Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 14 lipca 2022, 16:16

Eagle Rising – Dawn of an Empire – antyczna Calradia. Najlepsze mody do Mount and Blade 2 Bannerlord

Mount and Blade nigdy nie byłby tak popularną grą, gdyby nie mody. Bannerlord idzie tą samą drogą i już teraz można znaleźć w sieci trochę ciekawych modów. Oto ich przegląd.

Eagle Rising – Dawn of an Empire – antyczna Calradia

Przed Wami kolejna modyfikacja całkowicie zmieniająca realia Bannerlorda. Co prawda akcja CA – Eagle Rising – Dawn of an Empire nadal toczy się w Calradii, tyle że w czasach antycznych. Na pierwszy rzut oka widać tu inspirację rzeczywistymi potęgami naszego świata. Frakcja Empire w oczywisty sposób nawiązuje do starożytnego Rzymu, a Khuzait poszło w stronę państw greckich.

To wszystko wiąże się z przebudową drzewek jednostek. Trzeba przyznać, że efekt okazuje się świetny – żołnierze często wyglądają lepiej niż ci z oryginału. Cieszy też fakt dodania do gry szeregu nowych przedmiotów, co stwarza okazję do przetestowania innych typów broni czy pancerza. Na pochwałę zasługują również sami twórcy, a konkretnie ich podejście do projektu. Modyfikacja ta otrzymuje ciągłe wsparcie – częste aktualizacje wprowadzają nowości i poprawiają błędy.

Autor modyfikacji regularnie odświeża swoje dzieło i dba o to, aby było zgodne z kolejnymi wersjami Bannerlorda. Tym samym mod działa również z grą zaktualizowaną do 1.7.2.

INSTRUKCJA OBSŁUGI

 1. Zacznij od instalacji narzędzia BannerLord Mod Launcher – dzięki niemu ustawisz poprawną kolejność ładowania modułów gry.
 2. Pobierz modyfikację CA – Eagle Rising – Dawn of an Empire.
 3. Zawartość pobranego archiwum umieść w folderze Modules w głównym katalogu gry.
 4. Uruchom narzędzie BannerLord Mod Launcher i uporządkuj moduły w poniższej kolejności.
 1. !CA_LoadAboveNative_Rome
 2. Native
 3. Sandbox Core
 4. CustomBattle
 5. Sandbox
 6. StoryMode
 7. CA_EagleRising

ROZSZERZONA CALRADIA

Dla osób nieprzepadających za totalnymi konwersjami świetną propozycją będzie mod Calradia Expanded (ostatnio potwierdzone działanie z grą w wersji 1.7.1). Modyfikacja ta dodaje do Bannerlorda mnóstwo nowych lokacji – zamków, miast i wiosek. Oprócz tego część starych miejscówek została przeniesiona gdzie indziej, tak aby ich lokalizacja na mapie była bardziej logiczna. Przykładowo zamki powinny bronić kluczowych, a nie losowych pozycji.

TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z modów do gier?

Tak, szczególnie kiedy odmieniają oblicze danej gry.
42,4%
Nie moduje swoich gier.
28,2%
Tak, o ile proces instalacji nie jest zbyt skomplikowany.
17,5%
Rzadko, miewam z nimi często problemy.
11,9%
Zobacz inne ankiety
Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

10 świetnych modów do Mount & Blade – zanim Bannerlord odmieni serię
10 świetnych modów do Mount & Blade – zanim Bannerlord odmieni serię

Chociaż do premiery Mount & Blade II coraz bliżej, to jednak wciąż daleko. Gdy nachodzi więc ochota, by pograć w M&B, na ratunek przychodzą moderzy. Oto 10 ciekawych modyfikacji do gier z cyklu Mount & Blade, które powstały w ostatnich latach.

10 najlepszych modów do gier Mount & Blade - zanim doczekamy Mount & Blade II
10 najlepszych modów do gier Mount & Blade - zanim doczekamy Mount & Blade II

Premiery Mount & Blade II: Bannerlord ani widu, ani słychu, ale dzięki moderom poprzednie gry z serii wciąż oferują masę zabawy. Wybraliśmy dla was 10 najciekawszych modyfikacji do Mount & Blade oraz Mount & Blade: Warband.