Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 28 sierpnia 2022, 11:30

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

Najlepsze gry z targów gamescom 2022

Gamescom jak co roku przysporzył nowych obiektów oczekiwań. Przygotowaliśmy listę najlepszych gier, które pojawiły się na najważniejszej imprezie w branży.

Sierpień czy ogólnie lato nie jest okresem najgłośniejszych premier. To też zresztą czas, w którym raczej mniej się gra. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się ekscytujące zapowiedzi. Zarówno nieujawnionych wcześniej produkcji, jak i tych, o których już gdzieś usłyszeliśmy. Tym samym jest to świetna okazja do powiększania potencjalnej kupki wstydu. Moja osiągnęła już niebotyczne rozmiary. Nie przeszkadza mi to jednak na tyle, żeby nie pozwolić jej dalej rosnąć. Macie podobnie? Zapraszam w takim razie do zestawienia najciekawszych zapowiedzi z tegorocznego gamescomu.

Dune: Awakening

  1. Data premiery: brak danych
  2. Platforma: PC
  3. Producent: Funcom

Fani Diuny, otwartych światów, MMO, survivali i tworu o nazwie Conan Exiles – radujcie się! Oto nadciąga potencjalne spełnienie marzeń – Dune: Awakening. Na razie jednak niewiele o nim wiadomo. W ramach gamescomowego Opening Night Live zaprezentowano jedynie krótki film przygotowany w technice CGI. Świetny, należy dodać.

Deweloperzy z Funcomu zapewniają, że ich ambicje są wielkie. Rozgrywka ma mieć miejsce w rozległym otwartym świecie i w dużej mierze polegać na zbieraniu przyprawy, która przyda naszej postaci specjalnych zdolności. Do tego dochodzi zbieranie innych surowców i budowanie obozowisk. Od przetrwania po dominację.

Na widowiskowość bliską tej ze zwiastuna raczej liczyć nie należy, ale przecież nie o to w tych grach chodzi. Liczy się kreatywność, spryt i przedsiębiorczość. No i oczywiście interakcje z innymi graczami oraz tworzone z nimi historie, które zapamiętamy na długo. Szykują się też testy beta, do których możecie się już teraz zapisywać. Kiedy nastąpią? Jeszcze nie wiadomo. Pozostaje jedynie czekać na nowe materiały i informacje.

TWOIM ZDANIEM

Wolisz targi E3 czy gamescom?

Obie imprezy trzymają poziom.
72,4%
Zdecydowanie E3, większy rozmach.
16,4%
Gamescom, więcej miejsca dla niszowych produkcji.
6%
Nie interesują mnie targi.
5,2%
Zobacz inne ankiety
Return to Monkey Island

Return to Monkey Island

The Callisto Protocol

The Callisto Protocol

Dead Island 2

Dead Island 2

The Lords of the Fallen

The Lords of the Fallen

High on Life

High on Life

Dune: Awakening

Dune: Awakening

Gry października 2022 - miesiąc bez kasztanów
Gry października 2022 - miesiąc bez kasztanów

Jesień już za oknem, jakoś tak zimno i smutno się zrobiło. Dlatego pora zabunkrować się przed komputerem lub konsolą, aby przetrwać ten szarobury czas przed dobrą grą. Październik pod tym względem nie zawiedzie - na brak premier nie ponarzekacie!

Gry lipca 2022 - cyberpunk, koty i inne indyki
Gry lipca 2022 - cyberpunk, koty i inne indyki

Sezon ogórkowy rozpoczęty, ale nie oznacza to braku gier! Jest wręcz odwrotnie, nowych produkcji nie brakuje, tylko nie uświadczycie w lipcu głośnych premier długo wyczekiwanych tytułów. Zamiast tego trzeba będzie zadowolić się mniejszymi debiutami.

Najlepsze gry pierwszej połowy 2022 roku, które mogliście przegapić
Najlepsze gry pierwszej połowy 2022 roku, które mogliście przegapić

Najgłośniejsze premiery skutecznie odciągają uwagę od tych mniejszych, ale nie mniej ciekawych produkcji. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych gier, które zostały pominięte.