Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 2 stycznia 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Niedawno wieczny student, teraz jeszcze wieczniejszy fan RPG. Próbuje być Kingiem, ale nie potrafi.

Najbardziej oczekiwane filmy 2022 roku

Po okresie pandemicznej stagnacji największe wytwórnie filmowe wreszcie wrzucają do kinowych terminarzy najgorętsze tytuły. 2022 rok może przynieść rekordowe zyski dla ich twórców i całe godziny frajdy dla fanów.

Na tej liście znajdziecie produkcje najpopularniejsze, niekoniecznie natomiast te, które okażą się w swoich gatunkach najlepszymi filmami roku. Fakt, że czeka na nie tak wielkie grono fanów, nie bierze się jednak znikąd. Każdy z nich ma bowiem szansę zapewnienia widzom rozrywki na najwyższym blockbusterowym poziomie. A w co najmniej kilku przypadkach mogą się one okazać również sukcesem artystycznym.

Knives out 2

  1. Gatunek: Kryminał
  2. Reżyseria: Rian Johnson
  3. Największa gwiazda: Daniel Craig
  4. Przypuszczalna data premiery: 2022

Pierwsza część Na noże była jednym z najlepszych kryminałów 2019 roku. W filmie nie zawiodło dosłownie nic – ani scenariusz Riana Johnsona, ani gra aktorska gwiazd pokroju Daniela Craiga, Chrisa Evansa, Jamie Lee Curtis i Any de Armas, ani niesamowicie klimatyczne zdjęcia ukazujące wysmakowaną scenografię.

Czego możemy spodziewać się w sequelu? Na pewno niełatwej zagadki kryminalnej, intrygujących postaci i całkiem dużej dawki błyskotliwego humoru. Netflix zapłacił za prawa do serii (po Na noże 2 ma powstać bowiem jeszcze przynajmniej jeden film) 450 milionów dolarów. Można więc oczekiwać, że platforma dołożyła wszelkich starań, by inwestycja się zwróciła. Szczególnie że producenci nie pożałowali również pieniędzy na angaż nowych aktorów – Edwarda Nortona, Dave’a Bautisty czy Kate Hudson. I oczywiście powracającego w roli detektywa Blanca Daniela Craiga.