Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Red Dead Redemption 2 Publicystyka

Publicystyka 20 marca 2020, 14:29

autor: Radosław Wasik

Miłośnik gier wszelakich. Często ich nie kończy, bo ciągle instaluje modyfikacje.

Najlepsze mody do Red Dead Redemption 2 – lepsza grafika i ułatwienia

RDR2 to świetna gra... ale może by dodać do niej telekinezę? Albo podkręcić kolory? Oto najciekawsze mody do Red Dead Redemption 2 na PC, jakie znaleźliśmy w marcu 2020 roku.

Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na PC, a moderzy tylko na to czekali. Już w dniu zapowiedzi wydania RDR2 w wersji na komputery osobiste było pewne, że fani zabiorą się za tworzenie ciekawych modyfikacji – tak samo jak w przypadku GTA5. Choć nie ma co liczyć na projekty dorównujące jakością modom do Skyrima czy Gothica, w sieci można natrafić na kilka propozycji wartych uwagi.

Obecnie dostępne mody do Red Dead Redemption 2 nie zachwycają skalą. Znajdziecie wśród nich survivalową przygodę z misiem w tle czy pomocny wóz z kilkoma opcjami personalizacji. Nie zapomniano też o drobnych ulepszeniach grafiki czy niewielkich usprawnieniach rozgrywki. A z myślą o miłośnikach nadprzyrodzonych zdolności wyposażono Arthura w moc telekinezy i powodowania ognistych wybuchów. Nie przedłużając – przed Wami najlepsze modyfikacje do RDR2.

Uwaga! Odradzamy używanie jakichkolwiek modyfikacji w trybie online. Może się to zakończyć blokadą konta w Red Dead Online.

Kolejne ostrzeżenie: przed instalacją modów warto wykonać kopię zapisów gry. Znajdziecie je w C:\Users\[nazwa_użytkownika]\Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Profiles.

Poza tym pamiętajcie, że zainstalowanie kilku modów naraz może skończyć się brakiem kompatybilności wgrywanych przeróbek lub nawet uszkodzeniem gry. Bezpiecznie jest korzystać z jednej modyfikacji w tym samym czasie. Jeśli jednak chcecie wypróbować wiele modów jednocześnie, po każdej pojedynczej instalacji upewnijcie się, czy RDR2 działa poprawnie.

JAK INSTALOWAĆ MODY?

Zabawa z modami do Red Dead Redemption 2 powinna rozpocząć się od ściągnięcia narzędzia Script Hook RDR2 – to dzięki niemu możliwe jest korzystanie ze skryptowych modyfikacji, czyli tych wprowadzających sensowne zmiany do rozgrywki. Zainstalowanie powyższego narzędzia jest banalne – pobrane pliki wystarczy umieścić w głównym folderze z grą. Wgrywanie poszczególnych modów często odbywa się na tej samej zasadzie, ale z uwagi na kilka wyjątków pod każdą opisaną modyfikacją znajdziecie osobną instrukcję instalacji.

SPIS TREŚCI

  1. Survive the Island – sezon na misia
  2. Hunting Wagon – wielofunkcyjny wóz
  3. RDR2 Photorealistic Reshade – lepsza grafika
  4. Telekinesis and Pyrokinesis – podnoszenie i wybuchy
  5. Usprawnienia i różności – szybsze chodzenie i spowolnienie czasu

Survive the Island – sezon na misia

Wśród dostępnych obecnie modyfikacji nie ma nowych zadań czy rozbudowanych historii. Da się jednak znaleźć coś w rodzaju namiastki dodatkowych przygód. Przykładem może być mod Survive the Island, oferujący zabawę w podchody. Rozgrywkę rozpoczynamy jedynie z lassem, a na tytułowej wyspie roi się od przeciwników – właśnie dlatego skradanie się okazuje się szczególnie ważne.

JAK ZACZĄĆ ZABAWĘ?

Naciśnij przycisk „F7”, a następnie (w nowym oknie) przycisk „Enter” – po chwili zostaniesz przeniesiony na wyspę.

Oczywiście naszym celem jest wydostanie się z wyspy. Zwycięstwo odniesiemy już w momencie zabicia przebywającego w pobliżu niedźwiedzia. Brzmi prosto, ale istnieją przynajmniej dwie przeszkody. Po pierwsze – misia trzeba znaleźć. Po drugie – uzbrojeni wrogowie patrolują każdy zakątek terenu. Z pierwszymi przeciwnikami trzeba poradzić sobie przy pomocy pięści i lassa – potem ułatwienie stanowi zabrany im ekwipunek.

INSTRUKCJA INSTALACJI

  1. Pobierz Script Hook RDR2. Pliki umieść w głównym folderze z zainstalowaną grą Red Dead Redemption 2.
  2. Pobierz modyfikację Survive the Island. Następnie przenieś pobrane pliki do głównego katalogu gry.
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Jak działa Red Dead Redemption 2 na PC za 3000 zł?
Jak działa Red Dead Redemption 2 na PC za 3000 zł?

Red Dead Redemption 2 zaliczył trudny start na PC. Na wielu komputerach gra zwyczajnie nie chciała się uruchomić albo miała problemy z wydajnością. Sytuacja stabilizuje się z każdą kolejną aktualizacją – jak tytuł działa teraz na średniej klasy PC?

Niesamowite detale Red Dead Redemption 2 – gra dopracowana jak żadna inna
Niesamowite detale Red Dead Redemption 2 – gra dopracowana jak żadna inna

Rockstar znów to zrobił – Red Dead Redemption 2 zostało wypełnione po brzegi toną niezwykłych szczegółów, detali i smaczków, jakich próżno szukać w którymkolwiek konkurencyjnym dziele. Nie było jeszcze gry tak dopracowanej.