowanie dynamiczniejszym i bardziej zróżnicowanym produktem.

Ad.2. Oprawa wizualna jest piękna i to nie tylko dlatego, że jest dopracowana. Dużą rolę grają ciekawie zaprojektowane i zróżnicowane tereny, z pięknymi krajobrazami, które zapadają w pamięci graczy na zawsze.

Ad.3. Główny bohater nie jest zwykłym twardzielem jakich wiele. Różni się od wielu innych tym, że ma swój niepowtarzalny charakter, dzięki czemu trudno go nie polubić. Odnośnie jego seksownej partnerki z pazurkiem o imieniu Chloe, która jednego dnia zaleca się do głównego bohatera, a drugiego ma zamiar go zabić - osobiście przypomina mi Monę Sax, która zachowywała się podobnie w stosunku do Maxa Payne'a.

Ad.4. Osobiście uwielbiam dobry humor w grach. Nie jakiś sztuczny i dodany na siłę. Uncharted 2 raczy graczy wysmakowanym poczuciem humoru, z ciekawymi ciętymi ripostami, dzięki którym na twarzy pojawia sie uśmiech.

Ad.5. Lubię gry z ciekawymi zagadkami i rzeczami do zebrania. Uncharted 2 ma ten plus, że gracz nie czuje się jakby te elementy były dorzucone na siłę i za to jej chwała. Cieszy i bawi, ale nie irytuje jak w większości produkcji.

Dlaczego tytuł Gry Roku 2009 powinien przypaść konkurencji?

Ad.1. Owszem, twórcy mogliby się pokusić o większa swobodę. Nie mam tu na myśli czegoś w stylu GTA, bo niestety, większość gier, które próbowały naśladować produkt Rockstar Games, zazwyczaj bardzo nużyły. Dlatego uważam osobiście, że lepiej grać w dopracowaną i liniową, lecz i ciekawą produkcję, niż w nudną, długą i niedopracowaną.

Ad.2. Odnośnie przeciwników. Na małą różnorodność wrogów cierpi niestety większość gier, dlatego dla mnie ten minus nie jest tak duży, bo w końcu niemalże w każdej grze ma sie to samo uczucie, jakby przeciwnicy zostali masowo sklonowani. Co do skryptów - niektórzy je kochają, inni nienawidzą. Kwestia gustu, chociaż muszę przyznać, że w Uncharted 2 są przeważnie przemyślane i mogą się podobać.

Ad.3. Z jednej strony jest to dobra opcja, z drugiej zaś, dla większości graczy może ten fakt denerwować. Mi to nie przeszkadza, bo wychowałem się w czasach gdy gry były trudniejsze od dzisiejszych, więc wystarczy, że się rozejrzę i zauważę dostępne platformy, które znajduja się niedaleko bohatera, by później wybrać jedną z tych, która wydaje mi się być odpowiednia. Inni zaś wolą być prowadzeni za rękę przez całą grę, dlatego uważam, że tylko dla nich będzie to duży minus.

Ad.4. To prawda, ostatnia walka nie była twórcza. Była schematyczna i zbyt typowa. Jednak uważam, że jeden średni boss nie jest tak dużym minusem w obliczu całej gry. To tylko jeden element, który jest przeciętny, dlatego uważam, że to za mało, żeby spisywać tak świetną grę na straty z tego powodu. W końcu nie ma gier idealnych.

Ad.5 Dla posiadaczy PS3 jest to największa zaleta. Niestety w plebiscycie nie ma szans na wygraną z tego względu, że nie wszyscy mieli okazję zagrać w tę grę, bo zwyczajnie nie posiadają danej konsoli. Gdyby gra była multiplatformowa, jestem pewien, że gracze doceniliby ją i wygrałaby konkurs bez problemu, a tak nie ma niestety szans. Gdyby jednak gra była dostępna na wszystkie liczące sie platformy, wtedy Sony mogłoby stracić swoich klientów, których może zwabić poprzez wypuszczenie na swoją konsole ekzluzywnego produktu. W końcu muszą w jakiś sposób konkurować, by przekonać graczy do swojej konsoli właśnie takimi hitami jak Uncharted 2.

