Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 27 września 2020, 11:31

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Rosja to stan umysłu, a dowodem na to przypałowe gry ze Steama

Lista tytułów, które pewnie przegapiliście i w które nigdy nie zagracie. A szkoda, bowiem w ich szaleństwie jest coś, co zwyczajnie wciąga! Choć uprzedzam, że nie znajdziecie tu niczego, co można nazwać „zwyczajnym”.

Ponoć Rosja to stan umysłu. Ilość żartów oraz memów o tym kraju może rywalizować jedynie z tymi o Sosnowcu. Jak to wygląda od strony branży gier? Podobnie, bowiem o ile znajdzie się kilka tytułów z Rosji, które są względnie „normalne”, tak cała masa produkcji z Federacji Rosyjskiej należy bardziej do kategorii „unikatowe/specjalne/wyjątkowe”, jeśli wiecie, co mam na myśli. Dzisiaj przyjrzymy się niektórym z nich!

Podczas pisania tego tekstu NIE towarzyszył mi żaden niedźwiedź czy wysokoprocentowy napój, ale za to odpowiednio nastrajałem się poniższym utworem. Wam również polecam, zanim przejdziecie dalej.

FROM RUSSIA WITH LOVE

Poniższe zestawienie potraktujcie z odpowiednim dystansem. Nie ma ono na celu szkalowania deweloperów czy samych gier, a jedynie pokazanie oryginalnych pomysłów, które odbiegają od tego, co definiujemy jako „standard”. Twórcy z Rosji często prześmiewczo podchodzą do własnego kraju i związanych z nim stereotypów, co aż wylewa się z ich gier – dlatego zaznaczamy, że całość ma charakter humorystyczny.

Wszystkie wymienione tu tytuły znajdziecie na Steamie, a do tego nabędziecie je w relatywnie niskich cenach. Jeśli znacie jakąś „przypałową” grę z Rosji, której nie ma na liście, podzielcie się tą informacją z innymi w komentarzu. Od razu uprzedzam, że serii Pathologic tutaj nie znajdziecie, bowiem zasługuje ona na oddzielną kategorię!

BEARS, VODKA, BALALAIKA!

  1. Cena: 7,19 zł
  2. Gatunek: shooter
  3. W skrócie: rosyjski niedźwiedź wyposażony w AK-47 walczy z nazistami

BEARS, VODKA, BALALAIKA! powinno wzbudzić Wasze zainteresowanie już samym tytułem, który właściwie zdradza wszystko. Wcielicie się tu w typowego rosyjskiego żołnierza, który dodatkowo jest niedźwiedziem wyposażonym w AK-47. Czas wydarzeń to okres II wojny światowej, a miejscem akcji są granice matuszki Rossiji. Trzeba strzec terenów przed zakusami wroga, który naciera na ojczyznę!

W zasadzie nie ma się co rozwodzić nad celem zabawy, który jest prosty – wyeliminować jak najwięcej nazistów, zanim uda się im położyć naszego niedźwiedzia spać. Ten nie jest jednak bezbronny, bowiem poza swoim niezawodnym karabinem ma do dyspozycji regenerującą mu zdrowie wódkę oraz niezastąpioną bałałajkę. Po co niedźwiedziowi ten instrument? Oczywiście, aby zagrać na kurhanach pokonanych wrogów!

  1. Ocena na Steamie: 90% pozytywnych opinii z 893 recenzji!
  2. Wybrany komentarz: „W cenie 2 piw masz ubaw jak przy 0,7”.
  1. BEARS, VODKA, BALALAIKA! na Steamie
TWOIM ZDANIEM

Lubisz dziwne gry?

Nie, przy grach potrzebuję relaksu, a nie psychodelicznych tripów.
47,5%
Od czasu do czasu trzeba wyjść ze strefy komfortu..
35,7%
Oczywiście, im bardziej porąbany koncept, tym lepiej!
16,9%
Zobacz inne ankiety
10 dziwnych osiągnieć ze Steama, których nie udało ci się zdobyć
10 dziwnych osiągnieć ze Steama, których nie udało ci się zdobyć

Steam uwielbia achievementy, gracze kochają je zdobywać, a niektórzy twórcy lubują się w wymyślaniu fantazyjnych osiągnięć. Zebraliśmy 10 najciekawszych i jednocześnie rzadkich achievementów, o istnieniu których mogliście nawet nie wiedzieć.

10 najdziwniejszych mieszanek gatunkowych w grach wideo
10 najdziwniejszych mieszanek gatunkowych w grach wideo

W dzisiejszym świecie nie brakuje szalonych pomysłów na gry, które zbierają elementy różnych gatunków – często pozornie nie pasujące do siebie – i upychają je w jednej produkcji. W tym artykule zbieramy najciekawsze spośród nich.