Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 12 czerwca 2009, 17:32

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Najlepsze gry E3 2009!

Największe targi elektronicznej rozgrywki już za nami! Oto zestawienie najlepszych gier które zobaczyliśmy na E3 2009.

Tegoroczna, piętnasta edycja targów Electronic Entertainment Expo pokazała, że rezygnacja z wielkiej imprezy i przerzucenie pokazów gier z hal Los Angeles Convention Center do pokojów hotelowych było decyzją błędną. Powrót do poprzedniej formuły sprawił, że całe przedsięwzięcie ponownie nabrało olbrzymiego znaczenia i cieszyło się większym zainteresowaniem ze strony fanów elektronicznej rozrywki niż rok czy dwa lata temu. Udowodniły to przede wszystkim same gry. Choć nie obyło się bez wielkich nieobecnych, np. firmy Blizzard Entertainment i jej dwóch nadchodzących szlagierów (StarCraft II i Diablo III), to jednak w Los Angeles zobaczyliśmy całą masę znakomitych i z dawna wyczekiwanych produkcji, a część kolejnych potencjalnych hitów została tutaj zapowiedziana.

Postanowiliśmy zrobić zestawienie kilkunastu najważniejszych gier prezentowanych na targach E3 i przedstawić je w skondensowanej formie. Oprócz krótkiego opisu tytułu, znajdziecie także linki do materiałów multimedialnych oraz naszych relacji z zamkniętych pokazów, w jakich mieliśmy okazję uczestniczyć. Zdajemy sobie sprawę, że poniższa lista mogłaby wzbogacić się o wiele innych produkcji, np. Gran Turismo 5, ale zdecydowaliśmy się umieścić na niej jedynie te gry, o których możemy powiedzieć coś więcej niż tylko to, że są w fazie produkcji.

Gorąco zachęcamy do lektury poniższego artykułu i do wskazywania na forum własnych faworytów wśród nadchodzących superprodukcji.

Alan Wake

Platformy: Xbox 360

Zwiastun gry z E3 2009

Galeria obrazków

Nasz relacja z prezentacji gry na E3 2009

Zaczynałem już wierzyć, że twórcom gry Max Payne nie uda się dokończyć zapowiedzianych lata temu przygód Alana Wake’a, ale na tegorocznej edycji targów E3 Finowie udowodnili, że ich najnowsze dzieło żyje i ma się naprawdę dobrze. Niebanalna fabuła, fenomenalny klimat i kapitalna po brzegi wypełniona akcją rozgrywka – oto Alan Wake w pigułce. Prezentacja tej gry zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie i przekonała ostatecznie, że kolejny produkt studia Remedy Entertainment będzie sporym wydarzeniem, nie tylko dla miłośników survival horrorów.

Aliens vs Predator

Platformy: Xbox 360, PlayStation 3, PC

Gramy! z E3 2009

Galeria obrazków

Nasza relacja z prezentacji gry na E3 2009

Firma Rebellion Developments, czyli twórcy pierwszej gry z serii Aliens vs Predator, ponownie zaprezentuje konflikt dwóch kosmicznych ras, które w ostatnich latach kilkakrotnie pojawiały się na dużym ekranie. Zabójczy Obcy, bezwzględni Predatorzy i stojący pomiędzy nimi ludzie, którzy nie mają ochoty pełnić roli mięsa armatniego – trudno wyobrazić sobie ciekawszy scenariusz dla gry akcji. Co prawda na targach E3 okazało się, że autorów czeka jeszcze sporo pracy nad balansem frakcji biorących udział w rywalizacji, ale mimo wszystko to, co zobaczyliśmy, zapowiada się naprawdę bardzo obiecująco.

Assassin’s Creed II

Platformy: Xbox 360, PlayStation 3, PC

Zapis rozgrywki

Video zapowiedź – E3 2009

Galeria obrazków

Nasza relacja z prezentacji gry na E3 2009

Nowy bohater, nowe otoczenie, ale stare, doskonale znane z pierwszej gry zadanie – zlikwidować wskazane osoby i nie dać się złapać. Druga odsłona cyklu Assassin’s Creed to znakomity przykład na to, jak powinien wyglądać udany sequel. Wystarczy skopiować rozgrywkę z pierwowzoru, ubarwić ją ciekawymi innowacjami i to wszystko przyodziać w znakomitą oprawę wizualną. Sukces gwarantowany? Wszystko wskazuje na to, że tak, bo Assasin’s Creed II był jednym z gorętszych produktów, jakie zobaczyliśmy na targach E3 i tak już pewnie pozostanie do premiery gry, która planowana jest na listopad 2009 roku.