Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 1 października 2004, 11:54

autor: Zodiac

Karty graficzne ATI – konfiguracja sterownków

Wielu posiadaczy sprzętu komputerowego nie ma czasu lub też wystarczającej wiedzy, by odpowiednio skonfigurować swoją kartę graficzną. Tracą przez to możliwość płynnego grania w gry na kartach, które już nowe nie są.

Karty graficzne ATI – konfiguracja sterownków

Wielu posiadaczy sprzętu komputerowego nie ma czasu lub też wystarczającej wiedzy, by odpowiednio skonfigurować swoją kartę graficzną. Tracą przez to możliwość płynnego grania w gry na kartach, które już nowe nie są. Lub też oglądają słabej jakości obraz w najnowszych produkcjach, na karcie która kosztowała krocie.

Konfiguracja sterowników jest czynnością tylko troszkę bardziej skomplikowaną od oczyszczenia windowsowego kosza, a umiejętność dostosowania odpowiednich opcji pozwoli cieszyć się w pełni z ulubionych gier.

Artykuł ten przeznaczony jest dla graczy troszkę mniej doświadczonych i opisuje instalację najnowszych sterowników dla kart graficznych ATI oraz ich konfigurację. Znajdziecie też tu przydatne porady i rozwiązania problemów, na które można natknąć się podczas użytkowania sprzętu tej właśnie firmy.

Szczegóły związane z parametrami wyświetlania (nazwami: antyaliasing, filtrowanie anizotropowe) znajdziecie w poprzednim artykule NVIDIA vs ATI.

Zapraszam.

nVidia vs ATi

Która karta jest lepsza? Co jest ważniejsze? Ilość wyświetlanych klatek na sekundę, jakość generowanego obrazu, a może cena? Kupowanie odpowiedniej karty graficznej przyprawić może o ból głowy nawet największego specjalistę w tej dziedzinie.