Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 stycznia 2023, 16:15

autor: Aleksandra Wolna

Ajin. Najlepsze horrory i thrillery anime

Jeśli anime kojarzą wam się tylko z rozwydrzonym Naruto, warto zerknąć na ich mroczniejszą stronę!

Ajin

  1. Rok produkcji: 2016
  2. Gatunek: akcja, horror, tajemnica, nadprzyrodzone
  3. Gdzie obejrzeć: Netflix

Ajin to tytuł, który przykuł moją uwagę, gdy po raz pierwszy pokazał mi się na głównej stronie Netflixa. Już w samym trailerze dało się wyczuć atmosferę napięcia i tajemnicy, więc zaciekawiona odpaliłam pierwszy odcinek, czego nie pożałowałam.

Kilkanaście lat temu odkryto, że istnieje swego rodzaju nowy gatunek człowieka, czyli tytułowy Ajin. Ajini są nieśmiertelni, a dodatkowo posiadają specjalne umiejętności. Między innymi przez to są wyłapywani, a następnie izolowani, aby nie stanowić zagrożenia. Wydaje się, że każdy wie, kim są, jednak uczeń liceum, Kei Nagai, ma mgliste pojęcie o całej sprawie – ot, czasami usłyszał coś w telewizji. Sytuacja zmusiła go jednak do zainteresowania się tematem –po wypadku odkrywa, że on sam jest Ajinem. Wchodzi więc do świata, o którym do tej pory nie miał pojęcia, a który jest bliżej niego, niż dotychczas się wydawało.

Elementów typowego horroru nie ma tu za wiele, jednak niektóre wydarzenia zdecydowanie mogą przyprawić o gęsią skórkę.

Aleksandra Wolna

Aleksandra Wolna

Dla GOL-a pisze od marca 2022, zwykle po nocach, zajmując się publicystyką zarówno o grach, jak i filmach. Na co dzień zajmuje się tworzeniem gier od strony fabularnej, więc branżę zna od podszewki. Gra od małego; najczęściej wybiera JRPG-i czy gry niezależne, choć ma też ogromną słabość do platformówek 3D. Najlepiej odnajduje się w słowie pisanym, więc połączenie tworzenia tekstów z pasją do gier uważa za naturalną kolej rzeczy. Prywatnie kolekcjonuje Tamagotchi i zajmuje się swoją niewielką, kocią rodziną. Ulubionymi grami, zdjęciami kotów i innymi różnościami chętnie dzieli się na Instagramie.

więcej