filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 14 maja 2022, 09:30

autor: Jan Tracz

Najgorsze polskie filmy, które i tak warto znać

Dziś prezentujemy trzynaście polskich tytułów, którą są tak spektakularnie złe, że nie możecie przejść obok nich obojętnie! Przekonajcie się sami, czy znacie je wszystkie.

Spis treści

365 dni: Ten dzień

  1. Reżyseria: Barbara Białowąs i Tomasz Mandes
  2. Gatunek: Erotyczny
  3. Gdzie obejrzeć: Netflix

Na zakończenie wracamy do niesamowitej kontynuacji równie wspaniałego filmu Barbary Białowąs. Ten film jest o tyle bolesny, że w żaden sposób nie naprawia błędów protoplasty, a wręcz je powiela i wprowadza nowe. Tam, gdzie można było zmieścić głupkowatą, aczkolwiek zgrabną fabułę, postanowiono wstawić jeszcze więcej tzw. scen soft porno, które z założenia mają widzów „podniecić”, natomiast wywołują w nich masę zażenowania. Dlatego tym bardziej warto zwrócić uwagę na najważniejszy problem, który dopada bardzo wiele polskich filmów (nawet tych dobrych).

Chodzi o pewne odrealnienie całości, czego konsekwencją są źle rozpisane dialogi lub luki scenariuszowe. O co mi dokładnie chodzi? O to, że bohaterowie tych filmów funkcjonują, jakby byli nie z tego świata. Przykład? [SPOILERY]. Kiedy Laura odkrywa, że Massimo ją zdradza (przynajmniej tak jej się wydaje): a) nie idzie z nim porozmawiać, b) nie idzie skonfrontować się z nim, kiedy go przyłapuje, oraz: c) ucieka, zamiast zareagować w jakikolwiek inny sposób. Kto tak robi? Kto???

Zostało jeszcze 49% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Jan Tracz

Jan Tracz

Absolwent Film Studies (BA i MA) na uczelni King's College London w Wielkiej Brytanii, aktualnie pisuje dla portalu Collider, WhyNow, The Upcoming, Ayo News, Interii Film, Przeglądu, Film.org.pl i GRYOnline.pl. Publikował na łamach FIPRESCI, Eye For Film, British Thoughts Magazine, Miesięcznika KINO, Magazynu PANI, WP Film, NOIZZ, Papaya Rocks, Tygodnika Solidarność oraz Filmawki, a także współpracował z Rock Radiem i Movies Roomem. Przeprowadził wywiady m.in. z Alejandro Gonzálezem Ińárritu, Lasse Hallströmem, Michelem Franco, Matthew Lewisem i Davidem Thomsonem. Publikacje książkowe: esej w antologii "Nikt Nikomu Nie Tłumaczy: Świat według Kiepskich w kulturze" (Wydawnictwo Brak Przypisu, 2023). Laureat Stypendium im. Leopolda Ungera w 2023 roku. Członek Young FIPRESCI Jury podczas WFF 2023.

więcej