Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 22 marca 2020, 11:30

autor: Aquma

10 długich gier dla jednego gracza, które w końcu możesz nadrobić

Przymusowy urlop ma swoje zalety, ale ma i wady – jedną z najpoważniejszych jest potencjalna nuda. Doskonałą metodą na poradzenie sobie z obecną sytuacją jest zwrócenie się w stronę gier, w które zawsze chcieliśmy zagrać – ale jakoś nie było kiedy.

Divinity: Original Sin 2

  1. Powód, dla którego warto zagrać: to wybitna gra RPG, obecnie dostępna za przyzwoite pieniądze
  2. Czas potrzebny do kompletnego przejścia: 143 godziny

Dwa lata przed tym, jak serca fanów RPG rozpaliło Disco Elysium, omawiany gatunek został wzięty szturmem przez inną produkcję – Divinity: Original Sin 2 belgijskiej firmy Larian Studios. Jest to nietuzinkowy tytuł, który stanowi świetny dowód na to, że konsekwentne rozwijanie dobrego pomysłu we współpracy z zaangażowaną, oddaną społecznością może przynieść naprawdę rewelacyjny rezultat.

Lista mocnych punktów Divinity: Original Sin 2 jest tak długa, że aż strach męczyć palce i zużywać klawiaturę na wymienianie wszystkich. Dość powiedzieć, że gra oferuje olbrzymi świat do eksplorowania (podzielony na kilka dużych lokacji, różniących się od siebie nieco atmosferą i topografią) i sporo doskonałych zadań (w których nie brakuje przejawów charakterystycznego humoru Larian Studios), a do tego cechuje się bardzo wysokim poziomem interaktywności i posiada jeden z najlepszych turowych systemów walki, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie. Przyczepić można się w zasadzie tylko do głównego wątku fabularnego – i to wyłącznie dlatego, że jest jedynie przyzwoity, przez co wypada blado na tle reszty gry.

Warto też odnotować, że choć niniejszy tekst skupia się na pozycjach single player i Divinity: Original Sin 2 bez wątpienia takową jest, to jedną największych zalet tej produkcji stanowi czteroosobowy tryb kooperacyjny. Umożliwia on przejście kampanii fabularnej niemal dokładnie tak, jakbyście grali w nią solo – ze wszystkimi zadaniami, postaciami i wątkami fabularnymi – tyle że w towarzystwie kolegów.

  1. Więcej o grze Divinity: Original Sin 2

TWOIM ZDANIEM

To jakim kontrolerem przejdziesz Dark Souls?

44,9%
Klasycznie - padem
36,5%
Ekstremalnie - myszką i klawiaturą
10%
Oryginalnie - mikrofonem
8,6%
Nieortodoksyjnie - gitarą do Guitar Hero
Zobacz inne ankiety
Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Crusader Kings II: Mroczne Wieki

Dark Souls III

Dark Souls III

Disco Elysium

Disco Elysium

Football Manager 2020

Football Manager 2020

RimWorld

RimWorld

Hollow Knight

Hollow Knight

Persona 5

Persona 5

Nudzisz się w domu? Oto najlepsze seriale z dużą liczbą sezonów
Nudzisz się w domu? Oto najlepsze seriale z dużą liczbą sezonów

Tak się złożyło, że zyskaliśmy sporo czasu na oglądanie seriali na Netflixie czy HBO GO. A skoro tak, to pora wskazać najciekawsze tasiemce, które zapewnią zajęcie na wiele godzin.

Singlowe gry, w które warto grać po ukończeniu wątku fabularnego
Singlowe gry, w które warto grać po ukończeniu wątku fabularnego

Dotarcie do napisów końcowych nie zawsze oznacza koniec przygody z danym tytułem - niektóre gry wciąż skrywają wiele atrakcji prócz wątku fabularnego.