20.02.2010 18:04
👍
odpowiedz
adm
7
Junior

moim zdaniem jest to w najlepsza gra na ps3 świetna grafika i klimat

20.02.2010 23:34
😃
odpowiedz
Marceliasz
2
Junior

Osobiście grałem w grę tylko w media-marktcie, ale po przejściu pierwszego rozdziału gra zachwyciła mnie ogromnie. Niestety moje fundusze nie pozwalają mi na dzień dzisiejszy zakupić pełną wersję, toteż póki co zadowalam się wersją demonstracyjną ;)
Wracając do meritum gra na starcie powala oprawą graficzną. To co się dzieje na ekranie to po prostu majstersztyk. Wybuchy, płomienie, piękne otoczenie. Bajka. Wątek fabularny przy tak krótkim i szczątkowym obcowaniu z grą jest dla mnie zagadką, ale sądząc po opini wielu graczy jest świetny ;) Ogólnie zawsze byłem wielbicielem gier w stylu Indiany Jonesa (ach stare czasy :) ) tak więc klimat w Uncharted (i w 1 części i w kontynuacji) od razu przypadł mi do gustu. Uważam, że Uncharted 2 jak najbardziej zasługuje na tytuł gry roku 2009 :)

21.02.2010 16:58
😜
odpowiedz
.:::MareK:::.
4
44-saboteur

5. Wyłączność. Powiedzmy sobie szczerze, największą wadą tej produkcji jest jej dostępność tylko na konsolę Sony. W polskich warunkach oznacza to, że niewielu graczy będzie miało okazję przeżyć kapitalne przygody Drake’a. Z drugiej strony – nie ma lepszego powodu, by zainwestować w PlayStation 3. Dranie!

No i dobrze że jest tylko na ps3 XD

22.02.2010 09:11
odpowiedz
Szymanek19
1
Junior

Moim zdaniem gra Uncharted 2 powinna zostać grą roku, ponieważ jest to świetna gra fabularna w której gra nie polega na tym żeby biegać i strzelać do każdego. W tej grze trzeba myśleć, trzeba wykazać się logicznym myśleniem tylko dzięki tej umiejętności uda się przejść tę grę. Świetnie dopracowane filmiki fabularne. Gra udała się w 100 %

24.02.2010 20:45
odpowiedz
quinn99
11
Chorąży

Szymanek19--->Dokładnie i właśnie dlatego Uncharted 2 zasługuje na zostanie grą roku 2009

02.03.2010 11:23
Verminus
odpowiedz
Verminus
183
Senator

Konkurs zakończony, szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do:

wątek o Assassin's Creed II - Barthez x
wątek o Batman: Arkham Asylum - Pan P.
wątek o Dragon Age Początek - Ravela Sz(k)aradna
wątek o Uncharted 2 - raziel88ck
wątek o Modern Warfare 2 - Nikow1987

Wszystkim dziękujemy za udział w zabawie.

02.03.2010 11:33
raziel88ck
👍
odpowiedz
raziel88ck
139
Reaver is the Key!

Super, nareszcie wygralem! :)

02.03.2010 15:49
Zingus123
odpowiedz
Zingus123
22
Antyterrorysta

gratulacje

04.03.2010 21:29
odpowiedz
SSman92
26
Generał

dobrze że nie U2 została grą roku

03.09.2011 18:23
odpowiedz
swoonzi
61
Pretorianin

Plusy tej gry są na siłe:

1. Zróżnicowanie rozgrywki..., a w innych grach może tego nie ma?
2. Oprawa graficzna nie lepsza niż w takim wiedźminie z 2007r, może bardziej szczegołowa, ale nie przesadzajmy...
3. Urok psotaci?! A co to ma być...?
4. Humor....to samo
5. Archeologia, acha.....

A minusy są trafne i bardzo dobrze że u2 nei zostało grą roku

Wiem, że kawał po czasie,ale najbardziej mnie wpienia wyłączność. PC lepsze jest ps3 sie kiedyś skończy,a pc nie.......

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze