Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 stycznia 2022, 11:30

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

Najlepsze gry, które mogliście przegapić w 2021 roku

W oczekiwaniu na największe i te mniej spodziewane hity 2022 roku warto sprawdzić, jakie pozycje mogliśmy pominąć, zagrywając się w Forzę Horizon czy uciekając przed Lady Dimitrescu. Oto najlepsze przegapione gry 2021 roku.

Inscryption

  1. Gatunek: przygodówka, karcianka, roguelike – wszystkiego po trochu
  2. Producent: Daniel Mullins Games
  3. Platforma: PC Windows

O czym jest Inscryption?

To nietuzinkowa gra autora równie oryginalnego Pony Island, która powstała jako rozwinięcie projektu Sacrifices Must Be Made – gry stworzonej w 48 godzin podczas konkursu dla niezależnych devów. W Inscryption trafiamy do ponurej chaty demona lasu – Leszego – a wyjść stamtąd możemy tylko po wygraniu z nim w karty. Całą akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, na talii widać animowane wizerunki zwierząt, możemy też zwiedzać chatę, w której ukryto różne zagadki i fragmenty informacji. A gdy szczęście w kartach nie dopisuje, zawsze można… poświęcić kawałek własnego ciała, by grać dalej, co ma swoje konsekwencje w dalszej rozgrywce. Bez oka przykładowo nie widać całego stołu, a bez ręki nie można kłaść kart. Całość jest niesamowicie oryginalna i bardzo klimatyczna.

Powody, dla których warto zagrać:

  1. unikatowa w każdym calu;
  2. sporo ciekawych mechanik w grze w karty;
  3. pomysłowe zagadki środowiskowe i wciągająca narracja.
  1. Więcej o grze Inscryption
TWOIM ZDANIEM

W jakie gry grasz częściej?

74,4%
W gry wysokobudżetowe
25,6%
W "indyki"
Zobacz inne ankiety
Nie masz czasu? Oto gra na 22 minuty dziennie
Nie masz czasu? Oto gra na 22 minuty dziennie

Brak czasu, brak premier, brak podzespołów. Sporo rzeczy nam brakuje w tym growym światku, a więc czasem, w celu wypełnienia tejże pustki, należy zdecydować się na podjęcie nietypowych wyborów. Ja wybrałem Outer Wilds i wiecie, co? Niczego nie żałuję.

W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie
W co grała redakcja GRYOnline.pl w 2021 roku? Nasze podsumowanie

Przez cały rok zbieraliśmy dane dotyczące growych wyborów członków naszej redakcji i w końcu przyszedł czas na podzielenie się wynikami, wnioskami oraz ciekawostkami z nimi związanymi. Oto, w co grał GOL przez ostatnie 12 miesięcy!

Gry 2021 roku, przez które stracicie pracę (i ponad 100 godzin życia)
Gry 2021 roku, przez które stracicie pracę (i ponad 100 godzin życia)

Rok 2021 obfitował w produkcje, z którymi można było spędzić naprawdę dużo czasu – nawet ponad 200 godzin! To odwrócenie trendu z ostatnich lat. I dowód na to, że wciąż opłaca się robić duuuże gry.