Eagle Rising – Dawn of an Empire – antyczna Calradia. Najlepsze mody do Mount and Blade 2 Bannerlord
Mount and Blade nigdy nie byłby tak popularną grą, gdyby nie mody. Bannerlord idzie tą samą drogą i już teraz można znaleźć w sieci trochę ciekawych modów. Oto ich przegląd.
Eagle Rising – Dawn of an Empire – antyczna Calradia
Przed Wami kolejna modyfikacja całkowicie zmieniająca realia Bannerlorda. Co prawda akcja CA – Eagle Rising – Dawn of an Empire nadal toczy się w Calradii, tyle że w czasach antycznych. Na pierwszy rzut oka widać tu inspirację rzeczywistymi potęgami naszego świata. Frakcja Empire w oczywisty sposób nawiązuje do starożytnego Rzymu, a Khuzait poszło w stronę państw greckich.
To wszystko wiąże się z przebudową drzewek jednostek. Trzeba przyznać, że efekt okazuje się świetny – żołnierze często wyglądają lepiej niż ci z oryginału. Cieszy też fakt dodania do gry szeregu nowych przedmiotów, co stwarza okazję do przetestowania innych typów broni czy pancerza. Na pochwałę zasługują również sami twórcy, a konkretnie ich podejście do projektu. Modyfikacja ta otrzymuje ciągłe wsparcie – częste aktualizacje wprowadzają nowości i poprawiają błędy.
Autor modyfikacji regularnie odświeża swoje dzieło i dba o to, aby było zgodne z kolejnymi wersjami Bannerlorda. Tym samym mod działa również z grą zaktualizowaną do 1.7.2.
INSTRUKCJA OBSŁUGI
- Zacznij od instalacji narzędzia BannerLord Mod Launcher – dzięki niemu ustawisz poprawną kolejność ładowania modułów gry.
- Pobierz modyfikację CA – Eagle Rising – Dawn of an Empire.
- Zawartość pobranego archiwum umieść w folderze Modules w głównym katalogu gry.
- Uruchom narzędzie BannerLord Mod Launcher i uporządkuj moduły w poniższej kolejności.
- !CA_LoadAboveNative_Rome
- Native
- Sandbox Core
- CustomBattle
- Sandbox
- StoryMode
- CA_EagleRising
ROZSZERZONA CALRADIA
Dla osób nieprzepadających za totalnymi konwersjami świetną propozycją będzie mod Calradia Expanded (ostatnio potwierdzone działanie z grą w wersji 1.7.1). Modyfikacja ta dodaje do Bannerlorda mnóstwo nowych lokacji – zamków, miast i wiosek. Oprócz tego część starych miejscówek została przeniesiona gdzie indziej, tak aby ich lokalizacja na mapie była bardziej logiczna. Przykładowo zamki powinny bronić kluczowych, a nie losowych pozycji.